Art Niyet (Rock N Roll) - Ankara

Witchtrap'ten sonra tarkanı tekrar piyasada görmek gayet güzel sanırım ehrimenin çalışmlarındada bulanacakmış aldıgım bir habere göre.. Güzel güzel efsaneler dönüyor önce paradox sonra sadistic sonra tarkan baska bi çalışma ile karşımızda ve ehrimen eski tayfa yeniden gündemde : )
Piyasanın altarnative rockçı modundaki yeni yetmelere kalmadıgını görmek güzel ;) yeni çalışmlarınızda başarılar dilerim.. tarkana selam

cadde tayfasından dila

Merhaba Dila , umarım iyisindir, güzel sözlerin için teşekkürler ama Ehrimenle herhangi bir çalışmam söz konusu değildir
Art Niyet olarak çok yoğun bir yaz geçireceğimizden dolayı Ehrimen yada başka bir grubu desteklemem mümkün değildir

yo bağışlamak ne demek, bu kadrodaki kimseyi tanımadığın zaten belli oluyor normalde albümü olmayan grupların klibide olmaz ;) yada yılın en büyük festivallerinden birisine iyi bir sıralama ile davet edilmez + + + + eğer yeni çıkan Blue jean dergisi alırsan bir parça daha bilgi sahibi olursun bu kadro hakkında

liseden sira arkadasim ve birzamanlar ayni grupta oldugum kardesim keremin tekrar sahneye dondugune cok sevindim umarim hakkettigi yere onun kadar degerli grup elemanlariyla beraber geleceklerdir ilk mesaji hayirli olsun :D

ya tutamıcam kendimi bu başlıkta yazan arkadaşların olumlu yorumları üzerine tekrar dinledim şarkıyı ama öncelikle belirtmek gerekirse kerem ve kaan abi gibi isimlerin bu grupta çalmaması gerekirdi. bir kere şarkının sözleri çok alakasız,sıradan,anlaşılmaz ve bayık. bütün grup vay be derken de ayrıca komik görünüyorlar. sözlerdeki ''vay be- burası neresi- çok düz işler(burasını anlamadığım için düz işler yazdım) kısmının herhangi bir şarkı ve duyguyla ne alakası olduğunu bilen biri varsa bana da söylerse çok sevinirim. ayrıca klip çok amatör yani orda eğlenen insanlar varmış gibi gösteriliyor ama eğlenen insanlarla beraber sahnede çalan grup aynı karede gösterilmiyor falan fıstık. kerem abiden çok özür dileyerek söylüyorum bu başlıktada yer alan fotoraflarda yani klipteki kıyafetinin içinde mişlen lastiğin logosu gibi duruyor. daha çok eleştirecek konu var hem müzikal hemde giyim kuşam anlamında ama zaten bana çok kızmışsınızdır o yüzden burada bitiricem. grup olarak başarılar

sophomores demiş ki:
ya tutamıcam kendimi bu başlıkta yazan arkadaşların olumlu yorumları üzerine tekrar dinledim şarkıyı ama öncelikle belirtmek gerekirse kerem ve kaan abi gibi isimlerin bu grupta çalmaması gerekirdi. bir kere şarkının sözleri çok alakasız,sıradan,anlaşılmaz ve bayık. bütün grup vay be derken de ayrıca komik görünüyorlar. sözlerdeki ''vay be- burası neresi- çok düz işler(burasını anlamadığım için düz işler yazdım) kısmının herhangi bir şarkı ve duyguyla ne alakası olduğunu bilen biri varsa bana da söylerse çok sevinirim. ayrıca klip çok amatör yani orda eğlenen insanlar varmış gibi gösteriliyor ama eğlenen insanlarla beraber sahnede çalan grup aynı karede gösterilmiyor falan fıstık. kerem abiden çok özür dileyerek söylüyorum bu başlıktada yer alan fotoraflarda yani klipteki kıyafetinin içinde mişlen lastiğin logosu gibi duruyor. daha çok eleştirecek konu var hem müzikal hemde giyim kuşam anlamında ama zaten bana çok kızmışsınızdır o yüzden burada bitiricem. grup olarak başarılar
bence yanlıs dusunuosun

sophomores demiş ki:
ya tutamıcam kendimi bu başlıkta yazan arkadaşların olumlu yorumları üzerine tekrar dinledim şarkıyı ama öncelikle belirtmek gerekirse kerem ve kaan abi gibi isimlerin bu grupta çalmaması gerekirdi.

