Art Niyet (Rock N Roll) - Ankara

Yıllarca rock ingilizce yapılır gerisi palavradır diyen arkadaşlar türkçe müzik yapılınca artık para , ün ve kariyer sahibi olunacağını görünce serhat abi bizim eski elemanlara bir bak ne olur ne olmaz iyi çalıyorlar iyi müzisyenler dendi.
İlk provada ilkokul müsameresi pozisyonları olunca vay be vay be diye mikrofona birkaçkez sitemli bagırdım garip çok beğendiler. lan allh allah deyip evde ince çalıştım.Ben bunlar döküldüğü için vay be demiştim oturup bu argonun bendeki alt cümlelerini yazdım mırıldandım.Ancak eksik olduğunu düşünüyordum. Davulcuyu iki kez değiştirdik solo gitarcıyıda tabii ki Keremle de spor salonunda tanıştım. Enstrümanına hakim bir arkadaş kendisi ve bütün elemanlar şahittir şarkıyı hit parça olarak getirdiğime ancak sadece ensturuman hakimiyeti yetmez bir fikrin olması hakim olduğunuz bir konu olması kesin gereklidir.
Sözler ve müzik (yalnız, üzülmüş ,hatta çıldırmış kimliğini kaybetmiş bir adamın hikayesini anlatır ve dost acı söyler hesabı bu şarkı insanlarımıza kendi hikayelerini de anlatır ve aslında şimşek gibi fırtına gibi insanlar olduklarını da belirtir.)
Neticede el kamerasıyla bütün provalar kayıtlıdır.Son provanın kamera kaydı mars stüdyosunda çalışan ismini bilmiyorum sanırım onur ya da başka bir isim arkadaşın kız arkadaşı tarafından yine el kamerasıyla kaydedilmiştir. Ancak prova sonrası bant benden gizlenmiştir zira o banttada bendekinlerdede her şey açıktır. Formatını değiştirip size ileteceğiz denmiş ancak elime geçmemiştir.Zaten parça bilgisayarımdada eylül 2006 tarihli olarak kayıtlıdır.
Oniki yıllık Mesam üyesiyim vs vs hemen o gün gecesi bir telefon saat 00:03 abi biz parçayı kaydettik diye bende kendi parçamın kaydında bulunmamız gerekir bu nasıl bir iştir diye sinirlendim yine de kaydı dinledim hatta arabayla beni evimden aldılar sanayi sitesindeki kulaklığı bile çalışmayan stüdyoya götürüldüm deneysel olarak şarkıyı seslendirdim bu arada konuşuluyor tabi bu böyle olmaz üçyüz beşyüz neyse ben vereyim insanlara bir cümle kuracağız gözlerine bakacağız daha temiz daha titiz müzik ve vokal kaydı yapmamız lazım diye tartışırken çıplaklık kadın vücudu kullanalım kızlar eğlence üzerine yoğunlaşalım falan deyip birde biz arkadan vay beeee diye bagıralım deyince benim kan beynime sıçramış olacak bu böyle olmaz madem kayıt imkanımız var parçaya bir bölüm daha ekleyelim iki heceli geri vokal olmaz çok ilkel durur komik olur diyerek tekrar kayıt yapacağız sanısıyla oradan ayrıldım. Sonra bir telefon daha biz seninle çalışamayız başka şarkıcı düşünüyoruz deyince ben haklısınız doğrudur ben de öyle düşünüyorum deyip ancak şarkının bana ait olduğunu belirterek kullanmaları halinde suçlu duruma düşeceklerini beliirttim.Bu arada Etrafımızdaki başka müzisyenler parçayı beğenip benden talep ettiler ben de bir müzisyen arkadaşa kaydı verdim aynı arkadaş sağolsun myspace de bana sayfa açmış yaptığı çalışmayı sayfaya koymuş daha sert bir parçaydı hayal ettiğim zaten.
