Keman Kursu (Türk Müziği İçin) Nerden Alınır!!!

Selam Türk Rock camiası;
Bir arkadaşım sanat müziği için keman kursu almak istiyorda, nerden alacağını bilmiyor. Aranızda bilenler varsa, yardımcı olurlarsa çok sevinirim, saygılar.

itü tmdk ögrencisi volkan somalı 0536 975 51 21 onunla konus turk muziginede ve batı muziginde cok iyi birde güray özcana var 0505 905 06 94 bu arkadaş daha cok batı çalıyor ama batı muzigi volkandan daha iyi

Bu tabii ki öznel yargı,ancak kişilerin Türk Müziği tarzında keman öğrenmemesi gerektiğini düşünüyorum pek.Çok kısır çünkü ve batı tekniğiyle yapabileceğiniz şeyleri pek yapamazsınız.Tekniği de çok kötü ayrıca doğu tarzının.Batı tekniğiyle öğrenip yine komalı notalar çalabilirsiniz.Görünüşü bile çok kötü doğu tekniğinin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Norton_Antor demiş ki:
Bu tabii ki öznel yargı,ancak kişilerin Türk Müziği tarzında keman öğrenmemesi gerektiğini düşünüyorum pek.Çok kısır çünkü ve batı tekniğiyle yapabileceğiniz şeyleri pek yapamazsınız.Tekniği de çok kötü ayrıca doğu tarzının.Batı tekniğiyle öğrenip yine komalı notalar çalabilirsiniz.Görünüşü bile çok kötü doğu tekniğinin.
O kişinin kendi seçimi, doğu müziği ile uğraşıordur, ona göre eğitimini almak istiyordur, kimsenin laf demeye hakkı yoktur bence ki ayrıca sölediklerine hiç mi hiç katılmıyorum !!!!

Geri