Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar merhaba. Metallica Pantera Trivium tarzı çalan biriyim ve yukarıdaki iki pedaldan birini alacağım. İkisinin farkı nedir açıklayabilirseniz çok sevinirim.

ikisinide kullandım mt 2 de eq var ton aralığı geniş ml-2 tek başına beğenmedim yanında ge-7 kulandımgerçi mt-2 yede ge-7 bağladım ama mt ikinin ton aralığı ve sertliği çok yüksek ml 2 ye göre ama ben direk fullboar metal öneririm

Doğru kullanılır biraz uğraşılırsa MT fena değil aslında. ML çok tek yönlü, biraz boğuk ve drop tune için daha uygun. Fullbore çöp.

Mooer Blade tavsiye ederim. Metal muff tadında dolgun bir sound veriyor.
Fiyat çok uygun. Pedal ufak, yer kaplamıyor ve hafif.

Arkadaşlar önümüzdeki hafta wah pedalı almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım blues, hard rock, rock n roll, glam rock tarzı karışık şeyler çalıcam ama ağırlıklı olarak rock n roll ve hard rock ne önerirsiniz? (kafamda cry baby gcb95 var)

Arkadaşlar bir ay önce boss ds1 aldım fakat lambalı amfilerde vs. hiç hoşuma gitmedi. Lise 2 gibi kendime yeni bir drive pedalı almayı düşünüyorum. Türüm Hard Rock. En sevdiğim grup ise Guns N' Roses. Slash'in tonlarını almak istiyorum. Şuan aklımda mxr'ın distortionları var fakat nasıl bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? (Ayrıca acdc, 70 lerin ve 80 lerin glam/hard rock gruplarınıda çok severim.)

Slash’in tonu için amfi, kablo, gitar, manyetik birçok değişken var 500 liraya bir pedal alıp da birebir aynısını bekleyemezsin.Prosesör alabilirsin bütçen yoksa.

Şuan aynısını alamam tabi ki fakat en yakın tonu almak istiyorum ve kaliteli bi drive pedalı ile. bu arada marshall jvm800 de kullanmayı düşünyorum çünkü sık sık provalara gidiyoruz