Ev Stüdyonu Göster Turkrock'çı

Ben de şuraya iliştireyim :) Daha büyücek ama şimdilik bu kadar :D

n4z15l.jpg

HS serisinin beyazı da başka bir albeniye sahipmiş doğrusu :) Ben ilkkez karşılaştım. Alındığında mı böyleydi yoksa sizin zevkinizin ürünü mü ? Merak ettim doğrusu :)

HS serisinin beyazı da başka bir albeniye sahipmiş doğrusu :) Ben ilkkez karşılaştım. Alındığında mı böyleydi yoksa sizin zevkinizin ürünü mü ? Merak ettim doğrusu :)

HS7 monitörler kendiliğinden beyaz. Sonradan çıkan güncellenmiş modelmiş bunlar. Alırken beyazını arıyordum zaten İzmir'de bulabileceğimden emin değildim. Şansıma Do-Re'de sadece beyazı varmış :D

http://www.thomann.de/intl/yamaha_hs_7_w.htm

Kayıt için kullandığım M-Audio LT1010 ve BX8a. Demo kayıt almak için Rocktron Piranha kullanıyorum (poor man's triaxis derler) ve efektler için Boss GT-pro. Fiyat/performans açısından iyi sonuçlar alıyorum. Deneme olsun diye Lamb of God'un Walk with me in hell parçasının davul ve bas stemleri üzerine gitarlarını kaydetmiştim, fena olmadı (çalımdaki hataları saymazsak :) ):

Hocam acaba bana ö.m ile veya buradan kullandığnız gitar standının linkibi atabilir misiniz. 4 Tane V var şöyle bir standa nasıl koyarım bilemiyorum görüne heyecanlandım :D

Buyrun benim ev stüdyom da bu, Asus telefon...epey bir zaman da böyle kalacak sanırım. Kılıfı da 15 liralık suni deri Sıhhıye`den aldıydım. Senelerdir bu işe sıra gelmedi, gelemedi... Neyse, umalım da bu güzel başlıkta paylaşılan şeyler benim gibilere az biraz motivasyon olsun. İlk ses kartımı alınca unboxing videosu çekeceğim inşallah...

Edit: Simdi resimden fark ettim ki şarjı da azalmış bir takıp geleyim...

upload_2016-2-11_11-43-58.png

Buyrun benim ev stüdyom da bu, Asus telefon...epey bir zaman da böyle kalacak sanırım. Kılıfı da 15 liralık suni deri Sıhhıye`den aldıydım. Senelerdir bu işe sıra gelmedi, gelemedi... Neyse, umalım da bu güzel başlıkta paylaşılan şeyler benim gibilere az biraz motivasyon olsun. İlk ses kartımı alınca unboxing videosu çekeceğim inşallah...

Edit: Simdi resimden fark ettim ki şarjı da azalmış bir takıp geleyim...

71682 eklentisini görüntüle

Aman abi dikkat et kılıf konusunda. Yanlış hatırlamıyorsam ABD'de biz kızın bacağında kılıf şeklinde yanık oluşmuştu. Kılıfın yapıldığı kimyasallardan ötürü deri reaksiyon göstermişti. Bu tip şeylere dikkat etmiyoruz aslında hiç, ama edilmesi gerekiyor..
Bu arada bende Zenfone 2 kullanıyorum. Maşallahı var =)

IMG_3872.JPGBu da benim homestüdyom :D
Belki 20 senedir hayalimi süsleyen bir şeydi, evimde kendime ait rahatça gitar çalıp kayıt alabileceğim bir stüdyo olması. Yeni evlendiğim için evin komple tadilat nedeniyle yıkılması ile neden olmasın diye aklımda fikir belirdi. Kademe kademe neler yaptığımı, maliyet vs. ile birlikte bunu yapmak isteyen arkadaşlara daha sonra anlatmaya çalışacağım. En son sonuçları da ayrıca paylaşıcam. Hem de bu konuda hiç bir tecrübem yok, tecrübeli arkadaşlar fikirleriyle aydınlatırsa sevinirim.

Önce elektrikçiyle konuşup, evin tüm elektrik tesisatı yenilenirken stüdyo olmasını düşündüğüm odaya, tabii ki toprak hattı ve iki adet prize sadece onlara ait birer şalter yaptırdım. Böylelikle dip gürültü oranını en düşüğe indirmeyi planlıyorum.

Yalıtım için ise evin diğer bölümlerini de yaptırdığımız ustadan bir malzeme önerisi aldım ve onu kullanmaya karar verdik.

86485 eklentisini görüntüleBu da benim homestüdyom :D
Belki 20 senedir hayalimi süsleyen bir şeydi, evimde kendime ait rahatça gitar çalıp kayıt alabileceğim bir stüdyo olması. Yeni evlendiğim için evin komple tadilat nedeniyle yıkılması ile neden olmasın diye aklımda fikir belirdi. Kademe kademe neler yaptığımı, maliyet vs. ile birlikte bunu yapmak isteyen arkadaşlara daha sonra anlatmaya çalışacağım. En son sonuçları da ayrıca paylaşıcam. Hem de bu konuda hiç bir tecrübem yok, tecrübeli arkadaşlar fikirleriyle aydınlatırsa sevinirim.

Önce elektrikçiyle konuşup, evin tüm elektrik tesisatı yenilenirken stüdyo olmasını düşündüğüm odaya, tabii ki toprak hattı ve iki adet prize sadece onlara ait birer şalter yaptırdım. Böylelikle dip gürültü oranını en düşüğe indirmeyi planlıyorum.

Yalıtım için ise evin diğer bölümlerini de yaptırdığımız ustadan bir malzeme önerisi aldım ve onu kullanmaya karar verdik.

Sizin projeyi çok merak ediyorum.
Bende bir odayı tamamen yalıtım yapmak istiyorum. Sorunum oda ortada ve üst kat alt kat problemi var.
Yalıtımlı ama şık bir oda nasıl yapılır?

Sizin projeyi çok merak ediyorum.
Bende bir odayı tamamen yalıtım yapmak istiyorum. Sorunum oda ortada ve üst kat alt kat problemi var.
Yalıtımlı ama şık bir oda nasıl yapılır?
Aslında nasıl olacağını ben de merak ediyorum hala uğraşıyoruz çünkü :) Kendiniz yapacaksanız kişisel görüşüm tavan biraz sıkıntılı olabilir fotoğrafta gördüğünüz iskeleti oraya oturtmak ve üzerine alçıpan gerçekten ustalık istiyor. Benim odada, duvarlar ve tavan tamamlandıktan sonra yer kısmına önce şap altı kauçuk döşedim üzerine şap atıldı. Odaya parke yapılacaktı, parkeciyle görüşüp parkenin altına koyacağı parke altı şilteyi de normalde 3 mm koyacakken bu odaya 1 cm koyduk. Görsellik açısından parke çok güzel tabii ki ama yetmezse üzerine akustik halı kaplatmayı düşünüyorum.
IMG_4946.JPG IMG_4949.JPG
Pencereye şu aşamada bir yalıtım düşünmedim çünkü hem kalın çift ısıcam vardı hem de balkon aynı camla kapalıydı. Ama ona da duruma göre karar vericem.

Geri