İlk gitarınız

vay be herkesde nerler varmış ben buraya resim koyarken utanıyordum hepinizin elinde şimdi fender ibanez falan görünce demekki hepimiz aynı şeyleri yaşamışız

Campell marka bir klasik gitarım vardı.. en bombası köprünün yerinden fırlamasıydı :) hehe ne günlerdi ama bali ile yapıştırmıstım sonra bir daha sonra bir daha..

ilk elektro gitarım Washburn N2.. hala elimde su an tamirde.. benim sevgili red sonja'm.. yirim onu ben.. :)

ilk klasik gitar almıştım campbell :) ondan sonra ilk elektro gitarımda izmirde üretilen 3. el bir vic marka gitardı :) şu an perdesiz bir gitar ama şunu söyliyeyim klavyesi şimdiki rg3120 gitarımınkinden güzel diyebilirm :) pert oldu sonra..

ilk elektro gitarımı 1994 senesinde, sanırım 12 milyona almıştım, SB Heavy marka. Boyası değişikti, öyle jan janlı cilası yoktu, mat kırmızımsı bir ağaç rengi vardı. Sonraları, bu gitarın aynısından Kadıköy ve Tünel'de headstock üzerinde marka silinmiş, ufak tefek modifiyeler ile el yapımı diye yutturulmaya çalışıldığını görmüştüm. :) Ama allahı var, o sıralar, pot, manyetik, kablo devresi, trus rod ayarı vs vs epey kurcalamış, tremoloyu söküp takmış, epey tecrübe edinmiştim. En sonunda kardeşime verdim ve halen kullanır, canavardı canavar. Kablolarını denon deck setinden söktüğüm kablolarla değiştirmiştim altın alaşımlı diye :) Halen merak ederim komple altın/altın alaşım kablo kullansam yeni gitarımda nasıl olur, hani daha iyi bir iletken olduğu söylenir ya???

"hey hey gidi eski günler hey.." diyesim geliyor da benim geçmişim o kadar eski değil... :D
ilk gitarım J&D Brothers marka bi gitardı. Gitarın önü siyahtı ve kasanın yukasına çıktıkça mavileşirdi, bu yüzden rengine hastaydım... :D

jdbbb5.jpg

captainblues demiş ki:
ilk elektro gitarımı 1994 senesinde, sanırım 12 milyona almıştım, SB Heavy marka. Boyası değişikti, öyle jan janlı cilası yoktu, mat kırmızımsı bir ağaç rengi vardı. Sonraları, bu gitarın aynısından Kadıköy ve Tünel'de headstock üzerinde marka silinmiş, ufak tefek modifiyeler ile el yapımı diye yutturulmaya çalışıldığını görmüştüm. :) Ama allahı var, o sıralar, pot, manyetik, kablo devresi, trus rod ayarı vs vs epey kurcalamış, tremoloyu söküp takmış, epey tecrübe edinmiştim. En sonunda kardeşime verdim ve halen kullanır, canavardı canavar. Kablolarını denon deck setinden söktüğüm kablolarla değiştirmiştim altın alaşımlı diye :) Halen merak ederim komple altın/altın alaşım kablo kullansam yeni gitarımda nasıl olur, hani daha iyi bir iletken olduğu söylenir ya???

altın kaplamaların daha iyi ilettiği doğru bi bilgi bendee fender california cables var 2 si en uzunundan 1 de kısa kablo uçları altın kaplama ve süperler kendileri

İlk gitarım kuzenimin gitarıydı 8 yaşındaydım ağlaya ağlaya gitarı zorla kendime hediye ettirdim :D ve 2 gün sonra izlediğim bi konserden etkilenerek gitarı kırmıştım dün gbi hatırlıyorum gitar sanchez di 2. gitarımı 10 yaşımda aldım çalamayınca onuda kırdım :) 14 yaşımda tamam dedim müzik için hazırım laguna marka klasik gitar prince marka elektro gitar ve ampteq marka 10 watlık bi amfi aldım prince emekliye ayrıldı kendileri duvarımda aslılı durur hey gidi hey... :) gitar çalmak çok güzel :)

Buyrun ilk gitarim :)
aytekps0.jpg

İsmi "Fenix" eski ve sağlam bi markadır bilenleri çıkacaktır elbette :) siyah gözüküyor resimde ama aslında kahverengi , sanki 10 senelik bir mobilya gibi gözükür ki 89 yapımı bi gitardır kendileri :) ama artık yaşlandığı için daha fazla hırpalamamak açaçlı hemen sağ tarafımda duruyor kendileri telsiz telsiz :LOL:

ilk gitarım fender meksika strattı.babam muzisyen olan bir arkadaşından almıştı.hemen vay çakal ilk gitarı meksika stratmış demeyin :)
şole ki adam tremoloyu bir takoz la sabitleyim derken kopruyü fırtlatmış :) yani bi gusel içine etmiş.tabi zaten fender almışım diye moralim bozuk.metalci adamızya sözde. hiç metalci adama fender yakışırmı mantığıyla(çocukluk işte) gitarı satmak için saf anadolu çocuğu modunda ankaraya gittim(ozamanlar ankarada yaşamıyorum :) )
daha oncede bildiğiim planet müziğe uğradım. adamlar gitarı görünce yuh ilk defa boyle birşeyle karşılaştık falan derken arkada 300 milyonluk endonozya bc rich warlock ları gördüm .tabi adamlar gitara ilgi duyduğumu görünce istersen takas yapalım dediler :twisted:
tabi bir sazan olarak atladım bende :)
daha sonra oğrendimki kenan usta gitarı adam etmiş ve planet iyi bir fiyata satmış.hala geceleri yatmadan once aklıma gelir.üzülürüm
bahsettiğim gitarı goren duyan olursa geri almak istiyorum duyrulur :)