kimse onların bu grupta calması için zorlamıyodur kendi istekleriyle calıyolardır emin ol bence cok eglenceli bir grup olmuş ben klibide izlerken baya eglendim defalarca izlesemde sıkılacagımı sanmıyorum

Sözü geçen insanlar yeterli olgunluğa erişmiş, hangi gruplarda yer alacaklarına karar verecek kişiler. Bu nedenle "olmamaları gerekirdi" saçma bir yorum. Buna karar vermek hiçkimsenin işi değil.

Daha 15-16 yaşındayken yenilenmemiş Raven'ın merdivenlerinde oturur, Crossfire-Knightmare elemanlarını izleyerek yorumlar yapardık. O günlerde kurulan hayalleri bir nebze de olsa gerçekleştirdiğini gördüm Kerem'in. O kıyafetler sadece dışa güzel görünmek anlamına gelmiyor. O kıyafetler gerçekleşen hayalleri de ifade ediyor. Bu yüzden eleştirirken (ki bu bir eleştiri değil, hakaret bence) biraz daha saygılı olmak, sınırları aşmamak gerekli. Biline!..

haklısınız arkadşlar biraz damdan düşer gibi eleştirdim ama inanın bi art niyetim yoktu. zaten belki bilmeyen arkadaşlar vardır bu şarkı zaten labirent diye bir grubundur buda linki http://www.myspace.com/labirent ben kerem ve kaan abiden daha özgün bir grupta çalmaları için bu grupta çalmaması gerek demiştim başka grupların şarkılarını cover layıp bide üstüne klip çekmeleri benim böyle düşünmeme sebep oldu.kusura bakmasınlar ben biraz direk düşündüklerimi söylüyorum .biraz ayarı kaçırdıysamkusura bakmayın.

ART NİYET TEN YANIT ! ! ! !

Öncelikle VAY BE şarkısı ART NİYET e aittir, kendi myspace sayfasında şarkıyı yıllar önce dağılan grubuna aitmiş gibi gösteren şahıs 4-5 prova beraber çalıştığımız sonrada deneme kaydı aldıktan sonra attığımız eski vokalist adaylarından birisidir.

bu şahıs atılmayı hazmedemediği için şarkıyı yıllar önce dağılan bir siyasi içerikli müzik yapan bir gruba aitmiş gibi göstererek kafaları karıştırmayı amaçlamıştır, parçanın oluşum aşaması ülkenin önde gelen müzik dergilerinin yazı işleri müdürleri ve editörleri tarafından bilinmektedir ( bununla ilgili tüm mailler dosya transferleri ve yazışmalar mevcuttur ) müzikal kimliğimden dolayı bu kişilerle arkadaşlığım olduğundan ve profesyonel çalışmanın gereği olarak parçanın oluşum ve düzenleme aşamasındada bu kişilerin bilgi sahibi olmasını sağladık + Mars stüdyolarında çalışan arkadaşımızda parçanın oluşum süreci ile ilgili bilgiye sahiptir buna, parça yasal olarak Art Niyet grubu adına kayıt ve tescillidir !!!!

dediğim gibi bahsi geçen şahıs 40 yaşında olmasına rağmen myspace sayfasında 20 yaşındaki resimlerini kullanmaktadır ( buradan bu şahsın güvenilirliği açıkca görülebilir ) ayrıca parça dinlediğinde tüm ensturumanların bizim tarafımızdan çalındığı çok açık bir şekilde görülmektedir bu parça yıllar önce dağılan bir grubun ise biz nasıl orada çaldık ? şahıs kendisine verdiğimiz kötü kaliteli deneme kaydını Raven adlı programda üzerine elektronik samplelar ekleyerek sayfasında yayınlamıştır,daha komiği bazı kişilere bu parçanın yıllar önce kaydedildiğini bazılarına yeni kaydedildiğini yazmıştır, yazdığı kişilerin hepsi bana ulaştı ve söylediği yazışmalar elimde mevcuttur ! hangisi doğru ? yılar öncemi kaydedildi ? yenimi kaydedildi ? bizmi çaldık ? labirent isimli siyasi rock grubu kızlar ve gece üzerine endüstriyel parça yaptı ve kaydetti ? :)))) vb vb bunlar yine bu şahsın güvenilirliği gösterir farklı kişilere farklı yanıtlar, ilginç !!

