İlk gitarınız

Müzik öğretmenim gitar çalıyordu ve bir gün derste isteyenlere kurs verebilirim dedi. Kadın gerçekten güzeldi bende onun için kursa başladım. İlk gitarım rudy marka ispanyol yapımı bi klasik gitardı ama o zaman benim için gitarın önemi yoktu ben sırf hoca için derse gidiyordum. Ama şimdi fenderimle çalıyorum ve hocamdan daha iyi çaldığımı söylüyorlar. Teşekkür ederim hocam bu kadar güzel olduğunuz için yoksa gitara başlayamazdım

thedoctor demiş ki:
Müzik öğretmenim gitar çalıyordu ve bir gün derste isteyenlere kurs verebilirim dedi. Kadın gerçekten güzeldi bende onun için kursa başladım. İlk gitarım rudy marka ispanyol yapımı bi klasik gitardı ama o zaman benim için gitarın önemi yoktu ben sırf hoca için derse gidiyordum. Ama şimdi fenderimle çalıyorum ve hocamdan daha iyi çaldığımı söylüyorlar. Teşekkür ederim hocam bu kadar güzel olduğunuz için yoksa gitara başlayamazdım

ah bize denk gelmezki öle hocalar :twisted:

14 yaşımdayken annem sen çok huysuzlaştın müzik ruhun gıdasıdır diyerek bir klasik gitar almıştı, sanırım admira'ydı. Gerçekten iyi geldi ne yalan söyleyeyim. Birkaç sene klasik gitar kursuna gittikten sonra kendime bir Jackson PS2 aldırdım ve daha bu sene sattım o ilk elektrogitarımı, yoksa satmasa mıydım diye arada hüzünleniyorum :roll:

ilk gitarım yamaha rgx121(miş) şimdi internetten aratınca görüyorum. 1999 senesiydi sanırım.

yamaha_rgx121s.jpg

Daha sonra bu gitarı takaslayıp bir tane washburn wg500 aldım kore malı o da şahane gitardır hatta japon ibanez rglerden bile güzel geliyordu bana ama sonra onu da sattım :)

7303washburn%20wg580.jpg

fotodakinin 2 singlelı olanı

sonra bir ara epiphone goth les paul maceram oldu onu da sap kalınlığı nedeni ile elimden çıkardım ilk çıkan kore modellerdendi

daha sonra su an da kullanmakta olduğum Jackson DKMG'mi aldım manyetikleri seymour duncanlarla değiştirdim , satıcağımı sanmıyorum harika bir gitar, bunun dışında ibanez ar300 black reissue gitarım var o da ton manyağı bir alet seymourlar var üstünde , kız arkadaşıma hediye ettim .)

olur mu hiç :D satılır canım satılır :D

ilk nota bastığım ve benim diyebildiğim gitarım hohner professional flying v idi. şu an forumdan punk nickli arkadaşta gitar. kendisi abim tarafından verilmişti dökülmekteydi gitar. ama ilk aldığım gitar sb dreams kelly idi. uzun süre kullandım çok da memnun dum. bazı kayıtlar var insanlar ona ait olduğuna inanmamakta :D

benimde ilk gitarım washburn'un lyon şeysi ama klasik, gitara başlicam die tutturmuştum 11 yaşımda, annemler kurs fikrini kabul edince ablam hediye almıştı bana o gitarı

TuRkishRocker demiş ki:
thedoctor demiş ki:

ah bize denk gelmezki öle hocalar :twisted:

Allah herkese benimki gibi hoca nasip etsin

İlk gitarımı orta2 deyken babamla beraber almıştık.İlk gitarımı aldığım gün heyecanlı bir gündü.İlk gitarın her zaman yeri ayrı olur.Keşke satmasaymışım.İlk gitarım bir B.C.Rich di ama eski bir B.C.rich'ti ben aldığım zaman da 2.el bir gitardı.Gitar çalmayı öğrendiğim,satın aldığımda en büyük heyecana sahip olduğum gitarım ilk gitarımdı ve geçen birkaç yıl önce onu bir müzik evinde satılırken gördüm,hemen tanıdım çok acıklı bir andı:)Daha sonra rüyamda birkaç defa gördüm sabah uyandığımda onu evde göreceğimi sanıp göremediğimde üzülmüştüm:)Aklıma geldikçe çok özlerim ilk gitarımı

hepsju2.jpg

1- Bu gitar Eko marka 1968 model bir gitar eski Türk filmlerinde görebilirsiniz, 70 lerde Meteorlar diye bir gurup kullanmış, ben bu gitarı bir kömürlükte buldum , gitarın sahibi al tamir edebilirsen kullan demişti , Samsunda köprü kısmını değiştirdik , gitardan neredeyse bas gitar sesine yakın bir toklukta ses çıkıyordu , gitarı tamir edince kıymete bindi ve bana gitarı veren eski Meteorlar gurubu üyesi gitarı 2 yıl sonra geri geri istedi (15 milyon tl ye satmaya kalktı) bende vermek zorunda kaldım, üzerindeki düğmeler yüzünde o dönem uzay gemisi diye dalga geçen arkadaşlar olmuştu ama elime aldığım ilk gitar olduğu için hala unutmam.

2-Bu gitar Fender yapımı bir Square , o dönemde 2. el olarak 40 milyona almıştım , bilindik fender kasalarından çok ibaneze benziyordu , floyd rose sistemi vardı 22 perdeydi , köprü sistemi epey uğraştırmıştı , şimdilerde bu gitarı internette aradım bir türlü bulamadım.

