Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Şu an 266$ + kdv LLL'da, o da 410 ytl ediyor. Rp80'in iki katından fazla. Rasyonel düşününce uygun görünmüyor. Rp80 için de çok dijital diyorlar. Bir süre daha Jackson'ımı akustik gitar modunda kullanıcam anlaşılan.

Hayatımda ilk kez bir pedal ya da prosesör alıcam. yeni başladığım için şu üç model arasında takılıp kaldım: X V-Amp, DigiTech RP-80 ve V Amp 2... Hangisini önerirsiniz? Konserlerde falan çalıcağım, sesi kaliteli olsun istiyorum ama süper birşey istemiyorum.

İyi günler...

selam.ben ağırlıklı pop çalıyorum.prosesör alacağım ama 2,el:(boss gt8 mi yoksa line6 pod xt live mi?kullanış olarak bana gt8 zor geliyor.line6 ise aynı mixer gibi sanki çat çat tonla bitti:)söz sizde..

line6 podxtlive'in artısı usb den baglanabilmesi
version güncelleyebilmesi, ayrı paketlerin satın alınıyor olabilmesi.
presetleri pc'n üzerinden editleme kaydetme yollama şansı, ve aynı şekilde internetten preset indirip kaydetme şansı..

internette cok yorum war
gt8 mi podxt live mi diye, onlara bak istersen

ben podxt live derim, kendimde kullanıyorum.

mesu-lid demiş ki:
Hayatımda ilk kez bir pedal ya da prosesör alıcam. yeni başladığım için şu üç model arasında takılıp kaldım: X V-Amp, DigiTech RP-80 ve V Amp 2... Hangisini önerirsiniz? Konserlerde falan çalıcağım, sesi kaliteli olsun istiyorum ama süper birşey istemiyorum.

İyi günler...

Açık farkla V-amp2 derim. Diğerlerini hiç düşünme.

Bir de şunları incele istersen
http://turkrock.com/ftopic3723-0-asc-100.html
http://www.turkrock.com/ftopic61470.html

Zoom G1 X hakkinda bilgisi olan var mi? Özellikleri ev kullanıcısı için yeterli görünüyor.

Zoom_G1x.jpg

Davul makinesi var, expression pedalı var, efektler geleneksel zaten. Tek tuhaflığı açma kapama tuşu yokmuş. 200 ytl civarında fiyatı da.

Tri ac'nin ton aralığı gt-2 ye göre daha düşüktür fakat üzerinde 3 switch bulunması ve daha önceden yaptığın ayarları kaydedebilmen sahnede son derece işine yarayacaktır. parça içinde daha başka bir drive tonuna hiç uğraşmadan rahatlıkla geçebilmeni sağlayacaktır. Fakat gt-2 sana bu olanağı sunmaz. Avantajları ise daha geniş bir ton aralığına sahip olması ve daha kompleks ince ayarlar yapabilmene olanak sağlamasındır. Tercihi senin yapman gerekli

hmm anladım tri ac benim düşündüğüme göre ozaman. 3 ayrı switch e clean distortion ve over drive tonları kaydedebiliyoruz dimi? yanlış anlamadım ayrıyetten bağladığımz ts9 u tri ac ile nasıl kullanabilirz? yani tri ac de bi switch açıkken ts9 u da aktif mi yapacağız?

cmszn demiş ki:
arkadaşlar digitech rp350 almayı düşünüyorum ama ses ve kullanım kolaylığı olarak bana hitap eder mi bilemiyorum. aranızda deneyen,bilen,kullanmış,kullanmakta olan varsa yardımcı olur musunuz?

her türü çalabilmek istiyorum.canım istediğinde slayer,trivium,metallica,megadeth,; canım istediğinde dire straits,ac/dc; canım istediğinde jimi hendrix vs.

