Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

halilpazarlama demiş ki:
podun modeline bağlı tabi yani bi pod xt live la vamp2 falan kıyaslanamaz bile.gnx1 in tonları analoğa çok daha yakın vamptan.hem foot olayı var yani.wah pedalı var ayrıyetten.vamp kadar çeşit ton yok ama adam gibi kullanacağın tonlar var.bence ikis kıyaslanmaz bile bir yerlerden bulursan kaçırma.mesela ben boss gt8 kullanıyorum çok uğraştırıcı ve pro bi alet ama gnx kullanmış biri olarak verilen parayı geri veren bi alet.eski bi alet olduğu için 2.elini bulabilirsin.vamp daha oyuncak gibi bi alet.açınca ışıkları falan yanıyor disko gibin :)

allah allah digitech'in seslerine analoğa yakın diyen bi kaç kişiden birisin valla :) acaba gfx-1 mi diyo dedim ama yok wah pedalı diyo :) saolason onu da denerim, eksik olma halil pazarlama, kırarım boynuzunu! :)

halilpazarlama demiş ki:
cavo demiş ki:
öyle deme ama :D o ışıklar bir ara beni mest ederdi :D
bende ilk alıp gelmiştim açtım aleti neoluyo la dedim bakıyorum bi ışıklar yanıp sönüyo , bekledim sonunda ne olacak diye.hatta girişte intro olarak bi müzik çalar diye bekledim. :)

:LOL: iyimiş.. vamp tavsiye etmem kesinlikle oyuncak gibi bişi tonları da yaramaz..pod 2.0 al onu alcağına rahat et mutlu ol :)

perdesiz demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
podun modeline bağlı tabi yani bi pod xt live la vamp2 falan kıyaslanamaz bile.gnx1 in tonları analoğa çok daha yakın vamptan.hem foot olayı var yani.wah pedalı var ayrıyetten.vamp kadar çeşit ton yok ama adam gibi kullanacağın tonlar var.bence ikis kıyaslanmaz bile bir yerlerden bulursan kaçırma.mesela ben boss gt8 kullanıyorum çok uğraştırıcı ve pro bi alet ama gnx kullanmış biri olarak verilen parayı geri veren bi alet.eski bi alet olduğu için 2.elini bulabilirsin.vamp daha oyuncak gibi bi alet.açınca ışıkları falan yanıyor disko gibin :)

allah allah digitech'in seslerine analoğa yakın diyen bi kaç kişiden birisin valla :) acaba gfx-1 mi diyo dedim ama yok wah pedalı diyo :) saolason onu da denerim, eksik olma halil pazarlama, kırarım boynuzunu! :)

yok tabiki genel olarak digitech analoğa ton olarak çok yakın demiyorum.ama ucuz pedallar arasında en iyi diyorum.yani vampla kıyaslarsan gnx1 çok daha iyi dedim. bi pod xt live yada boss gt8 e göre digitech gnx1 analoğa daha yakın demedim.yani bu fiyat performans olayı.ama vamp tamamen bi oyuncak bana göre onuda söyleyim.you tube ta aaraştırdığın aletlerle yapılmış amatör videolar bulabilirsin fikir edinmek açısından.

ben her istediim şarkının efektini yakalayabileceğim wah lı fln böle bi prosesör almak istiyorum ama ne alsam ki acaba bilemedim ve maddiyatta öle çok iç açıcı diil :) ona göre birkaç tavsiye bekliyorum lütfen...

Satılık dod bass30 processor

Arkadaşlar elimde dod bass30 bass processoru war ilgilenen msj atsın acil satılık analog toplıcam çünkü. birkaç pedal da aldım hatta, sansam tri-ac bass, boss syntsaizer,boss equalizer, cry baby 105q wah pedalı, boss pedal board,ilgilenenlere tavsiye ederim....

