Amfiler Hakkında herşey (Genel)

agmedcaliskan demiş ki:
ama genelde valvestate amfiler için iyi yorumlar var sitede, sonuçta avt de valvestate in devamı değil mi zaten? bide deneyebileceğim yer yok. dsl e baktım ama fiyat olarak bayağı fazla gibi aynı şekilde tsl 60 da var ama bütçe sakat şöyle 1-2 sene idare eder bi head olsa sonra zaten değiştiririm. bide avt kafa nın footswitch i 5liydi değil mi?

Neden ille kafa? Kombo ile idare et sonra güzel bi kafa kabin alırsın paran olunca. İlle adı "head" diye kafa kabin almanın mantığı yok ki? Buarada avt150 head in footswitchinde "clean, acoustic sim, OD1, OD2, FX OD, FX Clean" var.

zaten dediğim gibi mg100 head mesela adı head geri kalanında hiçbişey yok.combo avt alırım daha iyi.combo amfilerde tabi parası olan arkadaşlar için en çok sevdiğim amfi fender twinreverb.

65twin.jpeg

halilpazarlama demiş ki:
zaten dediğim gibi mg100 head mesela adı head geri kalanında hiçbişey yok.combo avt alırım daha iyi.combo amfilerde tabi parası olan arkadaşlar için en çok sevdiğim amfi fender twinreverb.

65twin.jpeg
almıyım yani avt kafa ama konserlerde falan daha bi göz dolgunluğu da var kafa kabinlerin biraz da o yüzden istiyorum. Peki senin tarz ne? ben beğenmedim pre-amp katını demiştin ya tarzına uymadığı için olabilir mi? ben alternatif çalmayı istiyorum biraz da setup var.

agmedcaliskan demiş ki:
Peki senin tarz ne? ben beğenmedim pre-amp katını demiştin ya tarzına uymadığı için olabilir mi? ben alternatif çalmayı istiyorum biraz da setup var.

agmedcaliskan demiş ki:
mesaji Perfectionist e gönderiyodum yanlış anlaşılmasın Perfectionist beğenmediğini söylemişti pre-amp ını

Ben genellikle hardrock çalıyorum. Onun haricinde evde yalnız takılırken, emprovize yaparkende rock ve türevlerini çalarım, arada blues, fusion vs... Ama mesela sahip olduğum Sansamp PSA-1, AVT nin preamp katından çok daha iyi bana göre, çok daha versatil. Bilmiyorum ya bu AVT kafada bişey var ya da ben alışamadım bi türlü tonlarına. En iyisi kendin denemen. Belkide sen çok seversin.

agmedcaliskan demiş ki:
Perfectionist demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
AVT ye alışamadıysan MG lere bulaşmıyosundur bile :)

Bilmem denemedim hiç :LOL:
Abi valla olsa bi deneme bi dinleme şansım da ben tekirdağdayım burası öyle şeylere çok uzak ya.Bide ben Halilpazarlamanın cümlesini anlamadım ya bende eksiklik var galiba:)

halilpazarlama (her okuduğumda "kapınızdaaa" diye bitiresim geliyor :D ) diyor ki AVT serisini beğenmediysen MG serisi amfilere hiç bulaşmazsın bile. Hani MG serisi Hindistan yapımı AVT'nin de altında bir amfi serisi ya o açıdan. Ben de şaka babında denemedim bile dedim. Ama cidden pek bulaşılmaz onlara :D

Deneme konusunda ise, Tekirdag'da isen alıcaksın gidiş-dönüş otobüs bileti 2saat anca vardır İstanbul ordan. Gidip deniyceksin aklındaki amfileri. Başka yolu yok. Sonuçta AVT 150H + Kabine yüklü bir meblağ vericeksin. O kadar yüklü bir miktarı denemeden bir amfiye direk yatırmak hiç doğru olmaz.

Perfectionist demiş ki:
agmedcaliskan demiş ki:
Perfectionist demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Abi valla olsa bi deneme bi dinleme şansım da ben tekirdağdayım burası öyle şeylere çok uzak ya.Bide ben Halilpazarlamanın cümlesini anlamadım ya bende eksiklik var galiba:)

halilpazarlama (her okuduğumda "kapınızdaaa" diye bitiresim geliyor :D ) diyor ki AVT serisini beğenmediysen MG serisi amfilere hiç bulaşmazsın bile. Hani MG serisi Hindistan yapımı AVT'nin de altında bir amfi serisi ya o açıdan. Ben de şaka babında denemedim bile dedim. Ama cidden pek bulaşılmaz onlara :D

Deneme konusunda ise, Tekirdag'da isen alıcaksın gidiş-dönüş otobüs bileti 2saat anca vardır İstanbul ordan. Gidip deniyceksin aklındaki amfileri. Başka yolu yok. Sonuçta AVT 150H + Kabine yüklü bir meblağ vericeksin. O kadar yüklü bir miktarı denemeden bir amfiye direk yatırmak hiç doğru olmaz.
Evet yani 1 saat 10 dakika sürüyo ama geçen gittim yoktu avt kafa deneyemedim o yüzden,başka neresi olabilir bi bilginiz var mı? (istanbulu çok bilmiyorum) onun yerine tsl100 al dedi zuhal muzik ( aradaki fiyat farkını söylemiyorum bile ) bende en çok istediğim kafa dedim ama fiyatlar alakasız, tamam verelim dedi ya :((

