Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba,
Yukarıda bir başka forum üyemizin belirttiği üzere, “clean” ton çıplak yani hiç bir efekt ile değişmemiş, herhangi bir şekilde overdrive ya da distortion ile kirlenmemiş sestir.
Siz eğer bu şekildeki temiz tonunuzun hamamda çalar gibi çıkmasını istiyorsanız reverb efekti, aynı şeyi bir çok gitar aynı anda çalarmışçasına ton çıksın istiyorsanız chorus efektini, eko istiyorsanız delay efektini istiyor olabilirsiniz.
Bu efektler tonunuzun temizliğini etkilemez. Diğer yandan overdrive/distortion kullanırsanız cayır cuyur eden kirli tonları elde edebilirsiniz. (Distorte olmak bozulmak anlamına geliyor zaten.)
Cam, şişman, sıcak, parlak vb gibi (bu terimler çok subjektif terimledir) cleanler istiyorsanız yani size elinizdeki cleanden daha güzel/iyi gelecek celan tonlar istiyorsanız bu pedalla değil, ampli ile sağlanacak bir husustur. İlk adım lambalı amplilere bakmak olacaktır. Onlarda da farklı marka ve modellerde farklı clean ve overdrive/distortion tonları çıkacaktır.
Ampli simüle eden/taklidi yapan ekipmanlar var. İyisi elbette pahalı ama sizin bütçenizde herhalde prosesörlere bakmak mantıklı.
Şahsen prosesör tecrübem yok denecek kadar az. O nedenle bu konuda bir öneride bulunamıyorum.
Esenlikler dilerim.
Daha önceki mesajlarınızdan hatırladığım üzere elinizdeki ekipmanları çok yakında zamanda almışsınız. Aynı zamanda gitar çalmaya da yeni başlamışsınız. Size önerim daha başka ne alabilirim diye düşünmek yerine çalıp öğrenmeye odaklanın. Elinizdeki ekipman clean tonlar için de overdrive/distortion tonları için de gayet yeterli.
İkinize de çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için anladım olayı.

Arkadaşlar zoom g3n ile zoom ms 70 cdr arasında kaldım,sizce hangisini seçmeliyim, g3n sahne için daha iyi mi olur, ms 70 daha hafif ve daha küçük, pil ile kullanılabiliyor, çok kararsızım, yardım ederseniz çok memnun olurum, selamlar.

Merhabalar,

Melodic death metalden rockabilly tarzına, funktan blues rock'a kadar geniş bir spektrumu kapsayan türlerde bar sahnesi, stüdyo provası, bilgisayara direkt usb'den kayıt, pratik amaçlarda kullanabileceğim bir prosesör arıyorum. Ton yazma konusunda, efektlerin nasıl kullanılacağı hakkında zaman içinde tecrübem çeşitli ekipmanlarla oluştu diyebilirim. 4400 TL civarına zorlayarak çıkabiliyorum. Bu kullanımlarda kullanacağım tek ekipman olacak. Modülasyon, delay, reverb, drive, comp eq gibi efektlerin yanı sıra amfi ve kabin modellemeleri benim için önemli olacak bu gibi ihtiyaçlarımdan ötürü. Mooer GE300 şu an için benim için bu açıdan en cazip cihaz gibi görünüyor. Şarkı içerisinde anlık olarak delay, od, comp gibi efektlerin footswitch ile değişebilmesi benim için önemli bu yüzden de kullanışı bu yönde bir prosesör arayışındayım. Ancak Mooer GE300 ile alakalı aklımda soru işaretleri var. Garanti, servis gibi işlemler ülkemizde Mooer için nasıl işlemekte bu yönde hiçbir fikrim yok. @blackfriday666 sizin Mooer GE300 ile alakalı görüşleriniz benim için önemli. Şimdiden değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

Alet tam bir Kemper Killer, tone capture özelliği ile ben stüdyoda ve kayıtta kullandığım tonları 1e1 klonlayabildim. IR loader özelliği de artık çok daha basit prosesörlerde bile karşımıza çıkıyor, bu alette de sorunsuz çalışmakta. Ben genelde hi gain işlerde kullanıp sadece 808 ve biraz reverbe ihtiyaç duyduğum için FX kısmına çok yorum yapamayacağım ancak bu kadar çeşitlilik varken ve bütçe limitliyken daha iyi bir alternatif gelmiyor aklıma.

