İlk gitarınız

ilk gitarım, babamın 35-40 yıllık (net bilmiyorum yılını, 36 sene önce babam 2. el almış) "ESPAN" marka akustiği idi. halen de çalarım, taş gibi fretleri sapı ve sesi tabi... Babam 45 yaşında seneler sonra gençlik hayali olan ovation collectors edition almıştı, eski espan'ın yanına bile yaklaşamadı ovation...

valla ben de ilk gitarı washburn olan grubun bir üyesiyim. Washburn bt-4 siyah gövdeli, gül ağacı klavyeliydi ve gerçekten fiyatına göre baya da güzel gitardı 1999 yılında alınmıştı tabi. Baya da modifiye ettim :D boyasını kazıdım cilalattım manyetik taktım vs derken paramparça ettim ve parça parça sattım :D

Benim de ilk gitarım V.İ.C. marka bi gitardı izmir yapımı.. Bu markayı hatırlayan vardır eminim.. :)
Vakti zamanında izmir trigondan almıştım ikinci el olarak bayaa bi kazık yemiştim hiç bişeyden anlamadığım için.. Hatta o kadar anlamıyodum ki floyd rose'u çözemediğim için 3 ay falan akort edememiştim.. sürekli tel koparıp suçu gitara atıyodum hep.. :) Şimdi bi arkadaşımın müzik marketinde tavanda asılı duruyo gitar..

bende ilk elektro istememe rağmen olmayacağını anladığım için santana marka klaisk gitar aldım sonra keşke akustik gitar alsaydım diye hayıflansamda şu an gitarımla aram çok iyi ve gerçekten kaliteli çıktı.
üstünde ateş deseni var görsen sanki elektro,kısmetse yakında alıcam elektro gitarımı 3 sene oldu klasikle takılıyorum.

İlk gitarımla amfimi 150 TL'ye almıştım. Markası Castilla'ydı. 21 perdesi vardı. Sapı ne ibanez kadar ince nede strat kadar kalındı ortası bişeydi. Fiyatına göre harika bir klavyesi vardı. Ama manyetikler çok kötüydüki iyi olsa ben o manyetikleri bile alamazdım 150 liraya :D Aslında o gitarı başka kimsede göremedim. Saklamak istiyordum fakat çok sıkışık olduğum bir ara 50 liraya sattım. Amfimse kafayı yemiş hala duruyor bende :D Ama ondan sonra aldığım Marshall 15cdr amfimi kullanıyorum. Bazen grupla studyo diye kullandığımız yerlerde bırakıyorum sürekli taşımıyayım diye o zamanda evde eski amfime boss ds-1 takıp çalışıyorum. Ama çok feci kötü oluyor oda ayrı :D

ilk gitarım siyah bir klasik gitardı ne günlerdi be :? sonra elektroya terfimi yamaha pasifica ile yapmıştım ve en sonra kullanmadığım gitar marka kalmadı o derece. fenderden tut ibaneze cortlara vs. vs.

benim ilk gitarım rahmetli babamın bana 13 yaşımda hediye ettiği rodrigez marka klasik gitardı maddi olarak çok bi değeri yoktur belki ama benim için pahabiçilmez birşey o.o gitarla iron maiden dan fear of the dark ı çaldığım günleri dün gibi hatırlıyorum :D master of puppets te çalardım onunla sonra kardeşimin selex marka tenis raketini de uzun yıllar elektro gitar olarak kullanmışlığım var (şaka yapmıyorum internetten ekzersiz öğrenir raketin sapında sağ el tellerinde sol el alıştırması yapardım,onunla yatağın ustunde zıplayarak bçğüre böğüre şarkılar çığırırdım,kafamı,gözüüm oraya buraya çarpardım :D) ,beyhude geçti günler . . .

benim hiç ilk gitarım olmadı :) :) amma acıklı topic olmus ya..yıllar evvel bir ibanez 170 ile başladı herşey ... bas parayı gitara durumu oldu..babamda hediye etmedi..annemde almadı...en sonunda kendim aldım...paranın para zamanı ( 6 sıfır atılmadan önce ) 350 milyon lira verdimdiydi... sırf farklı olsun diye sarı aldım...hala durur belki satarım belki satmam..bi maneviyatı yok endonezya yapımı laneten bi alet :) :) yakında kısmet olursa ilk gitarım olarak epiphone les paul alıcam ... belki o zmn bi gitara sahip olurum :)

8 yıl önce kadar babamın istanbul dan getirdiği markasını hatırlamadığım bi klasik gitarım vardı.kırdım attım.asıl mevzu bundaaaaannnn 4 yıl önce kadar ahmetin (y_cetin) :) aklıma girmesiyle aria marka siyah beyaz strat kasa gitar ve yine aria marka 10 w bi amfi almamla ilk elektromun sahibi oldum.3-4 yıl kendisi kullanmış bu gitarı.sonra 250 liraya sağlam bi şekilde satmıştı bna.daha sonra bunun üzerine heralde bi 20 gitar değiştirdim :) şimdi son olarak 89 japon üretimi bcrich warlock kullanıyorum.

ya ilk gitarınız bölümüne 1 yaşımdayken oynadığım oyuncak elektro gitar da dahlil mi ? :D şaka bi yana bende yeni öğrendim bunu kuzenimin sünnet kasetinde ona almanyadan hediye gelen süperstrat tipi (dinky-vari bişey) gitarla uğraştığımı gördüm sonra aklıma adam olacak çocuk b*kndan belli olur sözü geldi.sonra halamlara gidip o gitarı buldum 18 yıl sonra,çok duygulanmıştım.

Bas gitarla başladım ilk olarak 8 sene önce scorpion marka metalik kırmızı bir gitardı. Fakat işin ilginç yanı daha hiç birşey bilmediğim için distortion bas gitardan çıkıyor sanıyordum :D Daha sonra elektro aldım klasiğe geçtim akustiğe derken elektroyla devam ediyorum.

Herkese de babası almış :D 9sene bağlama,bikac sene de ud klavye flüt vs. caldıktan sonra para biriktirip kendim almıştım ilk gitarımı,rockson marka SsS fender çakması bi elektroydu :D sonra bikac gitar aldım onu da sattım :D iyiki de satmışım =)

edizkralll demiş ki:
Herkese de babası almış :D 9sene bağlama,bikac sene de ud klavye flüt vs. caldıktan sonra para biriktirip kendim almıştım ilk gitarımı,rockson marka SsS fender çakması bi elektroydu :D sonra bikac gitar aldım onu da sattım :D iyiki de satmışım =)

benimde ilk elektrom o gitardan ama hala duruyo :S :D,

manyetikleri falan değişti tabi,ama sapı yılan gibi oldu, yamuk yumuk :D

ErenimooO demiş ki:
edizkralll demiş ki:

benimde ilk elektrom o gitardan ama hala duruyo :S :D,

manyetikleri falan değişti tabi,ama sapı yılan gibi oldu, yamuk yumuk :D

ahah şaşırmadım ama gecmiş olsun :)

İlk elektro gitarımı kendi biriktirdigim para ile almıştım İzmirde Trigondan 2. el ürünler arasındaydı adı Cort M100 , artık piyasada yok sanırım , izmirde bornovada hangar studyoda gormustum bır tane hala duruyor sanırım,,,mydukkanda bıle m200 den baslıyor m serisi =P

Geri