Amfiler Hakkında herşey (Genel)

arkadasLar meLaba , benimde bir digitech Rp80 pros. birde B.c. Rich Bronze WarLock'um var. amfi aLmak istiyorum . kuLLanim amacim önceLikLi öğrenmek bayaa yeniyim ben daha odamda ufak çapLi çaLİşmak icin bi amfi istiyorum bütçemde 250-300ytl civarıdir. hangi marka-modeL önerebiLirsiniz?
Şimdiden TeşekkürLer...

mesu-lid demiş ki:
İyi günler... Benim elimde "Laney HardCore(HCM15R HArd Core Max)" amfim var. Üzerlerindeki Crunch Factor, Mid, Bas, Treble ve Reverb ayarlarını nasıl yapabilirim iyi bir ses çıkması için. Yani ayarlarını kaça kaç yapıyım?

Şimdiden teşekkürler...
Onu aslında denemeden kimse bilemez.
Sana tavsiyem bütün düğmeleri saat 12 yönünde ayarlayıp ondan sonra tonun nasıl olmasını istiyorsan ayarla. (Baslaşması için bası arttır vs.)

Sert tonlar içinde aynı şekilde önce drive'ı istediğin seviyeye getir sonra ton kontrollerini kurcala.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa "Spinal Tap" yolunda ilerle (sona getir hepsini yani :D)

bu başlık altındaki tüm mesajları okudum hatta yetinmeyip diğer başlıkları da okudum.elimde 600 ytlcivarı para var ve ben amfi almayı düşünüyorum.baştan herkes gibi marshall diye düşündüm sonra roland cube 30 a baktım fakat cd input ve kulaklık çıkışı olmaması sonucu ondan da soğudum.marshall ın mg serisi için söylenenler zaten belli.ben de digitech rp300 var.hangi amfiyialacağım konusunda kararsız kaldım.istediğim drive hardrock ve metal e uygun olsun istiyorum (buna uygun olan roland biliyorum) yalnız dediğim gibi roland dan soğudum.başka bir secenek var mı?

http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=447

Şaşırdım bir an bendeki cube15'de bunlar (cd input/kulaklık çıkışı) olur da 30da nasıl olmaz diye =) verdiğim linkte tüm özellikleri var. Kesinlikle roland'dan soğumamanı öneriyorum. Yani ben memnunum desem daha doğru olur sanırım ki prosesörün olduğu için power amp olarak kullanıcaksın aldığın amfiyi diye de tahmin ediyorum (mantıklısı da o sanki diye düşünüyorum); o açıdan da (mesela gt8 tanıtımları vardı roland js 120 ile... hatta bu forumda muhabbeti de geçmiş olmalıydı bunun) roland bence iyi bir seçim olabilir.

Debua demiş ki:
arkadasLar meLaba , benimde bir digitech Rp80 pros. birde B.c. Rich Bronze WarLock'um var. amfi aLmak istiyorum . kuLLanim amacim önceLikLi öğrenmek bayaa yeniyim ben daha odamda ufak çapLi çaLİşmak icin bi amfi istiyorum bütçemde 250-300ytl civarıdir. hangi marka-modeL önerebiLirsiniz?
Şimdiden TeşekkürLer...
Sana da kesinlikle roland cube15 öneriyorum =) rp80 + cube15 kombosundan oldukça memnunum ses açmadığım sürece tabii, eheh :) yani ev çalışması için, yani senin istediğin şey için :)

peki bu cube 30 hem ev için hem de dışarısı için uygun mudur?dışarıdan kastım hani böyle arkadaş ortamları falan kır vesair yerlerde.hatta belli mi olur belki bahar şenliklerinde kullanılabilir mi bu?kullanılamıyorsa hem ev için hem de sağda solda kullanabilmek için uygun bir model hangisidir?aslında en güzeli deneyip görmek,biliyorum,kusura bakmayın abuk sabuk sorular soruyorum ama her kafadan bir ses çıkınca ortada böyle bir kafa karışıklığından başka bir şey olmuyor.bir de almışken iyi bir şey alıp amfi meselesini uzun bir süre kapamak istiyorum.teşekkürler.

ha bu arada zaten roland ın boss processor,analog pedallarda zaten belli bir ismi var,acaba aynı isim amfiler için de geçerli mi diye düşünüyor insan.eğer öyleyse ne roland mış be helal olsun diyesi geliyor insanın.

Merhaba, marshall avt275 amfim var.Lambasını çıkardım sadece akustik kanalı çalıştı.Clean, od1 ve od2 kanalları geçince ses gelmiyor.Bildiğim kadarıyla avt serisinde lamba drive'lara etki etmiyor.Şimdiden teşekkürler...

şimdi arkadaşlar normal combo bir amfiyi head olarak kullanıp bi kabine bağlayabilir miyiz?caiz midir?Merak ettiğim bende mg100 combo war bunu marshall kabine bağlasak head olan mg100 ü bağlamamızdan bir farkı olur mu?

Heralde MG serisinde extension cabinet out u vardır. Ama anlamadığım şey 100 wattlık çıkışı olan aleti neden kabine bağlıycaksin ki? Zaten canavar gibi alet :)

ygt demiş ki:
footswitch takabileceğimiz en ucuz ve evde kullanmak için en uygun amfi hangisidir ? :D

kardes bende marshall 30 dfx var footswith baglanabılen en kucuk amfı tabi marshall'ın,ilk kez alcaksan kesınlıkle 30 dfx al derim 8) ,ev içinde çok uygun 8)

leonjohancool demiş ki:
Aslında benimde bir sorum olacak. 60 wattlık bir amfiyi lambalı amfi haline getirecek modifiye yöntemleri var mı, ya da forumda bu işle uğraşan arkadaşlar var mı?
all tube yapmak bastan yapmakla ayni sey,ancak istersen preamp katini lambali hale getirebilirsin.

preamp kati bulunmayan sadece power amp ve hoperlorlerden olusan bir amfi yaptirip. preampi kendi zevkime gore pedallardan saglasam ne derece basarili olur, fikri yada biligisi olan varmi?

Geri