Herkes bilir ki bu müzik ekolünde eleştirinin hatta toplumsal eleştirinin herşeye rağmen samimi bir şekilde insanlara cümle kurmanın söz konusu olduğunu .Bu mihmaldedir besteciliğim.İşin gerçeği myspace i kullanmayı çok iyi bilmediğimden ordaki labirent yazısını kaldırma şansım olmadı arkadaş kızgınlıkla yapmış çalan art niyettir.belirtirim .Ama sayfama adlarını yazmak istemedim en kısa zamanda halledicem arıza çıktı net te vs vs
Bu arada söylediği parçanın ismini (böyle bir beste formunda) bir kez bile olsun seslendirmemiş başka bir rock şarkıcısı var mıdır ?Solist bir kez bile sarkının logosunu seslendirmemiş olacak iş değil kızcağıza da yazık onun da hevesleri heyecanları vardır kendine göre. Dört tane adamın aynı ağızdan ve aynı sesten iki hece geri vokal yapmaları da olacak şey değil.Eski bayat bir amerikan şirket numarasıdır.Ürüne en az masraf yapılır yatırımsa reklama mağdur olansa zavallı tüketicilerdir ancak burda iki öge arasında çok fazla uçurum oluşmuş argoda büyük faça derler malumunuz. Türkrock tarihi açısından çok ayıp olur.Birde tv kanallarını iş yapan insanları da suçlu duruma düşürmeleri olacak şey değil ilk suç cezalandırılmazsa suçlu zincirleme olarak suç işlemeye devam eder der TC ceza hukuku. Ben şimdi kalkıp santananın bestesini noter beye götürüp bi mühür bas desem hemen atlar para alacak tabi basar mührü ama bu gerçeği değiştirmez hiç bir hakimde yemez.
Zamanında 1972 de oksijen gurubu TRT ye chicago nun albümünün tamamını bizim diye vermiş denetimden geçip çıkıp canlı çalmıştır. Yayının ardından 5 sene sonra anlaşılmıştır tabi zaman aşımı vs vs.uzattık. (Neticede kime nerde ne zaman ne dediğinize dikkat birde halka dünya halklarına ne cümle kurdugunuza çok dikkat etmek bu işin ahlaki köklerinde vardır. Açık ve net olacaksınızzzz.) Birde satan.com ma baglamış gurubu hedef kitle yapmış kendine aklınca genç arkadaşları kandıracak. Ben satanist değilim olma mecburiyetimde yok lakin herkesin fikrine saygılar yalnız meraktayım bir yiğit çıkıp net ve açık biçimde bu anlayışta oldugunu açılımını vs sini tv8 de yada başka bir kanalda anlatacakmı yıllardır rock markettede beklerdim hep anlatan olurmu diye 15 sene geçti hala tık yok anlasılan havanda su dövülmeye devam edilecek yazık ki yıl 2007. Zira bu müzik dünyada fikrin müziği olarak patlamıştır.Bir devrimin patlamasıdır adeta. . Fikriniz yoksa yoksunuzdur. Saklıkent festivallerinin 200 kişi toplayamama sebebide budur en başından bir star çıkıp anlatacaktı falan vs vs . O zaman çogalırdı insanlar belki. Bugün yine aynı yerde bu güruh cesaretli adam lazım hadi bakalım bi cesarettttt
BELİRTİRİM TEKRAR; SÖZLER EÐLENCE VE KIZLAR ANLAMINDA YAZILMAMIŞTIR BEN ÖYLE SEYLER YAZMAM ARKADAŞLAR TEESSÜF EDERİM SERHAT KOÇAK http://www.youtube.com/watch?v=nXaEg-_NcXw&mode=related&search=

