Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

delidehset2000 demiş ki:
selam, benim jackson ps1 im var hss diziliminde ben onu s-s-s dızılımıne getırmek ıstıyoru bir pıckguard alıcamama her alıcagım pıckguard uyucakmı bılmıyorumbu pıckguardları standart mı yapıyolar yoksa he rmodelın farklımı,????

Cok zor is.... Bended var bir jackson sadece pickguard bekledigi icin kenarda yatiyor gitar.... En onemli sorun vida delikleri... Tahminen sendeki 11 delikli.. Senin gitara uyacak pickguard'i 5 yollu switch'inin yaninda kalan vidanin swtich deligine olan konumuna bakarak bulabilirsin... Hatirladigim kadari ile ps1ler vintage tremelolu gitarlardi. Strat pickguardlari uyabilir...olmazsa switch in yanindaki vidayi kullanmazsin...

Bugün ilk Wah ve Distortion pedalımı aldım ikisini de alır almaz 1 saat falan denemiştim çok memnun kalmıştım. Sonra birden Wah pedal haraketlerini yememeye başladı sanki. Pedala basıyorum aktif oluyor ses tizleşiyor ancak hiç indirip kaldırdığımda seste bir değişikli olmuyordu. Bir süre sonra tekrar açtım düzeldi 1-2 dakika çaldım tekrar aynı sorun yaşanmaya başladı. Ibanez Weeping Demon wah'ımın markası ve modeli. Sizce bu soruna çözüm nedir? Pil falan mı bitmektedir... Adaptör mü takılmalıdır. Sadece Ibanez adaptörü kullanın diyor. Ben nereden bulacağım Ibanez adaptörü :D

Şimdiden teşekkürler.

Clickboy demiş ki:
Bugün ilk Wah ve Distortion pedalımı aldım ikisini de alır almaz 1 saat falan denemiştim çok memnun kalmıştım. Sonra birden Wah pedal haraketlerini yememeye başladı sanki. Pedala basıyorum aktif oluyor ses tizleşiyor ancak hiç indirip kaldırdığımda seste bir değişikli olmuyordu. Bir süre sonra tekrar açtım düzeldi 1-2 dakika çaldım tekrar aynı sorun yaşanmaya başladı. Ibanez Weeping Demon wah'ımın markası ve modeli. Sizce bu soruna çözüm nedir? Pil falan mı bitmektedir... Adaptör mü takılmalıdır. Sadece Ibanez adaptörü kullanın diyor. Ben nereden bulacağım Ibanez adaptörü :D

Şimdiden teşekkürler.

ya boşver sen onu , özellikleri uyduğu sürece her adaptörü kullanabilirsin , her elektronik alette yazar zaten :D pilden olabilir bide adaptörle dene.

burası uygundur herhalde

istanbulda ikinci el veya sıfır gitar sapı bulabileceğim yer var mı? şehir dışından da getirtirim ama uyum sorunu çıkar diye tırsıyorum

arkadaşlar ben dün 2 ay önce aldığım ve gözüm gibi baktığım ibanezim in temiziini yaptım telleri söküp yaplayıp temizledim falan filan gerl gelelim si telinin 1. perdesi ile kalın mi telinin 1,2,3 perdelerinde bir problem oldu temizleden önce bir şey yokken şimdi sanki teller komalıymış gibi cızırdıyor deliricem yeni bir gitarda teller nasıl koma olur bugün yeni tel taktım belki telden kaynaklanıyodur diye yok gene aynı nasıl halledebilirim bu sorunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.bu arada gitar sabit köprülü.

strinzi demiş ki:
arkadaşlar ben dün 2 ay önce aldığım ve gözüm gibi baktığım ibanezim in temiziini yaptım telleri söküp yaplayıp temizledim falan filan gerl gelelim si telinin 1. perdesi ile kalın mi telinin 1,2,3 perdelerinde bir problem oldu temizleden önce bir şey yokken şimdi sanki teller komalıymış gibi cızırdıyor deliricem yeni bir gitarda teller nasıl koma olur bugün yeni tel taktım belki telden kaynaklanıyodur diye yok gene aynı nasıl halledebilirim bu sorunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.bu arada gitar sabit köprülü.

sap ayarin bozulmus. ayarlattir duzelir.

Gitarımın tel yüksekliğini sap ayarı ile oynamadan nasıl alçaltabilirim? Ayrıca tellerim çok mu yüksek yoksa bana mı öyle geliyor? Resimlerden bakıp kıyaslarsanız sevinirim.

yk3du5.jpg

yk2gn5.jpg

yk4uq5.jpg

Geri