Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

Hım tamir gibi bir durumu var mı peki. Amfim düşük wattlı lambalı bir amfi olduğu için fx loop malesef ki bulunmuyor. Tamir de olmuyosa camdam atıcam şimdi bu lanet ufaklığı

Ürün bozuk değil, Belli bir sebepten üretimi öyle,( Tc lectronic RPT-1 delay pedalı iki inputundan biri enstrüman diğeri efx loop girişi içindir ve orada ki db seviyesi daha yüksek olduğundan o tip cihazlarla sorunsuz kullanıyorsunuz ) Ses seviyesini arttırmak modülasyon olur. Bir iki direnç vb eklense olurmu ? diye daha önce düşünmüştüm. Bir bilene sormak gerek.

Diğer seçenekler;
-Bir eq pedal ile birlikte kullanılabilir. +1-2 Db gibi bir ayarla beraber açıp kapamak lazım.
-İkinci ihtimal amfide giriş yoksa pedallarınız arasında Paralel loopta kullanın, misal varsa delay - reverb pedallarınızın L-R giriş-çıkışları arasına koyun . böylelikle açıp kapandığında ses seviyesi de değişmeyeceği gibi ana tonunuz da bozulmaz.

Son düzenleme:
aynen ama şöyle

Adsız.jpg

Hımm delay pedalım mono çıkış. Ordan da gol yedim. Ama bu formül işe yarıyorsa zaten delay pedalımı değiştirme durumum vardı o şekilde kullanabilirim evet. Cevap için çok teşekkür ederim bu arada

Arkadaslar daha once sorulmustur kesin ama ben goremedim.Pod 500x,gt-100 ve me-80 arasindan hangisini tavsiye edersiniz en az dijital olaninhangisidir veya o civarda baska oneriniz varmidir?

Arkadaşlar kullandığım drive pedalı ile ilgili küçük bir sorun var yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Drive düğmesi sadece saat 4 - 5 yönü aralığındaki konumdayken ses boğuklaşıyor diğer aralıklarda ise seste herhangi bir bozulma olmuyor. Pedalı açıp knob'un arkasına kontak sprey ile müdahele etmek sorunu çözer mi acaba?

@kitara pedal ve gitarınızın marka modeli nedir? saat 4-5 yönü gain limitini köklemek anlamına geliyor. single coil gibi hafif od tonlarında performans veren bir gitar bir hi gain seviyesinde aşırı distorte olup boğuklaşabilir.

@kitara pedal ve gitarınızın marka modeli nedir? saat 4-5 yönü gain limitini köklemek anlamına geliyor. single coil gibi hafif od tonlarında performans veren bir gitar bir hi gain seviyesinde aşırı distorte olup boğuklaşabilir.

Teşekkürler cevap için.

Pedal Plimsoul gitarım ise Strat (sss). Drive dediğim ayarlarda sonuna dayanmış olmuyor aslında saat 3 - 4 yönü olarak düzelteyim. Bu noktadan sonra sona dayanması için bir kaç saat dilimi mesafesinde yer daha kalıyor oralarda hiç bir sıkıntı yok. Sadece bahsettiğim yerde bozulma oluyor knob'daki bir arıza kuvvetle muhtemel.

Merhabalar,
Bende Mooer Ge300 prosesör var ama özellikle overdrive/distortion olan efektlerle kayıt aldığımda ses çok cızırtılı oluyor. Garageband amfi simülasyonları bile çok daha berrak net ses alabiliyorum gitarı bağlayıp. Direkt Mooer ASIO üzerinden PC’ye bağlasam bile değişmiyor. Amfiye bağladığımda sesler güzel fakat record’da felaket. Kendi orijinal presetler bile aynı sonuca çıkıyor. Clean’da bir problem yok onu da belirteyim.

Ses monitörü sırf bunun için almak da istemiyorum.

Gitarda Seymour Duncan var. Neyi yanlış/eksik yapıyor olabilirim fikriniz var mı?

Setup şu şekilde:
Gitar+Prosesör+PC (Mooer ASIO+DAW)

Gitarı input’a takıyorum. USB üzerinden ya da prosesörün output’undan alıp Focusrite Solo instrument input tarafına giriyorum.

Şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ederim

Merhabalar,
Bende Mooer Ge300 prosesör var ama özellikle overdrive/distortion olan efektlerle kayıt aldığımda ses çok cızırtılı oluyor. Garageband amfi simülasyonları bile çok daha berrak net ses alabiliyorum gitarı bağlayıp. Direkt Mooer ASIO üzerinden PC’ye bağlasam bile değişmiyor. Amfiye bağladığımda sesler güzel fakat record’da felaket. Kendi orijinal presetler bile aynı sonuca çıkıyor. Clean’da bir problem yok onu da belirteyim.

Gitarda Seymour Duncan var. Neyi yanlış/eksik yapıyor olabilirim fikriniz var mı?

Setup şu şekilde:

Gitarı input’a takıyorum. USB üzerinden ya da prosesörün output’undan alıp Focusrite Solo instrument input tarafına giriyorum.

Hocam,
Ben GE250 kullanıyorum. GE300 ile benzer menüler olabilir.
Ben ses kartına girerken;
Prosesörde "SYSTEM" tuşuna basıyorum. Açılan menüden,
"CAB SIM THRU" yazan bölüme giriyorum.
OUTPUT/PHONES yazan yerin karşısında "ON" seçiyorum.
Bu kabin simülasyonu açık demek.

Amfiye bağlarken de "THRU" olmalı.
Kabin simülasyonu kapalı demek.
Bu ayar belki probleminizi çözer.

Merhabalar,
Çok mantıklı. Fakat Ge300'de bunu bulamadım system sekmesinde. Araştırayım.

Bir de sizin için uygunsa discord üzerinden yine sizinle görüşmem mümkün müdür?

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-02-27 at 22.23.54.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-27 at 22.23.54.jpeg
    142.6 KB · Gösterim: 18
  • WhatsApp Image 2024-02-27 at 22.23.54(1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-27 at 22.23.54(1).jpeg
    154 KB · Gösterim: 17
Merhabalar,

Setup şu şekilde:

Cızırtı çok genel bir şey olmuş, nasıl bir cızırtı?

Digital clipping denen, ses seviyesinin 0dB üzeri olması kaynaklı distorsiyon durumu mu?
ASIO sürücüsü/Buffering sonucu oluşan latency kökenli bir cızırtı mı ?
Drive tonlarının kabin sim olmadan PC'ye girilmesi sonucu oluşan blender tipi cızırtı mı?

Bence 3.ye benziyor, onun için de arkadaşın dediği gibi cab sim açmanız lazım.

Baran Bey merhabalar,

Mümkün ise sizinle tonları paylaşmak isterim. Hatta srv95’den de bu sebeple discord istemiştim. Prosesörde cabin’i aktive ettim hatta mesa boogie cabin var gözüküyor. Buna rağmen düzelmedi. ekstra bir cabin sim özelliği var mı bilmiyorum.
Output’da ise ses, efekt durumunu ve pan’ı ayarlayabiliyorsunuz. Efekt derken direkt gitarın manyetikten çıktığı hali mi gitsin yoksa amfi, cabin, distortion vs. eklenmiş hali mi gitsin diye.

Baran Bey merhabalar,

Mümkün ise sizinle tonları paylaşmak isterim. Hatta srv95’den de bu sebeple discord istemiştim. Prosesörde cabin’i aktive ettim hatta mesa boogie cabin var gözüküyor. Buna rağmen düzelmedi. ekstra bir cabin sim özelliği var mı bilmiyorum.
Output’da ise ses, efekt durumunu ve pan’ı ayarlayabiliyorsunuz. Efekt derken direkt gitarın manyetikten çıktığı hali mi gitsin yoksa amfi, cabin, distortion vs. eklenmiş hali mi gitsin diye.
Dropbox, soundcloud veya benzeri bir yere kaydı upload edip buraya koyun isterseniz bakalım hep beraber. Eğer kabin aktif ise digital clipping de olabilir ses seviyesi ses kartının giriş seviyesini aştığı için de clipping yaratıyor olabilir.

Geri