Bu açıklamayla ne kazanıldı ne kaybedildi anlamadım ama...neyse :D Ben de fikrimi söyleyim şarkı çok güzel gelmedi ama bir emek var ortada uğraşılmış gerek beste de gerekse klip aşamasında :) ve istediklerini başarmışlar bence 2-3 dinlemeye ağzıma dolandı :D
Hoş bir parça olmuş , kolay gelsin.Başarılar

p.s:Video klibi gösterdiğim bir iki arkadaşım Kaan'ı ilk defa gördüklerinden bu adamı 2 seneye Hollywood'a çağırmazlarsa.....diyenler de oldu.Haksız da değiller hani :D

Serhat seni 5 ay önce gruptan attık lütfen kabullen bunu iletişim kurulması imkansız birisin agresifsin ve ostimde bok attığın stüdyoda söyleyemediğin için atıldın myspace den insanlara dinlettiğin deneme kayıdında söylerken kes yapıştır yaparak söyledin ve onuda beceremedin ve vokaline çamur attığın vokalistimiz tek seferde hiç bir copy paste yapmadan aynı kulaklık ve imkanlarla söyledi eser ortada.

evet emlakçılık yapıyorum haftanın bazen 7 günü çalışıyorum buradan kazandığım parayıda müziğe yatırıyorum annem babam Aksaray lı ve ben bundan gurur duyuyorum senin annen babanda Ayaş ın köylüsü sende Ayaşlısın ve buda kötü bir şey değil o zaman sende köyüne geri dön ve tarlanda birşeyler ek ve sat çalışmak ayıp değildirki gurur vericidir üstelik ben kendi paramı kazanıyorum karımı çalıştırıp onun verdiği harçlıkla yaşamıyorumki

yazdıklarınla söylemlerinle ne kadar seviyeli olduğunu zaten kendin ortaya koydun burada bununla ilgili yorum yapmıyacağım herşey ortada labirentle filan dudakları uçuruyorsun vb vb kırık camla göt silinmez göt kesilirmiş vb vb önce sahte isimlerle kendini labirent hayranı olarak tanıtıyorsun sonra dayanamayıp ortaya çıkmak zorunda kalıyorsun sonrada saydığım cümleleri kullanıyorsun hiç gerek yok bunlara 40 yaşındaki bir adama yakışmıyor lütfen biraz düzeyli ol ve kabullen kimse senin kafanda kurduğun gibi labirent hayranı değil kimse meraklanmıyor acaba serhat ne yapacak diye ( bunu kendin söylediğin için kullandım diyorsunki meraklanmayın ben en güzeinden yeni şarkılar yapacağım yap o zamanda merakta kalan arkadaşlarımızın merakını gider lütfen )

5 aydır mahkemeye gideceğini söylüyorsun kişisel tatmin yapıyorsun git artık lütfen ya bu kadar laftan sonrada gitmezsen ayıp artık eğerki gitmezsen kendi kendini yalanlıyacaksın Adliye Sıhhiyede giriş kattaki vezneye harcını yatırıyorsun sonra dava dilekçenle nöbetçi savcılığa müracat ediyorsun bak bu kadar basit ayır 1 saatinide yap şu artık be biz sıkıldık senden bunu duymaktan yap yapmazsan ayıp

hemde yanına Muhammed Ali yi al hiçbir provamızı ve benden başka grup elemanını görmemiş birisi ama olsun şahit göster ( nasıl oluyorsa ) ispatla haklı davanı kazan zaferini ve buradan ve başka yerlerden senden haber bekleyen binlerce hayranına zaferini gururla müjdele yada bu konu hakkında bir daha konuşma

Muhammed Ali madem vokalistimiz ile ilgili bu süper yorumları yapıyorsun koy buraya kendi yaptığın vokallerin linkini insanlar dinlesin muhteşem vokalini ve yorumlasınlar ne dersin ? hemde bu başlık altında açıldığı için biraz ziyaretçi toplar insanlarda senin gibi süper bir vokalisti dinlemiş olur ne dersin ;)

2-3 haftaya kadar kayıtlar tamamlandığında sitemize ve myspace ye yeni parçalar ekleyeceğiz sevenlerimize duyurulur ayrıca öncedende belirttiğim gibi bizimle ilgili olarak pozitif ve negatif samimi eleştiride bulunan tüm müzik severlere ve Turkrock forumu üyelerine teşekkürler ayrıca istemimiz dışında gelişen bu seviyesizlik içinde sevenlerimizden özür dileriz

hiçbir şekilde yaklaşımı tavrı ne olursa olsun serhat ın söylediği hiçbir şeye cevap vermeyeceğiz muhatap olarak almayacağız onun ilgiyi üzerine çekme çabalarına alet olmayacağız kendisinden 5 aydır söylediği gibi mahkemeye gitmesini bekliyoruz sadece

Öncelikle NİÐDE - BOR 'lu olarak toprak olduğumuzu da öğrenmiş oldum be PRONTO...... :)