Re: Satılık dod bass30 processor

prenstenes demiş ki:
Arkadaşlar elimde dod bass30 bass processoru war ilgilenen msj atsın acil satılık analog toplıcam çünkü. birkaç pedal da aldım hatta, sansam tri-ac bass, boss syntsaizer,boss equalizer, cry baby 105q wah pedalı, boss pedal board,ilgilenenlere tavsiye ederim....

burda sana kimse bi şey teklif etmez ;) forumun alım-satım bölümü var oraya yazıver ilanını..

ikinci el digitech gnx1 veya 2 bulursan önerebilirim.ben 2 sene sahnede gnx2 kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım.hatta bizden sonra çıkan bir grup vardı analog diziliydi hemde kafadan 1000 dolarlık setup vardı , sonradan bende onun pedalları kullanmaya başladım ama gnx2 deki kadar rahat kullanamadım.koltuğumun altına alıyodum ne taşıma derdi var ne bişey :)öyle abartı bi ses farkıda yoktu analogla arasında.zaten bara gelen adam eğlenmeye geliyor , hiç uğraşmaya deymez.hatta hiç sevmememe rağmen Vamp ilk çıktığında bir sürü müzisyen alıp sahnede kullandı.çokda rahat ettiler.ben

Arkadaşlar GFX-8 alamyı düşnüyodum fakat param yetmiyecek. Elimde BOSS BD-2 var. Çok seviyorum tonlarını ama reverb, delay, comp. falan olamyınca çok da kaliteli olmuyo tahminedeceğiniz gibi. Yani oluyo da onları da aratıyo şarkıalrın çoğu. Bu pedalımın yanına bi tane zoom G1 ya da G2 alsam nasıl performans gösterir. Denemiş olan var mı? Saygılar.

bence W-amp gitara yeni başlıyan ev kullanıcıları için biçilmiş kaftan.çünkü kullanımı kolay , üzerinde birçok efekt ve ton var.üstelik fiyatıda uygun.ama sahne kullanıcısı için iyi olduğunu söylüyemeyeceğim.evet beraber foot switch de veriyorlar ama pek bi
işe yaramıyor.genelde 2 li tonlar kullanabileceğin şarkılarda yeterli.ama ben gitarla çok oynarım diyorsan seni tatmin etmeyecektir.Genel olarak elle kumanda edilebilen bi alet.Gnx serisini tavsiye etme nedenim birkaç ayar yaparak çok rahat kullanabilmendir.Bence gnx serisini bulabiliyorsan uygun bi fiyata düşünme derim.Birde repertuarada bağlı tabi.dayarsan duman athena manda gibi fason grupların şarkılarını zoom 505 bile kullanabilirsin ki kullananıda gördüm.Hatta barın kendi amfis varsa onun drivelarınıda kullanabilirsin.Adam bakıyorum ibanez jem , sansamp , 7 tane boss pedal getiriyo kuruyo sonra başlıyo içerim ben bu akşam afili yalnızlık falan çalıyo.tabi çalınmasın demiyorum ama bu kadar kasmaya gerek yok.aynı şarkıları amfinin kendi footswitchiyle çalsan yine çalarsın hiçbişey farketmez.bu söylediklerim kaliteli müzik çalan gruplar için değil.Ama maalesef İzmirde pek kalmadı bu gruplardan.Eskiden Skid Row bile çalan gruplar vardı.Hatta hiç unutmam eski tatoo da mötlecrue dan dr.feelgoodu dinlemiştim lisedeyken şimdi nerdeeee aşk için ölmeli aşk o zaman aşk hepsi bu kadar.

ya arkadaşlar ben debir setup yapmak istiyorum ama kararsızım.Gitarım cort stat 2t .digitechin teni prosessorleri çıktı rp150-250 ve 350 acaba 150 ya da 250 den birini alıp yanına güzel bi distortion pedalı mı koysam yoksa 350 yi mi alsam.Sizce bunlar iyi midir yoksa bana bi tavsiyede bulunabilir misiniz.Sert ve dolgun solo ve riff tonları istiyorum enfazla 450 ytl bütçem var .Aslında bi tane emg 81 takmayı düşünüyom acaba olur mu.yardımcı olursanız sevinirim.

Geri