3-Bu gitarı uzun süre ve yoğun olarak bir çok konserde kullandım, Hint yapımı bir Sunn Mustang , Fender Stratocaster kasasına sahip , harika bir gitardı ve şahane tonları vardı, Samsunda Frekans gurubunun gitaristi Serhan Yenilmez in eski gitarıymış, Bir vitrinde gördüm o zamanın parası ile 8 milyon liraya almıştım , epey bir ayar yaptım , gitar bir türlü ayar tutmuyordu, yine saatlerce uğraşıp bir gece yattım gitar yatağın yanındaydı sabaha kalktığımda gitar kusursuz derecede güzel ayarlara sahip olmuştu hala anlayamadım bu işi , sonrasında gitarı ders verdiğim bir öğrencime sattım o üzerinde modifikasyonlar yapmış ve boyatmış, çok iyi bir gitardı hala keşke satmasaydım diyorum.

4- bu gitar yukarıdaki gitarın aynısı üzerinde bazı grafik denemeler yapmıştım , serigrafi ile desenler çizmiştim harika bir görselliğe sahip olmuştu.

5- Halen kullanmakta olduğum Japon Jackson PS-4 ilk maaşımla 98 yılında almıştım, canavar gibi gitardır sorunsuzdur , bu aralar satmayı düşünüp ilan verdim ama halen ciddi anlamda bir alıcısı çıkmadı , belki bende satmayıp modifiye olayına girişirim.

6-Bu gitarı kardeşim aldı ama rada bende kullanıyorum, Türkiyede çok az bulunan üst düzey bir ibanez, Frank Gambale için bir dönem özel üretilmiş FGM modeli , yanlış hatırlamıyorsam 2. el olarak 1200 dolar (1.2 milyar da olabilir emin değilim) civarında bir paraya almıştık, duyduğuma göre Türkiyede çok az sayıda olduğunu ve bu gitarın yeşilinin Ankarada olduğunu duymuştum, bizdeki yukarıdaki gibi sarı, Dimarzio Paf pro ve fred pickuplar var inanılmaz tonlara sahip kıymetli bir oyuncak o yüzden gözümüz gibi bakıyoruz bir ara satmaya karar verdikse de sonrasında bunun ne kadar saçma olduğu bilincine vardık,Kardeşim Frank Gambaleye konserinden sonraki workshop da bizzat headstock un arkasını imzalatmış.

Not: 1,2 ve6 numaralı resimlerdeki gitarlar temsili resimlerdir,ama gitarlar bu resimdekilerle aynı.

İkinci gitar olarak 3 no lu resimdeki Sunn Mustang (fender kopyası) gitarı aldıktan sonra üniversite öğrenciliği malum epey parasız gezmiştim sonra konser işleri falan çıkmaya başlayınca bir arkadaştan emanet zoom 2020 almıştım (o arkadaş fırın işletiyordu maddi durumu iyiydi kendine stüdyo kurdu elektro gitar, ampli, bateri vs, ne varsa aldı doldurdu stüdyoya fakat hiç birini çalamadı sırf hevesten) sonra emanet pedalı vermek durumunda kalınca distortionsuz kaldım, birisi bana Kuaförler iyi para veriyor git saçlarını kes sat dedi, Bi taraftan da babam saçlarımı kestirmemi istiyordu, bunun üzerine kendimi garantiye almak için babala anlaşma yaptım, saçları kestirirsem o bana distortion alacaktı, eğer o olmazsa ben saçları kuaföre peruk için satıp parası ile distortion alacaktım, saçları kestirdik sonunda , kuaförün tekine elimde bir poşet saçla gittim adam çok güldü halime, ama saçları almadı, çöpe attım saçları ve babamla yaptığımız anlaşmaya döndüm , ilk pedalımı böyle aldım DOD marka Metal maniac serisi bir pedaldı.
Değişik bir satın alış öyküsü olduğu için araya sıkıştırdım:)

iboncx9.jpg

Bu da son gitarım artık Jackson da tarih oldu , yeni gitar da bu ibanez rgt42 dx 2007 nin Eylül ayında aldım , kendi yaş günümde.[/url]

benim ilk gitarım gibson les paul standart :D yanlış anlamayın anlatayım olayı sizlere ilk gitarımı 5 sene önce anneme 80 liraya çin malı bir klasik gitar aldırdım kampanya vardı :D gitar alana bir ay kurs bedava falan diye sonra 1 yıl bıraktım gitarı ve o süreç içinde annem klasik gitarımı çocukların eline oynayın diye verir ve gitar 2 parça halinde yok olur :D sonra samimim bir arkadaşım taşınırlarken bana deluxe diye bir strat kopyası gitar bırakır ve onula devam ettim çalmaya ve sonra çocuk geri istedi benden gitarı yıllar sonra ama bu süreç içinde 3 yıl çalıştım ve üç yıl para biriktirdim ve kendi gitarım olan gibson ı aldım:D

benimde ilk gitarım bundan 11 sene önce babamın yaşgünü hediyesi diye aldığı washburn wr-154bk idi. aslında ozamanlar abim çalıyordu ciddi şekilde bende kendi çapımda birşeyler yapıyordum. sonra abime gitar gerekti benimde yaş günüm gelmişti. sana alayım abinle kullanırsınız diye almıştı babam. 3.5 sene önce ibanezi alınca arkadaşıma satmıştım. geçenlerde bir mağazada gördüm aynı modelden paramparça haldeydi. özledim keratayı :D

Geri