BLACK TOOTH olarak ART NİYET ekibinin ve şarkıları VAY BE nin hastası olduğumuzu ÖNCELİKLE belirtmek isterim. Gerçekten Türkiye ye gerekli olan bir çalışmadır ART NİYET. Bazı ilaçlar vardır hani bünyeye bir anda zerki mümkün değildir, işte ART NİYET de bu misal zamanla anlaşılabilecek zamanla zevk alınacak bir grup...........
Kolay gelsin arkadaşlar çalışmalarınızda başarılar.......TAKİPÇİNİZİZ
Sevgilerimizle
BLACK TOOTH

Hepinizin iyi müzisyenler olduğunuzu düşünüyorum ama bir sorum olacak. Neden seksi bi klip ççabasına girdiniz? Klipte bence fazla cinsel unsur var. Hani sanki vurgulanmaya çalışılmış gibi. Açıkçası ben, klibin daha çok izlenebilir hale gelmesi için bu şekilde yapıldığını düşünüyorum.

Tüm forum üyesi çok sevgili arkadaşlar;
Konu başlığını görünce göz attım biraz lakin uzunca bir mevzu olmuş komple okuyamadım.

Şunu belirterek bilgi vermek istedim. Grubun (ART-NİYET) kurulma aşamasında gruba katılmıştım bilhakis Serhat ve Tarkan ile birlikte ilk studyo gunumuzu beraber almıştık ve henuz ortada ne bir şarkı sozu nede muzik vardı.....

Velhasılı daha sonra gruptan çıktığımda.( bazıları mesajın ardndan yorum yapıp o çıkmayı atılma olarak düzeltecektir muhakkak:)..) Herneyse grup ile alakam kesildiğinde parça kayıda hazır durumdaydı. Dolayısı ile canlı şahit olarak şarkının kime ait olduğunu bal gibide gayet net biliyorum.

Hepinize sevgiler saygılar....

Yahu surekli okuyorum da en sonunda dayanamadım yazıcam surekli hesaplar acıp acıp su adamlara laf edip durmayın artık mahkemeye basvurun versinler cezayı siz de kurtulun biz de kurtulalım , burası bir forum yahu + grup ile alakan kesildi diye beste bitemez mi millet 2 tane rifften 15 dakikalık parca yapıyor belki adamlar 2 saatlik bir calısmayla parcayı bitirdi ; madem baskasının parcası diye hala inatla mesaj atıyorsunuz baska baska hesaplarla ki bu dısardan cok bariz belli , benim ne grupla , ne konu ile alakam yok tamamen tarafsızım dedigim gibi verin mahkemeye ceksinler cezalarını madem parca calıntıymış .... Labirent'den dinledim birde art niyet den , biliyorum calmadıklarını ama eger cidden parca labirent'in sayfasında ki gibi yorumlanacak olsaydı keske calınsaymış , iyi ki çalınmış da böyle olmuş derdim :)

hakkaten ya. bu grubun elemanlarının geçmişlerine de baktığımız zaman gerçekten bi tane şarkıyı araklamaya ne kadar ihtiyaçları olduğunu görüyoruz, öyle ki zaten ne crossfire,ne celestial asylum, ne arcane, ne soulitary bu ülkede adından hiç bahsettirememiş, herhangi bişey üretememiş gruplar olduğu için bu insanlar şarkıyı araklama ihtiyacı hissetmişler. sizce kim şarkı hırsızlığı yapar? bence üretemeyen, aynı kalitede bi ikincisini yapabileceğini düşünemeyen insan şarkı çalar, bu grupta üretkenliği kültür bakanlığınca tescilli adamlar var dostlar, bu tartışma gereksiz yau!... dipnot: kayıt da canavar olmuş, elinize sağlık.

düdüklü tencereciler..

Aynı elemanlar habire kullanıcı adı alıp yazmıor canım ciğerim...:)

Ahanda adım sanım Nejat Kırlıkova ben. Hele biraz para kazanılsında şarkıdan, ondan sonra mahkemeye verilir cahil dostum. Mahkemelik olunursa eğer bende hakkı olanın hakkını vermek adına tabiiki şahitlik yapacağım elimdeki ses kayıtlarını fotograf makinesine cekilmiş kısa video goruntulerini mahkemeye sunar sonrada sizlere ufak bi klip yapar gonderirim, izlersiniz. Hatta klibide biz cektik diyip bi topic daha acarsınız, keyifli olur:)

Bide şunu belirtiym gitmeden sevgili forum sever arkadaşlar... Savaşlar ithamlar boklar püsürler hiç işim olmas, kimse kimseye hakaret etmese kimse yalan soylemese hiiiç mesaj yazmayla işimde olmaz. Ama gel görkiiiii.....

