Elektronikte Tüketici Hakları

öncelikle başlık foruma uygun olmayabilir ama acil ve önemli bir konu diye affınızı isticem...

Arkadaşlar 2 Yıllık garantisi olan anfim 6 ayda 2 kez bozuldu ve 2side yeniydi yani ilk bozulmasında yenisiyle değiştirmişlerdi.2 sindede durduk yere alet kendini kaybetti.Amplikatör katında bişileri yandı ayrı ayrı yani...

Firma ve dükkan ismi vermicem ama gayet kaliteli malları olan made in usa bir amfi bu.

Haklarım neler benim? Tekrar değiştirmeye kalkarlarsa benimkinin tıpatıp aynısını vermek zorunda olduklarını biliyorum peki bunun dışında paramı geri isteyebilir miyim? uyulması gereken belli bir tamir süresi var mı?
Hukuksal bilgileri olan arkadaşlardan özellikle yardım istiyorum kafamda bir fikir oluşsun diye çünkü tüketici hakları sitesinde pek açıklayıcı bir metin yoktu.(bu konu için 4. maddeye uyarken 8. maddeyı ve 9. maddeyi esgeç tarzı hukuk ağzı yapmışlar :)

hautparleur demiş ki:
uyulması gereken belli bir tamir süresi var mı?

30 is gunu olarak biliyorum..

ayrica 6 ay icerisinde 2 kez bozulan amfinin marka ve modelini belirtmen yararli olabilirdi .. en azindan ayni amfiye sahip olan insanlarin ayni veya benzeri bir sorunla karsilasip karsilasmadiklarini ogrenebilirdin ..

hautparleur demiş ki:
öncelikle başlık foruma uygun olmayabilir ama acil ve önemli bir konu diye affınızı isticem...

Arkadaşlar 2 Yıllık garantisi olan anfim 6 ayda 2 kez bozuldu ve 2side yeniydi yani ilk bozulmasında yenisiyle değiştirmişlerdi.2 sindede durduk yere alet kendini kaybetti.Amplikatör katında bişileri yandı ayrı ayrı yani...

Firma ve dükkan ismi vermicem ama gayet kaliteli malları olan made in usa bir amfi bu.

Haklarım neler benim? Tekrar değiştirmeye kalkarlarsa benimkinin tıpatıp aynısını vermek zorunda olduklarını biliyorum peki bunun dışında paramı geri isteyebilir miyim? uyulması gereken belli bir tamir süresi var mı?
Hukuksal bilgileri olan arkadaşlardan özellikle yardım istiyorum kafamda bir fikir oluşsun diye çünkü tüketici hakları sitesinde pek açıklayıcı bir metin yoktu.(bu konu için 4. maddeye uyarken 8. maddeyı ve 9. maddeyi esgeç tarzı hukuk ağzı yapmışlar :)

Hakkını sonuna kadar ara arkadaşım sen eğer kendinden eminsen yapmadığından ve bunlar onların hatasıysa götür gene paranı iste aynı arızadan dolayı 3 kez gelirse para iadesi veye değişim diye bir şey vardı...ÖR

http://www.turkrock.com/ftopic51304.html

Şu an senin kullanabileceğin 2 tane hakkın var.

1. si amfiyi tekrar değiştirmek
2. si amfiyi iade edip paranı geri almak.

Paranı geri almak için tek şartı amfinin üretimden kaynaklanan bir hatasının olması yani senin bir hatanın bulunmamasıdır. Zaten kullanımdan doğan bir hata olsa büyük ihtimalle daha önceden de garanti kapsamına alıp amfini değiştirmezlerdi.

Amfinin marka ve modelini söylersen herkes için daha faydalı olabilir.

tuketici hakları elektronikte garanti suresi 2 yıl ve 1 yıl icinde tamamen kullanılamaz veya 2 den fazla kullanıcı hatasına baglı olmadan bozulursa yenisini vermek zorundalar

para iadesi sadece mal tedarik edilemez ve 30 gün içerisinde sana geri teslim edilemezse yapılabilir. bir de ürünü satın aldıktan sonraki 9 gün içerisinde böyle bir hakka sahip oluyorsunuz ancak konumuzla ilgisi yok.
ürün 3 kez aynı arızadan dolayı firmaya giderse yenisini vermek zorunda kalırlar. ilkinde zaten değiştirdikleri için şu an böyle bir durum söz konusu olamıyor tabii ki. ayrıca ürünü servise teslim ettiğinde 15 günde geri teslim edilmezse yerine geçici olarak kullanılabilecek muadil bir ürün talep edilebilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar tavsiyeler için sağol...tamir olmuş şekilde aldım anfimi...peki 220 volt u dengeleyen bir regülatör nerden alırım? fiyatları nelerdir kullanan var mı?

Geri