gerek ben gerek grup arkadaşlarım kendini müzik piyasasında albümleri ve çalışmaları ile kabul ettirmiş kişilerdir neden başkasına ait bir parçayı çıkış parçamız olarak seçelim, dediğim gibi hem T.C kanunlarına göre parça resmen adımıza tescillidir hemde parçanın yapım aşamasını gösteren bahsi geçen şahsın olmadığı stüdyo kayıtlarının videolar bulunmaktadır.bu parça Art Niyet e aittir !!!!

hakaret dozunda eleştiri yapan kişi muhtemelen bu grubun hızlı yükselişinden çok rahatsız olan bir kişidir, biz ki her türlü eleştiriye açık bir grubuz o yüzden hakkımızdaki en negatif eleştirilere bile bir yanıt vermedik ama iş hakarete dayandığında durum farklıdır, hakaret eden kişi 5 entrye sahip birisidir, buda onun sadece çamur atmak için bu foruma üye olmuş birisi olduunu göstermektedir !! bu kişi ya hiçbir şey üretemeyen bir müzisyen eskisi yada kıskanç bir acizdir.çünki eleştiri yerine açık bir şekilde hakaret etmektedir.herşeyden önemisi kendi adı ile ortaya çıkmak yerine sahte bir nickle toplam 5 entry e sahip bir klavye zavalısı ? bunun üzerine yapılabilecek fazla yorum yok herşey açık !!

bu grup neden hızlı yükseliyor ?

öncelikle ben ve grup arkadaşlarım yukarıdada dediğim gibi bu piyasanın kabul görmüş eski isimleriyiz, yaptıklarımız ve müzikal geçmişlerimiz net bir şekilde ortadadır ve Art Niyet in ilk gününden itibaren pro. grupların yapması gereken tanıtım ve menejerlik faaliyetlerini eksiksiz olarak yapmış bir grubuz ve kendi imkanlarımız ilede bir video klip çektik ve klibimiz başta şu an Dream TV de dönmektedir ve basında yer almaya başladık Vay Be parçasının club remixi için çok büyük 2 isimle çalışmaktayız ( yurtiçinden ve yurtdışından ) remix bittiğinde onunda videosu kanallarda yer alacaktır,ayrıca haziran ayında yapılacak ve yılın en büyük festivallerinden birisinde iyi bir ücret karşılığı ve iyi bir sıralama ile yer alacağız, ses ve ışık mühendisimiz yine yurtdışından bir isimdir.

belirttiğim gibi Art Niyet tüm eleştirilere açık bir gruptur ama hakaretlere değil, bu grubun yükselişinden rahatsız olan müzisyen eskisi yada klavye zavalısı yazdığım maddeleri hazmederek oku ve sindir daha sonra eğerki becerebiliyorsan sende yap müzik kanallarında klibin dönsün ulusal ve yerel radyolarda parçan çalınsın , insanlar senin eserini mp3 çalar ipod ve müzik sistemlerinde çalsın , dergiler seninle ilgili yazılar yazsın ve önemli festivallere davet edil sonrada major bir firma ile anlaşma yap eğer bunları beceremiyorsan sus ve otur eleştiri yapacaksanda bu forumda ve diğer forumdaki eleştiriler oku ve bu işinde nasıl yapılacağını öğren ve kendi kimliğin ile ortaya çık 5 entry lik bir yalan isimle değil !!!!