Maliciiiimmm opuyorum senii bu arada. Bizim klavye işi nolduuu? "YUH-BEE!!" dierekten bi şarkımı solesekkine:)

şıkşık-duff.

Öncelikle 25 senedir bu işin içinde olan biri olarak biraz geçmişten bahsetmek isterim. 80'lerde Ankara Rock camiasında adam gibi sadece Dr.Skull ve Felix vardı. 80'lerin sonlarında Labirent çıktı. Bu sıralarda bu girişimlerden cesaretle etrafta (yanlış anlaşılmasın güzel manada) mantar gibi rock-metal grupları çıkmaya başladı ki bir çoğu şu an Türkiye'de ciddi Rock müziği bu gruplarda çalan insanlar sayesinde şekillendi (Physical, Volvox, Labirent, Dr.Skull, Anonim vb. ayrıca birçok kısa ömürlü müzisyen öncelikli gruplar - buralardan çıkan isimleri bilen bilir, burada anlatmayacağım) O dönemlerde İstanbul'lular gıpta ile bakarlardı Ankara'lılara (çok boş da değillerdi gerçi, Pentagram, Mirage, Whisky çok şey kattılar). Daha sonra Ankara'nın iyi müzisyenleri İstanbul yolunu tuttular. Kimi başardı kimi hala deniyor. Bu arada Ankara'da kalan birkaç idealist dışında Ankara'da bu jenerasyonla yetişmiş fakat hiç ilham alamamış şekilci rockçılar türedi. Önceleri adam gibi rockçıların çantasını taşıyan, ayaklarının dibinden ayrılmayan, daha sonra meydanı boş bulup, "hadi biz de grup kuralım" diyen, para, seks ve içki öncelikli cover rockçılar zaten görüntüleriyle de hemen kendilerini belli ederler (Kendilerini New Jersey'de -yada herneresiyle kendilerini özdeşleştirdilerse- zannederler). Öncelikle bu iki grubu ayırmak lazım. Labirent adı birkaç kez telaffuz edildiği için rahatsız oldum. Uzun yıllar boyunca Türkiye'de gerçek söylemi olan birkaç gruptan biri olan Labirent'i lütfen bir kere bu tartışma ortamından çıkartalım. Zira konu edilen müzik bu tarz ile aynı kefeye konamayacak seviyede ve iyiler de bu arada yıpranıyor. Burada bahsi geçenler ise ikinci gruba giriyor. Bu tarzın hiç güzel tarafı yok mu peki? Var tabii ki yapanlar için iyi pazarlarlar ise iyi para getirebilir. Pazarlama nasıl olur peki? Bu kadar sekse aç insanın olduğu yerde tabii ki kadın öğesini kullanarak. Klip veya live show'larda birkaç çıplak et görüntüsü bütün müziği unutturur, zaten bu tarz seyirciden kim sahnede karşısında 4-5 siyahlı adam görmek ister ki? Gelelim müziğe... Bahsi geçen zamanlarda beste üretimi yanında cover da bunun mali destekleyicisi olarak gerekliydi. Zamanla araç amaç oldu. İş tersine dönünce, cover yapan gruplar beste yapmaya başlayınca haliyle kafalarında sadece dinledikleri ve cover'ladıkları müzikler olunca çıkan şey de bu şarkıların prematüre halleri oldu. Dolayısıyla artık bu noktada çıkan eserin çalıntı yada esinlenme olması da önemini kaybediyor. Zira sonuç her halükarda acıklı, zayıf, pasif. Genel olarak gitarı beton gibi yaparak, davulu qbase ve sample ile destekleyerek, bağırarak veya böğürerek müzik güçlenmiyor ne yazık ki... Müzik "hadi yapalım, kıralım, takılalım" işi değildir, biraz kafa yormak ve duygu vermek gerekir. Ayrıca süper enstrümanist olmanıza, dünyayı kurtarmanıza, imkansız reçeteler vermenize de gerek yok biraz içerikli olması yeterli. Ama bunların hiçbirini veremiyorsanız afedersiniz ama sadece kendinizi ve etrafınızdaki tatmin olmak isteyenleri tatmin etmekten öteye geçemezsiniz. Burada tartışılması gereken şey eserin çalıntı olup olmadığı degil (en azından böyle bir şarkı ve icra için değmez) ne için müzik yaptığınıza karar verin de lütfen öyle çıkın insanların karşısına. Güzel, kendinizi eğlendirmişsiniz ama insanlara sunduğunuz şey "bakın biz ne güzel eğlendik, ne büyük iş yaptık" diye hava atmaya çalışmaktan öteye geçmiyor. Müzik yapmaya başladığınızda yeniden görüşebiliriz. İyi eğlenceler.