Perfectionist demiş ki:
agmedcaliskan demiş ki:
Perfectionist demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

abi teşekkür ediyorum ilk defa biri ismimin halil olmadığını bizimkilerdeki halilpazarlamadan esinlenerek kullanıcı adı koyduğumu anladı.halil abi aşağı halil abi yukarı :) bende bozmuyorum:) idolümdür halil kırarım boynuzunu iblis :)

ya dostum eğer denemeye hiç imkanın yoksa gear sitelerinde testleri oluyo yada ne bileyim youtubeta arat orda amatörlerin kayıtları oluyo en azından aklında bir fikir oluşur , körü körüne almazsın ;)

bugün roland cube 15x
ibanez tb15r
marshall mgcd15r denedim en çok marshall hoşuma gitti ama aklım ibanez tbx15r de kaldı haftaya onuda denicem alıcam
marshall a 230 ytlye indirdi ibanez tbx15rde öyle bi fiyat kararsız kaldım

Ibanez TBX15R
output power 15W@4Ω
speaker unit 8" Ibanez IS804
controls [Normal Channel] Gain, Volume, Channel Switch [X Channel] Gain, Volume
[EQ] Bass, Middle Frequency, Middle Level, Treble, Reverb Level i/o's Input, CD/MP3 In, Footswitch, Headphones
cabinet Closed Back Cabinet
size 367(W) x 351(H) x 201(D) mm
weight 7.3kg

Marshall MG15CDR
2 kanal, clean & Overdrive
- Tek çıkışı Line Out ve Kulaklık çıkışı olarak kullanabilme özelliği
- CD input girişi sayesinde CD çalarınızı amfiye bağlayarak aynı anda müzik dinleyerek gitar çalabilirsiniz.
- Doğal Reverb
- 8 inc. özel hoparlör. 15 Watt
- FDD (Frequency Dependent Damping) Marshall' ın kendi anfileri için geliştirdiği bir teknoloji olup, lambalı amfi tonları yakalamanızı sağlar.
Boyutlar:
Genişlik: 380 mm
Yükseklik: 375 mm
Derinlik: 205 mm
Ağırlık: 7.2 kg

@Halilpazarlama

Abi sen üstteki benden alıntı yaptığın mesajı 2 kere editlemişsin ama bi 3. editi istiyor gibi sanki bi baksana böyle bi karambol havası var :LOL:

Buarada ben de Cube30 diyorum. Marshall ve Ibanezin o saydığın modelleri iyi amfiler değil. Cube onlara kıyasla yine daha iyi hem birçok ihtiyacını karşılayabilecek bir amfi.

Perfectionist demiş ki:
@Halilpazarlama

Abi sen üstteki benden alıntı yaptığın mesajı 2 kere editlemişsin ama bi 3. editi istiyor gibi sanki bi baksana böyle bi karambol havası var :LOL:

Buarada ben de Cube30 diyorum. Marshall ve Ibanezin o saydığın modelleri iyi amfiler değil. Cube onlara kıyasla yine daha iyi hem birçok ihtiyacını karşılayabilecek bir amfi.

abi orda bi karışıklık oldu bende anlamadım , çok istiyosan çakarız bi edit daha :LOL:

Avt - Vs

Merhaba, kısa bir zaman içinde ikisinden birini almayı düşünüyorum.Fiyatları 500-500$ arası (2.el).Fakat vs102r'ye footswitch dahil dahilmiş.Ona ait footswitch nerde bulabilirim?Avti ile Vs arasında çok fark var mı?Şimdiden teşekkürler önerilerinizi bekliyorum....

Arkadaşlar selamlar ,bir soru da ben sorayım izninizle ; 1000 $ civarı piyasada distribütörünü bulabileceğim , cayır cayır drivelar alabileceğim düşük watt lı ama kaliteli lambalı amfi arıyorum. En iyisi tabii ki denemek :)) ama bana vereceğiniz fikirler üzerinden denemelerimi yapıcam. Gitarım jackson ke 2 dir , şimdiden sağolun.

abi sen o gitarı bilgisayara bağlasan ton verir :D o fiyata "cayır cayır" overdrive veren düşük wattlı mesa boogie single rectifier 50 watt combo var.ama onunda sıfır fiyatları aşırı yüksek.ve 2.elleride yok gibi. düşük watt lı lambalı ve drive tonları iyi olan amfi aklıma gelmiyor malesef :(

Sağol master.. :) aklımda crate v serisi var.zZuhal e getirip getiremeyeceğini sorucam bi ara , olmazsa engl için bir yoklama çekicem durumlara bakıp...Mesaboogie combo iyi olurdu , yurtdışında kuzeni yakalarsam o da olabilir , neyse bakıcaz artık

mesa boogie combo iyi olmaz süper olur dostum :) metallica da studyoda ve çalışmalarında kullanır kendisini :) çook iyi bir amfidir. hayırlısı ile yazın bende bir tane edinmeyi planlıyorum...bu arada istanbulda isen pera müzikte var 1 2 engl...bir bakın derim..

Geri