Çilekeş gitaristi ali nin ekipmanları?

Sanırım Digitech Whammy kullanıyor, hatta oldukça da iyi kullandığını söylüyorlar Whammy pedalını. Başka bir bilgim de yok kendisi hakkında...

Gibson Les Paul Voodoo ve Ibanez RG7321'i var kendisinin.EMG manyetikleri rg'deki.Yakından görmediğim için modellerini bilemiyorum.Ha bu arada sevdiğimden falan yazmıyorum.Rockistanbul 2005'te en ön sırada megadeh izlemek için 11 saat güneş altında beklemiştim.Bu tipleri de en ön sıradan izlemek zorunda kaldım.O yüzden biliyorum.

Norton_Antor demiş ki:
Gibson Les Paul Voodoo ve Ibanez RG7321'i var kendisinin.EMG manyetikleri rg'deki.Yakından görmediğim için modellerini bilemiyorum.Ha bu arada sevdiğimden falan yazmıyorum.Rockistanbul 2005'te en ön sırada megadeh izlemek için 11 saat güneş altında beklemiştim.Bu tipleri de en ön sıradan izlemek zorunda kaldım.O yüzden biliyorum.
dave i ilk sıradan görmek için ciguli bile dinlerim en ön sıradan 10saat :D

asıl kendisi nete girse baksa da yerdeki board'un üstündekileri yazsa,gayet fazla sayıda pedal kullanıyo,ama sonuç güzel,grubu da gitaristin tonlarını da beğeniyorum ben.

selamlar ben fotolardan gördüğüm kadarıyla yazayım.. fotoları birkaç açıdan inceledim.pedallar: ehx pulsar(tremolo), ehx small clone (chorus), ehx small stone (phaser), boss dd3 (delay), morley bad horsie2 (wah), digitech whammy (octaver),2.digitech whammy (90 model falan sanırım), boss tuner, ernie ball (volume), ehx big muff pi(dist.&sustainer). Gitar: gibson voodoo, ibanez RG7321, mesa boogie triple rectifier kafa ve marshall kabin kullanıyor ve bide mesanın footswitch i var..

agmedcaliskan yazmış bende foto ekleyim ozaman.
ads305zrs3.png

ya bu kadar pedaldan sesi geçirince acaba gitarın sesi bozuluyor mu bozulmuyor mu cidden merak ediyorum... tamam true by-pass pedallar çoğu ama genede bozulur gibime geliyor ama tonlarıda gayet güzel demek ki bozulmuyor...

ulen ne çelişkilerle dolu gereksiz mesaj oldu he... bu saatten kaynaklanan bişi olsa gerek..

yok abi bence bozulmaz senin de dediğin gibi çoğu pedal true bypass lı. setuptaki en kötü pedal boss delay (ama sadece true bypass olmadığı için söylüyorum yoksa tonu falan cok iyi) yani nerdeyse hepsi true bypasslı cok sorun olmaz yani kablolar da iyi olmak kaydıyla

agmedcaliskan demiş ki:
selamlar ben fotolardan gördüğüm kadarıyla yazayım.. fotoları birkaç açıdan inceledim.pedallar: ehx pulsar(tremolo), ehx small clone (chorus), ehx small stone (phaser), boss dd3 (delay), morley bad horsie2 (wah), digitech whammy (octaver),2.digitech whammy (90 model falan sanırım), boss tuner, ernie ball (volume), ehx big muff pi(dist.&sustainer). Gitar: gibson voodoo, ibanez RG7321, mesa boogie triple rectifier kafa ve marshall kabin kullanıyor ve bide mesanın footswitch i var..

2.whammy dediğini yakından görme şansım oldu. digitech xp-100 whammy wah http://guitargeek.com/gearview/106/ bu adreste resminide görebilirsiniz.

ah birde dorianın pedalları gorseydiniz:) seyreme fırsatım oldu baya bi agzım acık baktım setup a zaten sırf pedalların aydınlatılasmı ıcın 3 tane calısma masalarına konan ufak lambalardan vardı:)

Volume Özel Röportaj

Ali Set-up

Sahne
Gibson Les Paul Voodoo
Gibson Les Paul Custom 1980
Ibanez RG 7321
EMG 81-7/707 Pick Up'lar

FX Pedals
Earnie Ball Volume
Boss DD-6
Dunlop Crybaby Org
Morley Bad Horsie 2
Digitech Whammy 4
MXR Smart Gate
EMX Big Muff
EMX Small Stone
EMX Small Clone
EMX Pulsar
EMX Blackfinger
MXR Doubleshot
EHX Micro Synth

Amp
Mesa Boogie Triple Rectifier

Kabin
Marshall 1960X2
Vintage 30 Speakers

Kaynak: Volume Dergisi, Kasım 2005, Sayı:17, Volume Özel Çilekeş Röportajı, Sayfa:25
;)

Saygılar...

Geri