Can Yücel

donjuanonur demiş ki:
EL_Turco demiş ki:
Şiirleri üslup olarak bana çok dağınık geldiğinden pek sevemedim açıkçası.

üslubu beğenmiyorsan can babaya burda böyle dememelisin.ustamın kemiklerini sızlatıyosun .lütfen SAYGI.........

Ya sanane allah allah? Saygısızlık mı ettim ben şimdi, saçmaladığının farkında mısın? Ne kadar eleştiriye tahammülsüz insanlar var burada ya.Takdir almak için kıç yalayıcı mı olmak lazım? Eleştiri kabul edemeyen beyinler çürümeye mahkumdur diye 50 kere yazdım.Fikir özgürlüğü var burada.

Bi defa senin bu sayfada söz söylemeye hakkın yok .neden mi?
açıklayayım
Can Yücel Bir sosyalistti.
Ben de öyle.
Ama sen imzandan da anlaşılacağı gibi bu sayfaya ters sin.
Benim beynim çürümüş olabilir.
Ona bakılırsa kendi görüşünü körü körüne sevdalıca savunmak BEYİN ÇÜRÜÐÜ tanımına uyuyorsa KABUL ...
Ben yukarıda bahsettiğim gibi Bİr SEVDALIYIM.Can YÜCEL ve diğerlerine laf ettirmem.İnan bana o da olsa öyle yapardı...

kaamos demiş ki:
kendimi bildim bileli sevmediğim duygu asena can yücel için "kartpostal şairi" gibilerinden dangalakça bir laf etmişti.. can yücel'in cevabı asenaya yetti.. artmıştır bile..
"-kart sensin..... postalda sana girsin..."

Hayır o lafın özü o değil bilmeden yazmışsın o lafı nazım hikmete söylüyordu duygu asena ama kötü bir anlamda değil özü başka konunun
duygu asenanın bir yazısından ;

eminim siz de duymuşsunuzdur... olay şu: ben can yücel'e "nazım hikmet kartpostal şairidir" demişim, o da çok sinirlenmiş ve bana "kart sensin postal da.......... girsin" demiş... hah hoh hah... ne kadar komik değil mi? ve insanlar bu habere bayılmış, bir an içinde tüm türkiye'ye yayılmış... türlü çeşitli anlatılmaya başlanmış... bir radyo programında olmuş, hayır cem özer'in tv programında gerçekleşmiş... sanki duymuşlar gibi benim ağzımdan böyle bir şeyi, anlatıyorlar da anlatıyorlar vecd içinde...

hani ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler ya... en küçük bir kıvılcım bile yok bu olayın çıkması için. can yücel ile çok iyi dost olmamız dışında...

donjuanonur demiş ki:
Bi defa senin bu sayfada söz söylemeye hakkın yok .neden mi?
açıklayayım
Can Yücel Bir sosyalistti.
Ben de öyle.
Ama sen imzandan da anlaşılacağı gibi bu sayfaya ters sin.
Benim beynim çürümüş olabilir.
Ona bakılırsa kendi görüşünü körü körüne sevdalıca savunmak BEYİN ÇÜRÜÐÜ tanımına uyuyorsa KABUL ...
Ben yukarıda bahsettiğim gibi Bİr SEVDALIYIM.Can YÜCEL ve diğerlerine laf ettirmem.İnan bana o da olsa öyle yapardı...

yok ya sana mı soracağım nereye girip giremeyeceğimi? Can Yücel bir sosyalist olabilir ama sanatını başka ideolojilere gönül vermiş kişilerin okumasını engellemez.Yani ben tanrıya inanıyorsam, ateist bir ressamın sergisine gidemez miyim? ne kadar saçma.

Ne kadar çok elimiz varmış meğer!
İlkin senin elimle tutuşan benimki
Sonra çocuklarınki
Gençlerinki
Tekel işçilerininki
Sonra, ellerin elleri...
Ne kadar çok elimiz oldu baksana,
Tutuşa tutuşa
Bir orman yangını gibi!

ya el turco kardeşim...
galiba biraz fazla entelsin.Bırak da gerçek entellektüeller konuşsun.Masum değiliz ikimiz de tamammı:(
bu problemi fazla uzatmak istemiyorum.Kabahatliysem özür dilerim...
nokta.

Arkamdan Konuşmasınlar Diye

Her Donkişotun bir yeldeğirmeni vardır
Benim ki Heybeli’de
Yarı yarıya yıkık
Üstünde
Kırmızı üstüne beyaz beyaz harflerle
Kocaman
TÜRKİYE HALK BANKASI
Yazılı
Vallahi billahi de
Beş kuruş almadım o reklam için

Can Yücel

ben bu hayatta en çok babamı sevdim adlı şiiriyle beni kendisine müptela etmiş büyük bi üstaddır.
bir panelde sanırım can yücel'in babası eski bakan oluyor galiba hasan yücel hakkında herkes bişiler sölüyormuş, "hasan yücel çok iyi şairdi, çok değerli bir edebiyatçıdır" diye, sonra can yücel dayanamıyor, çıkıyor kürsüye "benim babam şiirden bir bok anlamazdı" diyor ve ağlaya ağlaya okuyor babasına yazdığı bu şiiri...
ben 3-4 yerden dinledim bu olayı, yanlışsam düzeltin...

Teshkilattan demiş ki:
anarşist biri görmek istiyosunuz artık göremezsiniz öldü :idea: Can Yücel okumayan çok şey kaçırır...

evet buna bi kaç örnek vermek istiyorum;

METAMOSMORİS

ilkin ELİFBA idi
sonra ALFABE oldu
derken ABECE
şimdi de A.B.D

can yücel

ve

SAYIM

görüyoruz işte melevizyonlarda
büyük küçük meclislerde panellerde
basın toplantılarında
bir 'sayın'dır gidiyor
'sayın' aşağı 'sayın' yukarı
'sayın' diyorlar birbirlerine hep
oysa sayıyla verilmedi ki
bu 'muhterem' dürzüler bize !

can yücel

Bizim arkadaşta bir kitabı vardı bunun böyle içinde "taşak" kelimesi geçen komik bir şiiri vardı.Bir de Ecevit'i falan taşlayan şiiri vardı.Edebi açıdan iyi diyemem ama ilgi çekici şiirleri var.Gerçi sadece o kitaba göre konuştuğumu da belirteyim.

Suda

Bir çift yaprakmış dalında yumuşacık
Tutmuşum, tutmuşum ellerinden senin
Düşmüşüz yavaşça bir sakin derenin
İçindeymişik, yeşilmişik, sazmışık

Balıklar gibiymiş sessiz ve karanlık,
Yüzermiş saçların, yüzermiş nefesin
Susarmışız öyle, bir sakin derenin
İçindeymişik, yeşilmişik, sazmışık

Can Yücel

Geri