Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

Merhaba,benim Ibanez WD7 wah pedalımda bugün bi bozukluk farkettim.Pedal auto-sw modundayken waha sonuna kadar bastığımda wah kapanıyor.Birde pille çalışırken auto-sw modda pedal aktif olmuyor sesi geçiriyor ama aktif olmuyor.Foot-sw modunda hiçbirşey yok gayet düzgün çalışıyor.Acaba sorun pot. oksitlenmesi olabilr mi?

Boss me 50 processsor ile analog pedal kullanımı

Arkadaşlar bu Boss me 50 ile analog pedalı aynı anda kullanabilirmiyim performansta aralarına bağlantı nasıl yapabilirim ? mesela boss me 50 + metal zone (?) :?: :?: :p

yCaN demiş ki:
Merhaba,benim Ibanez WD7 wah pedalımda bugün bi bozukluk farkettim.Pedal auto-sw modundayken waha sonuna kadar bastığımda wah kapanıyor.Birde pille çalışırken auto-sw modda pedal aktif olmuyor sesi geçiriyor ama aktif olmuyor.Foot-sw modunda hiçbirşey yok gayet düzgün çalışıyor.Acaba sorun pot. oksitlenmesi olabilr mi?
Olabilirde olmayabilirde,pilini değiştirip dene.

serbestsayar demiş ki:
Arkadaşlar bu Boss me 50 ile analog pedalı aynı anda kullanabilirmiyim performansta aralarına bağlantı nasıl yapabilirim ? mesela boss me 50 + metal zone ?
Kullanırsın bir sorun olmaz.Me50 de fx loop varmı hatırlamıyorum,varsa buradan yoksada arka arkaya bağla,yalnız analog pedal var ton analog olcak diye düşünme.

yiitmalmsteen demiş ki:
Elimdeki gitar fender squier endonezya standart series yngwie malmsteen in gitar tonuna ulaşmam için hangi pedalları almam lazım
şu an elimde bulunanlar boss super overdrıve ve jim dunlop cry wah

dod yjm drive var ama ne kadar faydalı bilemem yokmu bu pedalı kullanan bi yorum yapsın , merak ediyom çok :D

Arkadaşlar Yeni iki tane prossesör aldım.

Line 6 Pod 2.0
Vox tonelab Se

Şimdi sorularıma gelirsek.
1-Bunları bilgisayara bağlayıp oradan ayar yapma olayı nasıl oluyor?Kablo filan lazım heralde.Nerde bulurum ve aldığım tek kablo ikisinede uyarmı?

2-Pod da presentler arası geçişte kullanmak için küçük bir switch lazım.Hangi switchler uyar bu iş için(mümkünse en ucuzu :D)

3-demo kayıtları yapılırmı bu aletlerle?yapılırsa nasıl

Cevaplayan herkese teşekkürler.

mfikret demiş ki:
Arkadaşlar Yeni iki tane prossesör aldım.

Line 6 Pod 2.0
Vox tonelab Se

Şimdi sorularıma gelirsek.
1-Bunları bilgisayara bağlayıp oradan ayar yapma olayı nasıl oluyor?Kablo filan lazım heralde.Nerde bulurum ve aldığım tek kablo ikisinede uyarmı?

2-Pod da presentler arası geçişte kullanmak için küçük bir switch lazım.Hangi switchler uyar bu iş için(mümkünse en ucuzu :D)

3-demo kayıtları yapılırmı bu aletlerle?yapılırsa nasıl

Cevaplayan herkese teşekkürler.

aletlerde usb çıkış varsa zaten yapacağın bişey yok bildiğin usb midi çıkış için kablo alacaksın oda zaten heryerde var. eğer yoksa gt8 gibi midi kablosu var eskiden joystickleri bağladığımız yerden bilgisayara gireceksin.hatta bilgisayar için usb midi dönüştürücü kablo var ama pahalı biraz.trigon müzikte bulabilirsin.switc olayı ise zannedersem podun ayrı olarak footswitch controler pedalı var.(wamptaki gibi) onuda alabilirsin ama oda pahalı.orjinal olarak satılıyor.yani bir nevi aleti xt live e dönüştürüyorsun.

line6-floorboard.jpg

320083.jpg

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık bir yıldır analog setup kullanıyorum.Pedal sıralamam şu şekilde; Gitar>mxr dynacomp>Ts9>Ds1>Rat>Mxr EQ>Blues Jr şeklinde.Açıkçası nereden başlayaacğımı bilmiyorum ama kısaca anlatmaya çalışacağım.Sololarda boost için Ts9 u kullanmaya çalışıyorum ama bir türlü yeteri kadar iyi duyulmadığımı düşünüyorum.Drive'ı daha fazla mı açmalıyım yoksa drive'ı düşük tutup level i mi açmalıyım ? Yoksa sololarda ts9 un tone ayarını daha baslı yada tiz mi ayarlamalıyım?
İkinci soruya gelince Drive pedalları kapalıyken yani clean çalarken(bu arada kompresor açık) ts9 u açtığımda drive açıkken olduğuna göre daha fazla ses artışı oluyor.Bir türlü boostlanmış ses seviyesini dengeleyemiyorum.Acaba ts9 yerine sadece eq mu kullanmalıyım?Biraz uzun bi soru oldu ama cevap verirseniz sevinirim

Sesi yukselterek boost yaptigin bi pedali ayarlarini degistirmeden kullanirsan ses fazla cikar cunku normalde ondan sonra actigin drive pedali sesi dengeliyor.Siralaman normal.Ts9 un tonunu kendin deneyerek bulabilirsin.Ama once eq ile ugrasarak duyulmama sorununu hallet.Midleri kisip metal tonu almaya calisiyorsan fazla kisma biraz ac.Faydasi olur.

selamlar. analog setup kullanıyorum ve sadece od3 den inanılmaz bir dipses alıyorum adeta fırtına gibi bir ses.özellikle drive ı açınca geliyor bu ses.Seviyede yarıyı geçtiğim zaman artış gösteriyor.Nedeni ne olabilir acaba ? 5 analog pedalımdan sadece od3 te alıyorum bu rahatsızlığı...

selam ya benim Engl footswitch ile ilgili bi sorunum var, konserlerde volume artırmak için kullanılan switchi herhangi bir kanal ile kullanmaya çalıştığımda ikisi birden sönüyo bi fikri olan varmı sorun hakkında? bir de amfiden direk miksere çıkış aldığımda çok fazla feedback yapıyo bi öneriniz var mı?

givemefive demiş ki:
selamlar. analog setup kullanıyorum ve sadece od3 den inanılmaz bir dipses alıyorum adeta fırtına gibi bir ses.özellikle drive ı açınca geliyor bu ses.Seviyede yarıyı geçtiğim zaman artış gösteriyor.Nedeni ne olabilir acaba ? 5 analog pedalımdan sadece od3 te alıyorum bu rahatsızlığı...

eğer adaptörle kullanıyorsan, sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. pille bir dene derim. bu arada diğer pedallarda dip gürültüsü yapmayan bir adaptör farklı bir pedalda bu tip bir sorunda sebep olabilr.

Geri