Müşteri desteğiyle alakalı olarak da, tunerı olmadığı için Ge300'e güncellediğim Preamp Live'im de yazılımsal bir problem oluşmuştu. Güncellemeyle gelen amfileri kullanamamaktaydım. Hem Senkop'a ulaştım, hem Mooer'e mail attım, iki taraf da hızlıca geri dönüş sağladı, ürünün değişikliğini gerçekleştirdiler. En ufak bir pürüz yaşamadım.

Alet tam bir Kemper Killer, tone capture özelliği ile ben stüdyoda ve kayıtta kullandığım tonları 1e1 klonlayabildim. IR loader özelliği de artık çok daha basit prosesörlerde bile karşımıza çıkıyor, bu alette de sorunsuz çalışmakta. Ben genelde hi gain işlerde kullanıp sadece 808 ve biraz reverbe ihtiyaç duyduğum için FX kısmına çok yorum yapamayacağım ancak bu kadar çeşitlilik varken ve bütçe limitliyken daha iyi bir alternatif gelmiyor aklıma.

Müşteri desteğiyle alakalı olarak da, tunerı olmadığı için Ge300'e güncellediğim Preamp Live'im de yazılımsal bir problem oluşmuştu. Güncellemeyle gelen amfileri kullanamamaktaydım. Hem Senkop'a ulaştım, hem Mooer'e mail attım, iki taraf da hızlıca geri dönüş sağladı, ürünün değişikliğini gerçekleştirdiler. En ufak bir pürüz yaşamadım.
Hocam geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim, aklımdaki soru işaretlerini gidermemde yardımcı oldunuz. Hayırlısıyla en yakın zamanda alacağım prosesörü, ben de inceleyip kurcaladıktan sonra izlenimlerimi paylaşacağım uygun bir başlıkta.

ADD+'ın linkteki pedal adaptörlerinden kullanan var mı? Dört pedal var elimde, onlar için kullanacağım. Dip gürültüsü olayı vs. nasıl? Almaya değer mi sizce?

Son düzenleme:
selamlar, gitara verdigim uzun bi aradan sonra tekrar geri dönüş yapmak istedim. ekipman değişikliği yapmayı düşünüyorum. Malum sebeplerden pedal deneme fırsatım pek yok.. İkilemde kaldığım pedallar arasında fikirlerinizi ve önerilerinizi duymak isterim. Elimde ltd m serisinden superstrat ve cube amfi var. Daha çok Blues funk tarzı calıcam. SSS strata geçmeyi düşünüyorum. Aklımda Fender player Strat var. Amfi olarak kararsızım cube idare edebilir. Ama amfi ve efekt modülasyonları artık bana hitap etmiyor. Clean tonları tatmin edici buluyorum. Öncelikle pedal olarak reverb, Delay, od wah ve comp düşünüyorum.

Delay : tc electronics Flashback 2 vs ehx Canyon
Reverb : tc electronic HOF 2 vs ehx ocean 11
OD: t-rex moller 2 vs tone city king of blues
wah: dunlop gcb95 F vs 535q vs vox 847a
comp: Mooer yellow comp

(ekipmanı kargosuz olarak almanyadan Thomann ya da musikproduktivden tedarik edicem)
şimdiden teşekkürler

selamlar, gitara verdigim uzun bi aradan sonra tekrar geri dönüş yapmak istedim. ekipman değişikliği yapmayı düşünüyorum. Malum sebeplerden pedal deneme fırsatım pek yok.. İkilemde kaldığım pedallar arasında fikirlerinizi ve önerilerinizi duymak isterim. Elimde ltd m serisinden superstrat ve cube amfi var. Daha çok Blues funk tarzı calıcam. SSS strata geçmeyi düşünüyorum. Aklımda Fender player Strat var. Amfi olarak kararsızım cube idare edebilir. Ama amfi ve efekt modülasyonları artık bana hitap etmiyor. Clean tonları tatmin edici buluyorum. Öncelikle pedal olarak reverb, Delay, od wah ve comp düşünüyorum.

