Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Bende arkadaşlar 80-90 tonlarını yakalmaak istiyorum. Gun'n Roses, The Beatles, Iron Maiden, Metallica sevdiğim gruplar, elektroda yeniyim. En az 15 wattlık 2. el bir amfi almak istiyorum. Ne Marka önerirsiniz?

SmellsLikeForum demiş ki:
Bende arkadaşlar 80-90 tonlarını yakalmaak istiyorum. Gun'n Roses, The Beatles, Iron Maiden, Metallica sevdiğim gruplar, elektroda yeniyim. En az 15 wattlık 2. el bir amfi almak istiyorum. Ne Marka önerirsiniz?

Marshall MG serisi sizi idare edebilir. 2. eli en fazla olan ürünlerden birisidir.

Arkadaşlar selam lambalı amfi almak istiyorum,gibson les paul studio ve ltd mh-400'üm var,zoom G9.2tt ve laney 20D kullanıyorum şu anda.Tarz olarak 80-90 ların rock müziğini ve en sertte metallica diyebiliriz,bana ne önerirsiniz ikinci el temiz bir amfide olabilir fiyat olarak 1000lirayı geçmese güzel olur :)

Merhaba. Yaylı reverb tankı olan bir amfim var ve reverb açıkken amfi sarsıldığında şakır şukur sesler geliyor amfiden, reverb tankı mı bozuk yoksa durum normal midir sizce?

Selam şuanda Ibanez TBX30R amfi kullanmaktayım. Fakat sesinden pek memnun olduğum söylenemez. Lambalı amfilerde zannettiğim kadarıyla daha kaliteli sesler alınıyor. Ev ortamında çalabileceğim maksimum 600 TL civarında fiyatı olan lambalı amfiler önerebilir misiniz?

Not: Tarz olarak Thrash Metal çalıyorum genelde. Gitarım Cort EVL X4. Aynı zamanda Digitech RP80 prosesör ile kullanıcam.

Ben 2. el bir amfi almayı düşünüyorum ve 2 amfi arasında kaldım. IBANEZ TBX30 ve MARSHALL MG30DFX kurban,marliyn manson,green day,system,nirvana ve daha sert tonda çalıyorum genelde. hangisini önerirsiniz.

Sorundan öte haz etmemiştim, çok iyi bir seri olmadığına inanıyorum ton bakımından. Bende ki ses kaybına uğruyordu sürekli, belli saat çaldıktan sonra sinir bozucu şişkinlik yapıyordu.

ev ortamında lambalı amfiler nasıl olurlar acaba. sonuçta pek ses açamazsın adı üstünde ev ortamı :) bence ev için en ideal Roland cube serisi. şahsen bende var ve çok memnunum. üzerinde boss cosm pedal modellemeleri var ve en kral özelliği ise sesi özelliklerini biçmeden kısan power sq. özelliği.

Attenuator kullanildigi muddetce ses acilarak verimli ton alinabiliyor, kendi Screamer'imda oyle yapiyorum sahsen, de Turkiye sinirlari icerisinde attenuator bulmak gercekten zor, distributorlerin getirmesi lazim aslinda artik. Bir de soyle bir husus var ki, wattage olarak kucuk olan lambali amfilerin cogunlugunda oyle metal muzik icin high gain olanlar yok pek sanirim, Tiny Terror biliyorum birtek gain olarak yetebilecek, ENGL Gigmaster ve Mesa Transatlantic'ten metal muzik icin yeterince gain cikmiyor sanirim.

Arkadaşlar line 6 IV 75 w ile ibanez tbx 150 arasında kalmıs bulunmaktayım.efekt ve drive için tatmin edici tonlar ve konsere rahatlıkla cıkabilceğim bir amfi olması gerekiyor. sizin seçiminiz ve nedeni nedir? ya da başka tavsiyeleriniz ?

Attenuator kullanildigi muddetce ses acilarak verimli ton alinabiliyor, kendi Screamer'imda oyle yapiyorum sahsen, de Turkiye sinirlari icerisinde attenuator bulmak gercekten zor, distributorlerin getirmesi lazim aslinda artik. Bir de soyle bir husus var ki, wattage olarak kucuk olan lambali amfilerin cogunlugunda oyle metal muzik icin high gain olanlar yok pek sanirim, Tiny Terror biliyorum birtek gain olarak yetebilecek, ENGL Gigmaster ve Mesa Transatlantic'ten metal muzik icin yeterince gain cikmiyor sanirim.
loopa mı bağlayacağız? bende istiyorum eyer olursa.

Geri