Çilekeş gitaristi ali nin ekipmanları?

alinin gitar gibson les paul 1980 custom gibson les paul voodoo ibanez rg 7321 cok sayıda fx pedalı marshall anfi setup malesef uzun bende n bu kadar

KaRaBaSH demiş ki:
abi bu kadar pedal da abartı gibi geliyo bana ne bileyim. fazla minimalistim galiba.

Stüdyoda veya konserde elimdeki pod xt ve footcontroller'ı kurup toplamaya acayip üşeniyorum. Ayrıca 4 butonlu footcontroller'ım bana çok kompleks geliyor. Sahnede önümde bu kadar pedal olsa herhalde depresyona girerim :mrgreen:

DaveMustaine_64 demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
abi bu kadar pedal da abartı gibi geliyo bana ne bileyim. fazla minimalistim galiba.

Stüdyoda veya konserde elimdeki pod xt ve footcontroller'ı kurup toplamaya acayip üşeniyorum. Ayrıca 4 butonlu footcontroller'ım bana çok kompleks geliyor. Sahnede önümde bu kadar pedal olsa herhalde depresyona girerim :mrgreen:

adamımsın :mrgreen: abi bana da aynen pod2'de oluyor. 4 tane analog pedalım var onda da oluyor. hatta bazen adaptörü takmak bile zor geliyor. ki 4 pedalın 2sini aynı anda açma gerekliliği ölüm gibi, bu adamın şu görünüşle seksek oynaması lazım. bana uymaz :)
yakında gitarı amfiye takmaya üşenip dıngır dıngır çalacağımdan korkuyorum. böyle bir şey olursa psikoloğa gitmem gerekecek galiba :)

valla bu pedallardan da çok pedalım olmasını isterdim ama processor gibi 4-5 tuşla istediğim kombinasyonla kullanabilmeyi/kontrol edebilmeyi isterdim,çok şey mi istemişim :D

bir çok pedalı var ama o kadar çok pedalı olması maharet değil çalması maharet. çilekeşin 2-3 konserine gittim her konserlerinde aynı sorun oluyo.ali saatlerce3 ayar yapıyo şarkı aralarında ayar yapıyo.bi türlü düzgün çalamıyo. ayar da ayar.ve anfiden çıkan ses abartısız mac kamyonlardan çıkan gürültüden beter.böööööööögggggggghhhhhhhh diye bi ses çıkıyo.yani kayıtlarda ses aldanmayın baya üzerinde oynanmış sesler onlar.

Vardır bir rodisi Ali'nin, kuruyordur her yerde. :) Canlı performanstaki tonlarına konusunda melihbozkurt84'e aynen katılıyorum. Ben de hiç doğru düzgün bir sound ile dinleyemedim Çilekeş'i...

Sevgiler...

abartı pedallarının olduğunu balans konserinde bizzat gördüm bizden sora sahneye çıktıklarında ve şöle bişi var çoğu insan konser sorası benim ibanez rg 1550 ve dimarzio manyetiklerimin Hughes and Kettner 65 Watt anfimden doğru , çilekeş çocuğun mesa boggiesine binlerce pedallan beraber girdiği gibson les paul ünden daha temiz bir ses verdiğini söledi..Tabi ki ali nin ne kadar kaliteli ekipmanlar kullandığını inkar edemem fakat "Ses" ve "Ekipman" dan anlamak gitaristliğin bence öteki yarısı.He ben çok iyi mi sesten anlıyorum tabiki hayır ama en azından mekanın kaldırabilceği volume ü iyi tarttım sen bi bara kafa kabin mesa yı köklersen insanlar kaçar.Sen istediğin kadar iyi çal sahnede güzel bir ton yakalayamadıktan her çaldığın şeyi güzelce dinleyicine sunamadıktan sora ne önemi var ki?
Ali bence çok yetenekli bir gitarist fakat pedallar için boğuluyor sanki sapla abi kafa kabine gitarı al yanına 1 comp,bi whammy,bi wah,bi phaser...napıyosunuz abi zaten numetal riffler böle çalınır niye gitarın sesini gereksiz etkiliyosun...

zaten doğru düzgün dinleme olanağımız yok.. o kadar ekipmanı bu forumdan 4-5 aylık hangi gitariste versen cıkıpta orda aynı işi yapar hiçte zorlanmaz..