(ekipmanı kargosuz olarak almanyadan Thomann ya da musikproduktivden tedarik edicem)
şimdiden teşekkürler
Amfi: Blues junior
Delay: Tc vintage delay (2. el)
Reverb: amfiden
OD: King of blues
Comp: xotic sp comp
Wah: xotic wah

Amfi: Blues junior
Delay: Tc vintage delay (2. el)
Reverb: amfiden
OD: King of blues
Comp: xotic sp comp
Wah: xotic wah

Çok teşekkürler
blues jr 4 ve lacquered tweed arasında speaker dışında fark var mı? Çok farklı iki amfi gibi geldi bana. şu karşılaştırma videolarında siyah olan sanki daha sıcak, tweed olanda sanki daha bright sürekli reverb varmış gibi geldi. canlı deneyemedıgım icin yanıltıcı bir karşılaştırma mı sizce. Siz hangisini daha ön planda önerirsiniz aralarında 60 euro fark var

şimdiden teşekkürler

Amp alıcaksanız mümkünse 2x12 almanız uzun vadede daha tatmin edici olur, bir süre blackstar ht60 kullanmıştım mobil setup kurmam gerektiği için satmıştım ama hala pişmanım, blues jr lar ile kıyaslayıp onu almıştım.

Reverb olarak strymon flint i almanızı öneririm üzerinde güzel bir tremolo da var, çok uçuk bir fiyat farkı da yok önerdikleriniz ile.

Merhabalar, Boss RV6 kullanan var mı aranızda ? 2 adet pedal almayı düşünüyorum. Birisi Boss RV6 bir de Boss DD7. Delay'i sadece lead'de kullanmayı seviyorum. Clean ve tap-tempo ile hiç aram yok. Sanırım RV6'da araştırdığım kadarıyla Reverb+Delay modu var. Tek RV6'yı alsam sizce iş görür mü ? Tonlarda farlılıklar ile karşılaşır mıyım ? Daha önce uzun DD7 ve Carbon Copy kullanmıştım. Digital delay seviyorum. Kullanmak istediğim fonksiyonları RV6'nın delay'i karşılar mı sizce ?

Line 6 Pod Go bakmak lazım derim, henüz tr piyasalarına girmedi, 450 dolar gibi bir fiyatı var, muadillerine göre sound olarak gayet doyurucu hatta youtube videolarında Helix ile tonaj olarak birebir benzerliğine değinilmiş. Yaygınlaşmaya başladığı vakit mooer ge250 ile kıyaslamaları net olarak fikir verecektir. Sonuçta hepsi solid tabanlı olduğu için artık Kemper; Axe Fx vs gibi fiyat olarak yüksek ürünlere para bayılmaya gerek yok. Digital teknoloji hızlı ve rekabetçi ilerlediği için para tuzağı olarak görüyorum. Ola'nın son videosunda özellikle pod go vs fractal kıyaslaması ile orta kalite pedallar artık üst seviyelere rahatlıkla kafa tutabiliyor. Şahsen gözünüzü kapattığınızda hangisi hangisidir diye ayırt etmenize dair olanak kalmayacağı seviyelerde geliyorlar.

Merhabalar prosesör alacağım ama pek bir bilgim olmadığı için danışayım dedim, 3000tl bütçem var 0, 2.el farketmez blues, rock, blues rock çalacağım ne alayım?
Birde bazılarında ses kartı da oluyormuş harici bir ses kartı almadan mikrofonu bilgisayar da kayıt edip mixleyebilir miyim?

line 6 pod x3 live satıyorum. vokal elektro ve bas prosesörü. bilgisayara bağlanıp kayıt da alınabiliyor. istediğin her türlü tonu alabilirsin.

Arkadaşlar 3500 lira bir bütçem var. 2. El boss gt 100 düşünüyorum. Sizce iyimidir?
Gt 100 yerine alabileceğim daha iyi daha güncel bir prosesor var mıdır bu fiyata ?

Geri