Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

acil satılık sıfır jackson tel sorun ufak koselerı tasırken coktu ama manyrtık aksamında yada sap kısmında herhangı bır sorun yok...fıyat: 400 euro(yanlız gıtar hındıstan malı ama usa ya agac goturmek yerıne adamlar oraya fabrıka yapmıslar)neyse bilgilerinize 03122711624-05352405959

trutalbruth demiş ki:
Arkadaşlar selam,

Aşağıdaki gemi batığını andıran resimlerde görülen parçaların sıfırını istanbulda bir yerden edinmem mümkün müdür? Bunlar yedek parça olarak satılıyor mu yoksa başka gitarlardan çıkmışları mı koşturmam lazım?

Floydun üstünde duran telleri taktığımız parçalardan (saddle deniyor herhalde) komple set lazım. Mevcutlar pastan püsürden işgörmez haldeler.

Bir de kilit burada yok ama üstündeki zımbırtılarla beraber

Teşekkürler..

e bay e bakın biraz. bir ara istanbul tünel de laylaylom müzik (tünel in karşısındaki) eski jackson tremoloları satıyordu. sor oraya. teker teker saddle satan bir yer yok.yabancı siteler hariç.o kadar uğraşana kadar yeni bir tremolo almak daha kolay.

arkadaşlar gitarım japan squier,rosewood klavye,gövdesinin ağacından tam emin değilim kimisi alder diyor kimisi ıhlamur.Sorun şu ki ben gitarın neck manyetiğini texas special,middle manyetiğini standart fenderden çıkma manyetikle bridge pozisyonu için ise dimarzio steves special taktım,fakat dimarzionun tonu inanılmaz boğuk geliyor bana.manyetiği yaklaştırmayı denedim bu seferde volume yükseliyor,bu boğukluk benim manyetik seçimimden mi yoksa gövdeyle uyumsuz bir manyetik seçimi yaptığım için mi olabilir ?amfiden midleri iyice kısıyorum ama bu seferde cleanlarım berbatlaşıyor.Şimdiden teşekkürler

Head2KoRn demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar ,
Az Önce Gitarıma Yanlışlıkla Japon Yapıştırıcı Damladı.(Az)
Tam Olarak Arka Askılığın Yanına Denk Geldi.
Nasıl Çıkartabilirim Bunu ?
Yardımlarınızı Bekliyorum.

Japon yapıştırıcısı normalde aseton ile çıkartılır ama aseton cilaya zarar verirmi bilmiyorum.Yapıcaksan gitarının kapaklarının altında filan küçük bi yerde dene önce.

Japon Çok İnce Bir Tabaka Halinde Yapıştı Gitara.
Her Türlü Tekniği Denedim Ama Çıkmadı.Aseton Biraz Korkutuyor Açıkcası.Zamanla Geçecek Bir Durummu ? Yani Gerekirse Resim Falanda Koyabilirim.

gitarımda (ibanez RG2550) 7.perdeden harmonik alabiliyorum ancak 3.perdeden alamıyorum, zaten 1.perdede de biraz cızırtı var amfide de duyulan, tel yüksekliği de çok az değil, sorun nedir say ayarı mı istiyor meret?

Pickman demiş ki:
entonasyon ve sap ayarını kontrol edersen iyi olur ayrıca üst eşik yüksekliği de bazen ilk perdelerde cızlama durumuyla alakalı da olabiliyor.

entonasyon 4 4lük olmasada iyi durumda, sap açıkçası bana dışbükey gibi geliyor bana ama bu konuda çok tecrübeli olmadığımdan ve bu gitarda sap ayarı yapmaya tırstığımdan ( :) ) girişemiyorum :evil:

ilgileriniz için (!) teşekkür ederim, cesareti toplayıp böyle pahalı bir gitarda ilk sap ayarı deneyimimi yaşadım, gayet de güzel oldu hafif bir içbükeylik verdim ve de hiçbir cızırdama kalmadı, sonra köprü ayarı vesaire...

Selamlar arkadaşlar, elektro akustik gitarımın pil kapağının açıp kapatma yerindeki tırnağı kırıldı, acaba yedek parça olarak bulunabilirmi yeni bir pil kapağı?

Bende Digitech RP250 var. Buna geçen USB kablosu alıp bilgisayara bağladım, internetten de x-edit programını indirip kurdum. Kabloyu bilgisayara taktığımda usb in diyor ve bilgisayar da görüyor, hatta bilgisayar sesleri amfiden geliyor. Ancak X-Edit açılmıyor. Ya aygıt bulunamadı, ya midi çıkışları kullanılıyor, ya da usb driverları yüklü değil gibisinden birşeyler söylüyor. Ne iştir çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim...

tuseadam demiş ki:
arkadaşlar benim standart stratocaster ın action ayarını yapmaya yarayan ufak vidalara bildiğimiz allen anahtarların en küçüğü bile büyük geliyor nabıcam bunun ayrı bir anahtarı var mıdır ?

amerikada malum inch kullanıldığı için bizim metrik allenler uymuyor. stewmac den getirt diycem ama biraz tuzluya gelebilir burada bir iki milyona takım allen satıldığını göz önüne alırsan

Clickboy demiş ki:
Bende Digitech RP250 var. Buna geçen USB kablosu alıp bilgisayara bağladım, internetten de x-edit programını indirip kurdum. Kabloyu bilgisayara taktığımda usb in diyor ve bilgisayar da görüyor, hatta bilgisayar sesleri amfiden geliyor. Ancak X-Edit açılmıyor. Ya aygıt bulunamadı, ya midi çıkışları kullanılıyor, ya da usb driverları yüklü değil gibisinden birşeyler söylüyor. Ne iştir çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim...

USB ile bağlantı yaptıktan sonra bilgisayar yeni bir aygıt bulundu mesajını verdikten sonra otomatik olarak yükle veya el ile yükle opsiyonlarından birisini seçip cihazını bilgisayara tanıttın mı ?
Bunun cevabını bilmiyorsan eğer aletin USB kablosu PC'ye takılı iken Donanım Aygıtlarında USB sekmesinde bilinmeyen aygıt var ise yüklü değil, orada cihazının modeli yazıyor ise yüklenmiş demektir.

Clickboy demiş ki:

Birkac sebebi var o mesajin, ben de arada aliyorum.
1 - USB Driver'i kurdun mu? USB Driver'i kurup factory reset yapip firmware'i upgrade etmeden kullanamazsin.

2 - firmware versiyonun kac? simdiki RP350 versiyonu 1.3, RP250'yi bilmiyorum, eger 1.0 yada 1.1 falansa once firmware update yapman lazim. Digitech'ten kontrol et ve update yap sirasiyla.

3 - eger bunlari yapmissan o zaman problem diger ses kullanan programlarla cakismalarda. Gecen hafta digitech'te de yazdim ayni seyi, ses kullanan bir program acik olmasin RP'yi PC'ye taktiginda. Winamp, dvd player vesaire. sen RP'yi takinca ses karti olarak RP'yi kullanmaya baslar, ama eger o sirada bir ses islemi varsa RP'ye gecmez, eski ses kartinda kalir, XEdit de o mesaji verir.

eger bunlari yaptiysan RP'yi guzelce kulanabilirsin, takilirsan yine yaz.

Geri