Art Niyet i beğenen ve destekleyen bizimle ilgili pozitif ve negatif samimi eleştiri yapan tüm müzikseverlere ve Türkrock forum üyelerine teşekkürler

Tarkan Gürol

_XaNDeR_ demiş ki:
solist'in sesi karakedi grubunun solistinin sesiyle aynı gibi :s
ilk dinlediğimde çok şaşırdım.. çok iyi parça..
başarılar..
Berrak'ı rock piyasasına kazandıran ve 2001'de Ankara'ya ilk taşındığından beri tanıyan birisi olarak derim ki. Kayıtlarda şaşırtırcasına alto ses rengine yakın söylemişm olsada kendisi aslen bir soprano'dur. Allegria korosunda soprano söyler. Ayrıca Celestial Asylum kayıtlarındaki ses rengine bakarsanız soprano olduğunu daha rahat anlarsınız. Ama cidden bunca süredir tanıdığım Berrak'tan böyle bir ses rengi ve yorum beklemiyordum. Kerem ile beraber grubun müzikal kısmının toparlayıcısı olmuş şahsi görüşüm. :D 2 sene önce Berrak "ahhh benimde direkt vokalliğini yaptığım bir grubum" olsa diyordu. Onu bu şekilde front(wo)man'liğe oynarken görmek çok güzel.
:D
Çalışmalarınızda başarılar.
;)

ben bu olayın içeriğini çok güzel kaynaklardan çok iyi biliyorum ama neyse! ''bikere 4-5 prova beraber çalıştığımız sonrada deneme kaydı aldıktan sonra attığımız eski vokalist'' yazmışsınızda deneme kaydını demek bu kadar profesyonel alıyosunuz? bu arada tescil yaptırdığınız iyi olmuş çünkü tüm gruplarda bu sözleri son derece müthiş olan parçanızı ÇALMAK için sabırsızlanıyodu!
hakaret dozunda eleştiri yapan ve muhtemelen art niyet grubunun hızlı yükselişinden çok rahatsız olan biri olarak ben neden çilekeş,dorian,ruj,deja-vu, vs. grupları eleştirmiyorumda şimdi sizi hazmedemedim ?ayrıca ben sadece görüşlerimi belirttim. sonuçta siteye giriş tarihim belli.çok sayıda mesaj atmıyorum diye size bu tarihe kadar çamur atmak için beklediğimi düşünmeniz son derece garip ve klibinizde vay be diyisiniz kadar komik. klip çekim gününden bir sonraki gün saklıkentte olan underground partiden alınma klibinizi daha önce izleseydim izlediğim gün yorum yapardım merak etmeyin bu tarihe kadar beklemezdim yani.
ayrıca da ben size hakeret ettiğimi düşünmüyorum
''bu kişi ya hiçbir şey üretemeyen bir müzisyen eskisi yada kıskanç bir acizdir'' yazarken herhalde siz bana hakaret etmiyordunuz.sonuçta sizin ortada bir eseriniz var ben bu esere ifade özgürlüğü çerçevesinde eleştirde bulunuyorum. ama siz beni tanımadan yukarıda yazmış olduğum kelimeleri kullanarak bana hakaret ediyorsunuz.
neyse ben bu şarkınızı beğenmedim klibinizide rezalet buldum. sonuçta zevk meselesi. beğenenler beğenir.

Tutamadım kendimi bi Labirent hayranı olarak.

1- Bahsi geçen şahıs olarak adlandırılan kişinin labirent grubunun eski solisti olduğu doğrudur. art niyet adlı endüstriyel metal yaptığını söyleyen grupta da vokal denemesi olarak değil bizzat grup elemanı olarak bulunmuştur.

2- Myspace sayfası da Labirent grubu adına açılmış bir sayfadır. Bu yüzden grubun faal olarak çalıştığı döneme ait resimler konması gayet doğaldır. Yani imada bulunulan şahsın o döneme ait grubun sayfasında gençlik resimleri olması çok doğaldır.

3- Adı geçen şahıs HİÇ BİR YERDE!!!! parçanın Labirent grubuna ait olduğunu iddia etMEmiştir. Sadece parçanın kendisine (kendisine!!!!)ait olduğunu dile getirmiştir.

4- Art-Niyet grubu, Vay Be adlı parçayı noterden üzerlerine almıştır doğrudur. Ancak kayıt tarihi ile yasal hak iddia ettikleri tarih arasında fark vardır.

5- Sözü edilen şahıs, şahsı adına Mesam üyesidir ve hakları noter tarafından değil T. C. Kültür Bakanlığı tarafından korunmaktadır.