Grup iyi,sound süper,vokalin sesi de iyi...
Başarılı bir grupsunuz ama klip kusura bakmayın sizin görüntüleriniz dışında hiçbir görüntü o klibe yakışmamış bence..
Sadece siz çekilseymişsiniz daha iyi bir klip çıkarmış ortaya..
Rock müziğin sevdiğimiz yanlarını kaybetmemek istiyoruz biz görsel açıdan :!:
o klipte sizde gözükmeseniz ,bu klip herhalde grubun haberi olmadan çekilmiş diye düşünürdüm :roll:

iyi calan gitaristiniz var.ama iyi dedigim teknik olarak.şarkıya genelde insanlar gülüyor.bana da pek güzel gelmedi.soylemek istedigim biseyler daha var ama ozel mesaj olarak ulaştırmak isterdim.gruptakiler burayı okuyor mu emin değilim tabi..yinede başarılar....

NOT:kendi bestelerinizi çalmazsanız konserinizin eglenceli hatta cok iyi olacagını düşünüyorum.

ya amma uzatmışsınız neden uzatıyosunuz anlamış değilim. eğer grupla aranızda sorunlarınız varsa özel bir şekilde görüşün şarkıyla ilgili yorum yapacaksanız buradan yapın beğenmiyorsanız dinlemeyin , bu kadar basit daha neyi ispatlamaya çalışıyosunuz anlamıyorum.

Başka bir tarzda müzik yapanların seyircisini kendi seyircisiymiş gibi montajlıyan üstelik klibimiz klibimiz diye ısrarla her yerde izlenmesini isteyen bu arkadaşların ne yapmaya çalıştığını anlamak mümkün de şu açıdan mümkün degil hadi biz dinleyiciler aldandık diyelim (aldanmadıkta) bu yükle nereye varabileceklerini sanıyorlar ilginç ???
Örneyin bu aldatmaca çeşitli tv yayıncılarının bu forum ve benzerlerinin denetçilerinin dikkatini çekmezmi? Bu arkadaşların üslubu bir üslup olarak algılanırsa ki algılanabilir.
nasıl degerlendirilir?
burda etik,aydın sorumluluğu hatta iş ahlakı gibi degerler söz konusu değilmidir?
Bu anlamlarda forum denetçilerini göreve çagırmak isterim.
Zira bu bir kültür deformasyonudur.
Ve sorumluluğun paylaşılması gerekmektedir.
O kadar açık ve nettir ki yapılmaya çalışılan sanat yada müzik bilir kişisi olmaya gerek yoktur.
Sadece kelimelere ve hitap şekillerine dikkat etmek asla yeterli degildir.
Konunun bütününe müdahale etme insiyatifi ni de göstermek gerekmektedir.
Bilmem anlatabildim mi ?

Kerem güzel olmuş eline saalık yaaw
sporcu bi gence yakışırr bi şekilde çalmışsın :D
tabi işin şakası o cidden güzel arkadaşlar umarım yolunuz açık olur
forumdaki sataşmalara aldırmayın
başarılar...

art_niyet_logo.gif

yeni parçamız ERKEKLER OYUNCAK tan 22 saniyelik bir sample ve Dj.Altay tarafından hazırlanan Club Remix myspaceye eklenmiştir.

www.myspace.com/artniyet adresinden dinleyebilirsiniz.

Geri