OmniaMovens demiş ki:
zaten doğru düzgün dinleme olanağımız yok.. o kadar ekipmanı bu forumdan 4-5 aylık hangi gitariste versen cıkıpta orda aynı işi yapar hiçte zorlanmaz..

yetenekli bi gitarist olduğu bariz bu kadar da abartmayalım nu metal açısından değerlendirirsek türkiyede deja vu da da manga da da(ki numetal yada nu pop tartışılır :LOL: her iki grup da ) böyle gitarist yok bi dorian istisnası olabilir...deftones bu adamları iyi etkileşmiş bence ;) canlı performans açısından da sahneden sahneye değişir küçük barlarda bikaç arkadaşın söylediği sorunlarla karşılaşılabilir bende bi çok kez canlı performanslarına tanık oldum haklısınız ama bizim okulun rock şenliğinde(hacettepe) iyi bir ses sistemi ve sahne olduğu için setup yüzünden 10sn geçen bi ara vermedi adam ben şahitim,bi de böyle değerlendirin isterseniz...

Ali iyi bir gitarist, entrümanına hakim ama çok fazla pedal kullanıyor. Yani ben baya minimalistimdir efekt açısından ama yine de 2 tane wah 4 tane de drive + fuzz pedalına kimin ihtiyacı vardır ki? Şu setup'ı biraz daraltsa, tonunu daha iyi ayarlasa kendi için de bizim için de çok iyi olur diye düşünüyorum.

KaRaBaSH demiş ki:
DaveMustaine_64 demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:

adamımsın :mrgreen: abi bana da aynen pod2'de oluyor. 4 tane analog pedalım var onda da oluyor. hatta bazen adaptörü takmak bile zor geliyor. ki 4 pedalın 2sini aynı anda açma gerekliliği ölüm gibi, bu adamın şu görünüşle seksek oynaması lazım. bana uymaz :)
yakında gitarı amfiye takmaya üşenip dıngır dıngır çalacağımdan korkuyorum. böyle bir şey olursa psikoloğa gitmem gerekecek galiba :)

Bana pedallardan tek tek jackları çıkartmak zor geldiği için gittim çoklu adaptör aldım kendime hiçbirşeyi sökmüyorum çalmam bitince. Adamda iyi sabır olması lazım bu kadar pedalla uğraşmak için.

manyetik_porecesi demiş ki:
Ali iyi bir gitarist, entrümanına hakim ama çok fazla pedal kullanıyor. Yani ben baya minimalistimdir efekt açısından ama yine de 2 tane wah 4 tane de drive + fuzz pedalına kimin ihtiyacı vardır ki? Şu setup'ı biraz daraltsa, tonunu daha iyi ayarlasa kendi için de bizim için de çok iyi olur diye düşünüyorum.

ya isterse milyon tane pedal kullansın bizi ilgilendirmez.. de iyi bir gitarist kavramına ali yi koyursak türkiye de daha neler var neler :)

tamam da bence çok güzel riff yazıyor.senin iddiana göre dünyada Steve Vai den yetenekli gitaristlerde vardır kesin, ama iş olarak görüp günde 7 saat çalışan bi adam o...belki sende onun kadar iyisin daha iyisin,belki bende o zaman çıkalımda endamımız gözüksün dimi..oturmayalım böle evde :)

OmniaMovens demiş ki:
manyetik_porecesi demiş ki:

ya isterse milyon tane pedal kullansın bizi ilgilendirmez.. de iyi bir gitarist kavramına ali yi koyursak türkiye de daha neler var neler :)

Dikkat edersen Ali'ye Türkiye'nin en iyi gitaristi demedim, "iyi bir gitarist, enstrümanına hakim" dedim, egomuza sahip çıkalım lütfen. Saygılar.

bence en güzeli adam akıllı bi amfi amfi gitar arasına da ihtiyacın olan delay tromolo felan filan süper

hautparleur demiş ki:
tamam da bence çok güzel riff yazıyor.senin iddiana göre dünyada Steve Vai den yetenekli gitaristlerde vardır kesin, ama iş olarak görüp günde 7 saat çalışan bi adam o...belki sende onun kadar iyisin daha iyisin,belki bende o zaman çıkalımda endamımız gözüksün dimi..oturmayalım böle evde :)

işte bunu demek kolay değil bende isterim ama şartlar.. Herkes aynı şartlara sahip değil mesela ben lise 3 öğrencisiyim ÖSS ye hazırlanıyorum gidip te 7 saat gitar çalmam bunu bir iş haline getirmemin imkanı yok var nasıl var hedefsiz olsam olur ama sonuçta iyi bir mühendislik kazanmak için yapamam dimi ? ha iş haline getirebilecek ama getirmeyen de tanıyorum orası da ayrı cok farklı yetenekler var hepinizin bildiği gibi :)..

Geri