6- Art-Niyet grubu adına konuşan şahıs daha önce gitaristliğini yaptığı grup adına MOTÖRHEAD, VENOM gibi dünyaca ünlü grupların parçalarını sanki kendilerininmiş gibi tescil ettirdiği Ankara piyasasında yıllarca bilinen bir gerçektir. Buradaki amacı tamamen diğer grupların cover çalışmalarına engel olmaktır.

7- Raven adında bir müzik programı yoktur.

8- Adı geçen şahsın elinde parçanın kendisine ait olduğunu kanıtlar nitelikte parçanın sözlerini ve trafiğini Art Niyet grubunun elemanlarına ilk söylediği ve çaldırdığı Mars stüdyolarında el Kamerası ile çekilmiş görüntüler bulunmaktadır ve bizzat bu forumda yakında yayınlanacaktır.

9- Tarkan Gürol adlı şahıs, hakaret konusunda şikayet etmeye hiç hakkı yoktur. Kendisi farklı forumlarda imasını ettiği şahısla ilgili akli denge sinin bozuk olduğu gibi saçma sapan bir iddiada bulunmuştur.

10- "Vay Be" adlı parçanın klibinde gördüğümüz farklı performanslardan çalınmış ve montajlanarak sanki kendi dinleyicilerine aitmiş gibi gösterilmesi de önce etik değerlere aykırı akabinde sanatsal estetiğe yakışmayan ayıplanacak bir harekettir. (buradan bu grubun güvenilirliği açıkca görülebilir)!!!

11- Adı geçen şahsın mevcudiyetsizliğinde yapılan video kaydın hiç bir kanıtlayıcı değeri yoktur. Sonuçta şahsın elinde parçanın trafiğini ve sözlerini gruba açıkladığı ve grubun onayladığına dair kayıtlar mevcuttur.

12- Yıllarını müzik piyasasında harcamış bu kişi ne amaçla bu iddia ile ortaya çıkma gereği duymuştur açıklarsanız seviniriz. Sizin başarılı olmanızdan ne gibi bi zarar görecek ya da başarısız olmanız ona ne katacaktır?

Tekrar Tekrar üstüne basarak söylüyorum "Vay Be" adlı parça !!!KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE!!! adı geçen şahıs tarafından LABİRENT grubuna ait olduğu iddia e-d-i-l-M-E-m-i-ş-t-i-r.
Bu gerçeği Tarkan Gürol adlı emlakçılık mesleğini icraa eden şahıs da çok iyi bilmekte ancak olayla ilgili günümüzde faal olmayan bir gruba gönderme yaparak kendini haklı çıkarmaya çalışmaktadır.

Saygılarımla

MonsterMagnet demiş ki:
6- Art-Niyet grubu adına konuşan şahıs daha önce gitaristliğini yaptığı grup adına MOTÖRHEAD, VENOM gibi dünyaca ünlü grupların parçalarını sanki kendilerininmiş gibi tescil ettirdiği Ankara piyasasında yıllarca bilinen bir gerçektir. Buradaki amacı tamamen diğer grupların cover çalışmalarına engel olmaktır.

Vay be M.Gökçek te durup durup canlı yayında Emin Çölaşan'ın doğum belgelerinde kadın olarak göründüğünü iddaa etmişti. ben Venom ve Motörhead in parçalarını adıma tescil ettirerek diğer grupların cover çalışmalarına engel oldum :) neler yapmışım ben be hakikaten vay Be :)

tarkan gürol her zaman olduğu gibi yine yalan dolan peşindesin..bakınız bi arkadaş orda 12 madde sıralamış ve hepside doğrudur bende şahidim buna...sadece içlerinden işine yarayana diil hepsine cvp ver vereceksen...yaptığınız işe biraz saygınız olsun,müzik üretince güzel çalıp çırpınca diil :)
ayrıca bu şarkının endüstriel müzikle ne alakası var allah aşkına???
hiçmi rammstein dinlemediniz?hiçmi kulak yok beyler????

ayrıca şunuda ekleyeyim..vokale o kadar övgüde bulunmuşsunuz yok karakediye benziyo falan..aman asena duymasın kahrından sesi kısılır valla :)
iyi vokal dinlemesek tamam diicezde,bu vokal parçada baya bi sırıtmış bence..bu parçanın ilk kaydını dinleyen biri olarak söölüyorum bunu!!
vokal tek kelimeyle...BERBAT...

Geri