Aytekcan demiş ki:
bahsettiğim gitarı goren duyan olursa geri almak istiyorum duyrulur :)

Normalde o gitarı bulsam kimseye vermem şahsen :twisted: ama belki vicdanen rahat edemem seni ararım , görürsem tabi :LOL:

niye vermek istemiyeceğini anlayamadım :)
yani bir özelliği yok sadece fender meksikanın koprusu fırtlamışı.:)
ha bu bir özellikse zor bişey değil.isteyene yardımcı olurum :twisted:

Hey gidi hey :) ilk gitarımı ( o zaman tünelden falan haberim yok ) unkapanından , o atakan müzik sırasında bir dükkandan almıştım. Bulgar malı kötünün kötüsü ' birşey' di :) belki insanlık kültürü müzesinde sergilenebileck bunu dışında asli işlevi müzik yapmada kullanılamayacak bir gitar :) Bir de bana bağlama anfisi satmıştı adam :) Ama çok kalmadı gitar bende zamanla duruma uyanınca whisky den bir ibanez ct almıştım, sağolsunlar gitarı da bir miktara saymışlardı alırken...

Benimde ilk gitarım,İstanbul da 2. el olarak birinden aldığım Ibanez Rx40 90 yapımı gitardı,hss manyetikli maple ,korea .)
Güzeldi valla cok severdim kendisini süper gitardı,tabi sonradan sattım 1 sene kullandıktan sonra Jackson Aldım tabi,ama özlüyorum kendilerini,adamı bulup tekrar geri almak isteidğim bile oldu valla gitarı :)

Benimde ilk klasik gitarım Sanchez marka gitar.Bir kız arkadaştan 60 kaata almıştım 4 sene önce, aldıgım kız arkadaş tellerini hiç değiştirmemiş,bende hiç değiştirmedim,halen elimde durur o ilk (fabrikasyon)telleri ile :D

İlk elektro gitarım ise Epiphone Junior Model - Les Paul kasa 9 kat tat gofret gövdeli gitar ama cilası çok iyi, heralde gövdenin gofret gövde oldugunu gizlemek için:D tahminimce Çin malı. Gitar,1 Soapbar HB manyetikli,tabi ilk alırken bi heyecanla gittik dükkana ailem ile işte ben direk marka Epiphone, Trus Rod kapagındada Gibson yazınca başka markaları görmedi gözüm,dükkanın sahibi anlatıyorda anlatıyor,tabi hemen aldık ve kazıgı yedik bilmedigimiz için.
Evde amfiye bağlayıp çalarken Distortionun ,arkadaşların gitarlarındaki gibi cazır cazır gelmedigini farkettim yani drive ı sonuna kadar açınca bile anca çok hafif kirli bir ton veriyordu o tonlada ne çalınır bilmem:D ,tabi sonra modifiye edelim dedik yine bilmeden kalkıştık işe gitar 1 soapbar 2 single(eski bir jacksondan çıkma) oldu. Baktık dip gürültüsünden yenmiyor gitar,tekrar modifiye ettik bu sefer 2 Hb-1 Single oldu ,baktık yine yenmiyor dip gürültüsünden :D, en son tamire verdigimde 1 HB yaptırdım+Diğer manyetik yuvalarını dolgu ile doldurduk.Şu an halen duruyor elimde öyle parmak egzersizleri,parça çıkartırken kullanıyorum,satmaya kalksam edecegim zarar çok oluyor.Onun için dursun bi kenarda evde kullanıyorum işte:D
Saygılar.
Herkese Saygılar...

İlk gitarım amerikan jackson sl 1 idi. 5 yaşında aldırmıştım. Sonra bi abi geldi dedi ki bak bende ninja kaplumbağa bebeği var , silah takımı da var dedi istersen değişelim dedi . Bende olur abi ama sonra caymaca yok dedim. Verdim gitarı enayiye :D

gittigidiyordan gitar almıştım sadece şekline rengine kapılarak,1-2 sene klasik gitarla uraşmıştım öncesinde,yani elektro gitar hakkında zerre kadar fikrim yoktu,neyse geldi gitar ilk izlenimim bu ne kadar ufak böyle ya yanlış aldım galiba demiştim,sonra hemen taktım bilgisayara klasik gitar sesi çıkıyor switchlerle oynuyorum,ton volume lerle oynuyom yok yine dist. alamıyorum,sitedeki ilanda hambucker manyetikleri sayesinde sert tonlar elde edersiniz yazıyor du

neyse başladım araştırmaya neyi yanlış yapıyorum diye,millete hambucker ne demek diye sorarken öğrendim ne olduğu hatta bir keresinde elemanla konuşurken

-ya abi bende hambucker var hemde 2 tane ama yine dist. çıkmıyor aletten,switch de var hemde 5 yollu.

- hmm on board distortion ha :D,abi çıkmaz tabi pedal alacan vs vs

manyetik nedir pedal nedir amfi nedir hepbirini günlerce araştırıp kurcalayarak bulmuştum hey gidi günler çok zevkliydi internette araştırma yapmak yeni şeyler öğrenmek hala zevkli tabi ki de o zaman daha farklıydı.

neyse bir ara gitarı aldıktan sonra pedal amfi alışveriş olaylarım var onlar ayrı bir bomba zaten daha sonra anlatırım :D

ilk gitarımı amcam vermişti bana. El yapımı bi strattı (Stratocuster yazıyodu) ağır hasarlıydı ve 4 teli vardı :D o zamandan belliydi basçı olacağım :D Bas alana kadar 4 telli elektroyla çaldım

Geri