kısacası her türe hitap edebilecek bir prosesör arıyorum. sesler fazla digitital olmamalı ve aynı zamanda mixer e girdiğimde sorun çıkarmamalı. marshall mg30dfx de kullanmayı planlıyorum. gitarım cort x-custom.üzerinde sd sh2n jazz ve sh8 invader var. ama fiyat 400 dolardan fazla olmamalı.orta halli bişi işimi görür. yardımcı olursanız sevinirim.cevaplarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

soruma cevap alamicakmıyım? :roll:

arkadaşım eğer dijital ses istemiyorsan aman rp serisinden uzak dur. Hiç tavsiye etmem rp50 de kullandım rp100 de kullandım 2 side çok kötüydü. Artık analog topladım ve çok memnunum kendi özel istediğim soundumu oluşturdum. Bence analog toplamaya bak. Processorler zaten dijital aletler çok dijital yada az dijital olayı yok. Çünkü hepsi dibine kadar dijital :D bi hafif overdrive pedalı al bide sert bir distortion pedalı bütün ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum. Modulasyonları ve efect leride ihtiyac olursa yawaş yawaş paran birikince alırsın.Saygılar
edit:400 dolar a çok işe yarayan analog aletler alırsın.

cevabın için teşekkürler.boss md2 var zaten.ama sadece distortiondan sıkıldım.artık dediğin gibi yapıcam ya da boss gt8 gibi üst seviye aletler alıcam.

Boss MD-2 i var? tamam işte... Bitane sd1 falan gibi al hafif bir overdrive. Bir delay bir chorus birde wah lazım sana... zaten başka birşey kullanmıcaksın processor dede ama anfin yoksa gt-8 in preamplerinin çok ii olduğunu duydum gt8 falan düşüneblrsn...

selam arkadaşlar ilk prosesörümü alacağım için çk kararsızım
ilk etapta rp50 gibi bişey almak istemiyorum
ama rp12 nasıl acaba ??
veya bir rp200e göre rp12 daha iyi midir sizce??
rp12 düşünüyorum:p

rp12 anologdur resmen.preampli/processordur.
yani rp50-100-200-300 vsvs serileri ile karşılaştırılmaması gereken tamamen farklı, uzaktan yakından alakası olmayan bir processordur rp12.
zaten fiyat olarakda çok çok farklıdır. 350 dolar gibi fiyatlara da satılır ikinci elleri(sıfırı yok zaten). Güzel bir amfi ile harikalar yaratılır.
soruna gelince "rp12 mi rp 200 mü?" tabiki rp12. diğerleri oyuncaktır zaten.

nitekim 350 dolar gibi fiyata korg ax3000 yada ax1500 yada boss gt3 gt5 gt6 bulabilirsin. tabi bu yazdıklarımdan en uygunu başlangic için korg ax1500 olabilir.

rp50 rp100 gibi processorler de baslangic için oldukca işini görür hatta ben rp100 ü evimde mixere girip eq ayarını yaptiktan sonra hiç kimse bana inanmıyordu "bu rp100 mü" diyorlardı. yalancı konumuna dusuruyordu beni.

rp100 ler 100 ytl ikinci elleri. alabilirsin. ama paran varsada yukarda saydigim aletleride düşün.

selam arkadaşlar ilk prosesörümü alacağım için çok kararsızım
ilk etapta rp50 gibi bişey almak istemiyorum
ama rp12 nasıl acaba ??
veya bir rp200e göre rp12 daha iyi midir sizce??
rp12 düşünüyorum:p

tamam sağ ol
ben de artık rp12 yi almaya karar verdim söylediklerinden sonra
ayrıca dediğin fiyatın çok çok altında bir fiyata tabi ki 2.el
artık üretilmiyormuş
yalnız korktuğum bir nokta var: sanırım digitech'in rp serilerinde kilitlenme sorunu varmış
bu doğru mu ? bir bilginiz var mı sanırım kilitlenince de 50dolara yaptırılabiliyormuş ancak

mazonami demiş ki:
tamam sağ ol
ben de artık rp12 yi almaya karar verdim söylediklerinden sonra
ayrıca dediğin fiyatın çok çok altında bir fiyata tabi ki 2.el
artık üretilmiyormuş
yalnız korktuğum bir nokta var: sanırım digitech'in rp serilerinde kilitlenme sorunu varmış
bu doğru mu ? bir bilginiz var mı sanırım kilitlenince de 50dolara yaptırılabiliyormuş ancak

kitlenme gibi bir şey yaşamadım. rp80,rp100, rp12 kullandim böyle birşey duymadım yaşamadım.

Geri