Ev Stüdyonu Göster Turkrock'çı

Aslında nasıl olacağını ben de merak ediyorum hala uğraşıyoruz çünkü :) Kendiniz yapacaksanız kişisel görüşüm tavan biraz sıkıntılı olabilir fotoğrafta gördüğünüz iskeleti oraya oturtmak ve üzerine alçıpan gerçekten ustalık istiyor. Benim odada, duvarlar ve tavan tamamlandıktan sonra yer kısmına önce şap altı kauçuk döşedim üzerine şap atıldı. Odaya parke yapılacaktı, parkeciyle görüşüp parkenin altına koyacağı parke altı şilteyi de normalde 3 mm koyacakken bu odaya 1 cm koyduk. Görsellik açısından parke çok güzel tabii ki ama yetmezse üzerine akustik halı kaplatmayı düşünüyorum.
88601 eklentisini görüntüle 88602 eklentisini görüntüle
Pencereye şu aşamada bir yalıtım düşünmedim çünkü hem kalın çift ısıcam vardı hem de balkon aynı camla kapalıydı. Ama ona da duruma göre karar vericem.

Hocam, Alt kata ses gitmesin diye Şap altı kauçuk döşediniz, bu ne kadar kalınlıkta bir malzemedir, m2 fiyatı nedir?
Tavana alçıpan ile üst duvar arasında yalıtım malzemesi kullanıyor musunuz.
Parkenin altı 1cm malzeme ve kauçuk konunca parke yürürken esniyor mu?
Genel olarak parke altı ve tavanın maliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz

Hocam, Alt kata ses gitmesin diye Şap altı kauçuk döşediniz, bu ne kadar kalınlıkta bir malzemedir, m2 fiyatı nedir?
Tavana alçıpan ile üst duvar arasında yalıtım malzemesi kullanıyor musunuz.
Parkenin altı 1cm malzeme ve kauçuk konunca parke yürürken esniyor mu?
Genel olarak parke altı ve tavanın maliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz
Ben 10 mm lik şap altı kauçuk kullandım üzerine şap atıldı o da sanırım 3-4 cm. Ben tüm oda fiyatı için anlaştım o yüzden tek tek fiyatlara hakim değilim ama Home Yalıtım Ürün Fiyatları bu sitelerde mesela fiyatlar var oradan hesaplayabilirsin. Parkeci daha kalın malzeme koyarsak esneme yapabileceğini söyledi o yüzden 1 cm de bıraktık. Bir de zeminde avantaj her şey bittikten sonra da üzerine bir kaç kat bir şeyler deneyebilirsiniz. Hatta aklıma gelmişti; fabrikalarda kullanılan paletlerle odayı komple kaplayıp üzerine yalıtım malzemesi bile konulabilir. Duvar için seçtiğiniz yalıtım malzemesini tavana da kullanabilirsiniz, biz öyle yaptık. en ucuz olarak da, 180 yoğunlukta en az 3 cm bondex sünger kullanabilirsiniz. Benim bu işten anladığım; ne kadar yoğun ve kalın malzeme kullanırsanız o kadar iyi yalıtım sağlayacaktır, tabii ki yüzer oda prensibini unutmadan. Yoğunluk artıkça fiyat artıyor, kalınlık arttıkça da oda küçülüyor maalesef.

image.jpg

88599 eklentisini görüntüle 88600 eklentisini görüntüle Oldukça basit ve ucuz (benim için pahalı ama olsun :/)
M-AUDIO Fasttrack USB II
Zoom G1Xon
Ve benden yaşlarca büyük olan "kamasonic" ses sistemi :D
Basitlik kesinlikle kötü görülmemesi gereken bir durum, ekipman arttıkça o kalabalık insanı çileden çıkarabiliyor, eğer ki işinizi görüyorsa kesinlikle yeter de artar, ancak şu ses sistemini sağlı sollu ayırsanız harika olur bence. Elinizdeki prosesör düşük bütçede tercih edilen bir model, ses kartı da ona yetecek ayarda, bir sonraki basamağa geçene kadar yormaz.

Basitlik kesinlikle kötü görülmemesi gereken bir durum, ekipman arttıkça o kalabalık insanı çileden çıkarabiliyor, eğer ki işinizi görüyorsa kesinlikle yeter de artar, ancak şu ses sistemini sağlı sollu ayırsanız harika olur bence. Elinizdeki prosesör düşük bütçede tercih edilen bir model, ses kartı da ona yetecek ayarda, bir sonraki basamağa geçene kadar yormaz.
Aynen dediğiniz gibi basit,üzmüyor ve tatmin edici :D Şuan da değişmesi gereken tek şey hoparlörler çünkü cidden vahim durumdalar :/

Geri