İyi clean ton nasıl yakalanır?

Ben de 5 watt full lambalı amfime 52 telemi bağlıyorum gerçekten güzel sonuç ortaya çıkıyor.Kullanmayı sevdiğim efekt ise mxr dyna comp.

çift humbucker lı bir gitardan metallicanın parlak tonlarına en azından yaklaşmak için hangi pedallar gerekir chrous pedalı bu konuda yardımcı olabilirmi bazen konserde çift hambucker gitarlardan güzel clean alanlar hangi pedalları kullanır.

rage_againts demiş ki:
çift humbucker lı bir gitardan metallicanın parlak tonlarına en azından yaklaşmak için hangi pedallar gerekir chrous pedalı bu konuda yardımcı olabilirmi bazen konserde çift hambucker gitarlardan güzel clean alanlar hangi pedalları kullanır.

Metallica bol bol chorus kullanır clean tonlarında konserlerde.

Lambalı ,lambasız (maddiyata göre) bir marshall anfi ve strat ın neck manyetiginden alınan clean muhtesem bence, güzel ton insanın içine islemeli tüylerini ürpertmeli bence.
bkz...Dire Straits

o zaman madem par harcıyoruz maden girecek girsin diyoruz

carvin dc 200 ustune koyulacak bi chorus delay + sams amp gt 2 ve lambalı bi mesa boogie amfi yanında bass booster ve changer ile alıcagımız ses fender den cıkacak sese 10 mu cakar 20 mi .

boss ac3 en sert gittarda bile klasik gitar tonunu weriyor.benm gitarımda sert bi gitar ama bunu kullanmıorm anfiden yapıorm her seyi :D o kada clean e ihtiyac duymuorm

Her yiğidin clean tonu farklıdır.

Bi kere tuşe kötüyse önce bunu düzelmek lazım. Ton ne kadar iyi olursa olsun tuşe kötü olunca o ton da kötü gelmeye başlar. Chorusu, delayı işin süsü.

Amfi kullanmadan "marshall Jh1+marshall ed1+cort kx1" bu diziye ne eklemek gerekir clean ton için.Dijital efektlere allerjim var "chrous vs"

Od tonum isteğim gibi.Ama jh1'i kapatınca clean duyulmuyor.Jh açıkken sesi kısıp pushpull dan single a getirince kısmen daha iyi oluyor.

Clean ton için kullanabileceğin stompbox preamp var mı?Yada alternatif olarak o"amfi almadan" ne kullanmalıyım.

Tech21 boost rvb düşünüyorum.Hem od tonumu da zenginleştirecek belki doğru dürüst bir clean ton da sağlar yada jh1 i kapatınca sesin duyulmasını " boost" sağlar .Bir de aklımda mxr 10 band eq var ama daha reverb olmadan ne yapayım equalizer'ı.Tech21 bile iyi para.

texas_blues demiş ki:
agmed demiş ki:
Direk Roland Jazz Chorus derim, bi bakın bence :D

Olay aynen budur ,arkadaşlar lambalı demişler acaba bazı şeyler ezberden mi söyleniyor yoksa var mı bir bildikleri ???

Chorus dediğin zaman bu amfinin üzerindeki chorus'dan daha iyisi yok maalesef.

mükemmel tespit.illaha alltube olacak diye birşey yok.jc 120 masrafsız olması kolay bulunabilmesi ve boss analoglarla mükemmel uyumlu olması açısından çok başarılı.ayrıca klavye ve prosesör içinde çok kullanışlı.alltube amfilerinde kendine has bir soundu var.tube amfiler kullanım süresine , tüplerin ömrüne ve powerampa yüklenilmesine göre farklı ses seviyelerinde drive kazanırlar.kimisi bunun hastası olurken kimisi sevmeyebilir.jc 120 tertemiz bir clean için çok ideal.ayrıca gt8 ile sevgili diyebiliriz.yani 450 liraya alacağınız bir gt8le her yola gelen bir setup kurmuş olursunuz pırıl pırıl cleande yanınızda olur.ama ben srvden vuracağım diyorsanız alltube kaymak olur :D

emirizmir demiş ki:
Amfi kullanmadan "marshall Jh1+marshall ed1+cort kx1" bu diziye ne eklemek gerekir clean ton için.Dijital efektlere allerjim var "chrous vs"

Od tonum isteğim gibi.Ama jh1'i kapatınca clean duyulmuyor.Jh açıkken sesi kısıp pushpull dan single a getirince kısmen daha iyi oluyor.

Clean ton için kullanabileceğin stompbox preamp var mı?Yada alternatif olarak o"amfi almadan" ne kullanmalıyım.

Tech21 boost rvb düşünüyorum.Hem od tonumu da zenginleştirecek belki doğru dürüst bir clean ton da sağlar yada jh1 i kapatınca sesin duyulmasını " boost" sağlar .Bir de aklımda mxr 10 band eq var ama daha reverb olmadan ne yapayım equalizer'ı.Tech21 bile iyi para.

hepsini okumadım ama boost ta tabi cok tatlı dolgun bi ton verir ve lamba pedal şeyleri var simulator mü ne adı nı tam hatırlamıyorum ustunde lambalar flan var hatta :D oyle bişey eklersen cok guzel tonlar elde edebilirsin ama ton potunu kısmayı dene zira o da cok işe yarıyo

bunun dısında
"Od tonum isteğim gibi.Ama jh1'i kapatınca clean duyulmuyor.Jh açıkken sesi kısıp pushpull dan single a getirince kısmen daha iyi oluyor."

jh-1 true bypass degilmiydi eyer oyleyse drive in sesini cok acıyosn demektir :D

Geri