Gopro Veya Act. Cameralar Hakkında

Herhangi bir youtube kanalı vb. için görüntü kalitesi iyi olacak bir kamera arayışındayım Go Pro hero serisinde hero1 veya 2 alınsa görüntü kalitesi arasında 3 ve 4 e göre çok fark olur mu ? Önerebileceğiniz ucuz (500 TL ye kadar) ikinci el kamera var mı ?

hocam selamlar. Next firmasının kameraları GoPro'nun muadilleri. Fiyat olarak oldukça ucuz olmalarına rağmen, kalite olarak gerçekten çok iyiler. Kullanma fırsatım olmuştu zamanında. Ve kesinlikle, keşke GoPro'm olsa dedirtmedi. Ancak düşük ışık altında çok iyi sonuçlar vermiyor.

Action camera AEE SD21 MagiCam Outdoor Edition — AEE™

Ben linkte yazan eski fiyat üzerinden almıştım zamanında :) Şimdiki fiyat gerçekten çok çok iyi. Yanında gelen hediye ürünleri de hesaba katarsanız nerede ise bedava şimdi. :)

Next AEE SD21 Silver Aksiyon Kamera Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Bu linkte de, AEE 21 ve GoPro kıyaslama videoları var;

aee sd21 vs gopro - YouTube

İnceleme;

Next AEE Magicam SD21 İncelemesi

Hocam youtube projenin ne olduğunu tam olarak bilmediğimden dolayı detaylı bir bilgi veremem. Su altı mağarası keşfetti isen ve onunla ilgili videolar çekeceksen işine yaramaz. :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ucuz yollu birşey arıyorsan Xiaomi Yi'yi önerebilirim. Linkteki videoyu onunla çekmiştim. İç ortamlarda her ucuz kamera gibi sorunları var, arkadan beyaz ışıkla güzel sonuçlar alınabilir. Go pro karşılaştırma videoları bunun da mevcut. 1080p 60 fps, yazılım tweakıyla 2k 30 fps çekim yapabiliyor.

Bu da ürünün linki. Original XiaoMi Yi 1080P Ambarella A7LS WIFI Sports Action Camera

Hocam dediğim sj4000 i bir kişide çok ucuza temin edeceğim, bakalım sonuç ne olacak. Burayada bir yazı yazarım alırsam.

Gopro hero3 kullanıyorum, ve açıkçası video için çok daha iyi alternatifler olduğunu düşünüyorum. Yakın fiyatlarda ortalama bir dslr makine ile muhtemelen ummadığınız kadar başarılı sonuçlar alırsınız. Amaç kaliteli playthrough videoları çekmekse dslr makineyi ana açılar için, x,y,z marka action cam'i ise eğlencelik açılardan görüntü almak için kullanmak daha makul olur.

Tabi fiyat/performans durumu var bir de. Aynı anda ikisi birden bütçeyi zorlayacağından, ben yine ilk seçeneği öneririm. Aklınızda denenmiş ve başarılı sonuç alınmış bir tavsiye olarak bulunsun dslr makineler.

500TL kadar limitin varsa GoPro alma hocam. Alacağın en düşük model GoPro 3 + Black Edition onlarıda 500' e bulamazsın.
SJ4000 çok fena bi satış yaptı fiyat performans olarak gayet iyi 200 liraya o kadar aparatı ile birlikte neredeyse sudan ucuz. Yalnız onunda stabilite olarak eksiği var eğer koşup hoplayacaksanız bisiklette kullanacaksanız sizi tatmin etmeyebilirim. Gitara sabitlerim, tripodla kullanacağım derseniz gözünüz kapalı alın.

Benimde kamera sıkıntım var. 4k bile çekiyor diye sony z2 aldım, lakin nokta nokta kumlu çekimler yapıyor. Işık biraz az olsa daha da kötü. Göya full HD ve 4k ama sadece ekran boyutu olarak kalıyor, kalite yok :(

Ucuz yollu birşey arıyorsan Xiaomi Yi'yi önerebilirim. Linkteki videoyu onunla çekmiştim. İç ortamlarda her ucuz kamera gibi sorunları var, arkadan beyaz ışıkla güzel sonuçlar alınabilir. Go pro karşılaştırma videoları bunun da mevcut. 1080p 60 fps, yazılım tweakıyla 2k 30 fps çekim yapabiliyor.

Bu da ürünün linki. Original XiaoMi Yi 1080P Ambarella A7LS WIFI Sports Action Camera

Bende de var bundan, umduğumdan da iyi çıktı, beni tatmin etti. Ancak başka action cam deneyimim olmadığından karşılaştırmalı analiz yapamam.

500TL kadar limitin varsa GoPro alma hocam. Alacağın en düşük model GoPro 3 + Black Edition onlarıda 500' e bulamazsın.
SJ4000 çok fena bi satış yaptı fiyat performans olarak gayet iyi 200 liraya o kadar aparatı ile birlikte neredeyse sudan ucuz. Yalnız onunda stabilite olarak eksiği var eğer koşup hoplayacaksanız bisiklette kullanacaksanız sizi tatmin etmeyebilirim. Gitara sabitlerim, tripodla kullanacağım derseniz gözünüz kapalı alın.

Hocam gitara sabitlemek için kullanacağım ve 140 tl ye sıfırını aldım kargo bugün eve gelir herhalde. Ancak bu kamerayı ikinci kamera olarak kullanmay düşünüyorum ve dslr bir makineye ihtiyacım var. Hunun için de 400 tl gibi bir bütçem var. Canon 400D vs. Önerleriniz varmı ?

Elinizdeki telefon nedir acaba? Guzel bir kamerasi var ise, gerekli aparatlarla gitara sabitleyebilirsiniz gerek headstock'a, gerekse govdenin altina (yukari bakacak sekilde). Bunu yapanlardan birisi de Ilter Kurcala. Studyoda djent - dubstep caldigi videolarda gorebilirsiniz.

Bu arada gopro hero4 ile 4k cozunurluk esliginde muzikal gosterimizi kaydettik. Gerek ses, gerekse goruntu kalitesi olarak mukemmel. Tek sikintimiz (kullanmayi oyun esnasinda ogrendigimizden) parca baslarken sahnenin aydinlanmasi ve parca bitince sahnenin karartilmasi sirasinda oyuncularin yuzlerinde parlama oluyordu. Bunu megerse akilli telefonla baglandiginizda ayarlayabiliyormussunuz. :D kisacasi, eger butceniz var ise kesinlikle tavsiye ederim. Gopro Hero4 Water Proof. Sahneleri Canon 650d yerine bununla kaydetmeye basladik.

Hocam gitara sabitlemek için kullanacağım ve 140 tl ye sıfırını aldım kargo bugün eve gelir herhalde. Ancak bu kamerayı ikinci kamera olarak kullanmay düşünüyorum ve dslr bir makineye ihtiyacım var. Hunun için de 400 tl gibi bir bütçem var. Canon 400D vs. Önerleriniz varmı ?
400-500tl ye alınacak dslr ne kadar iyi kayıt yapar bilmiyorum fakat telefonunuz iyi bir modelse onu kullanabilirsiniz.
örneğin bunu iphone 5s ile çekmiştim görüntü kalitesi yeterli ise sizin için dslr a gerek yok bence.

Hocam telefonum s4 mini ve 5s kadar bir performansı olacağını sanmıyorum. Ancak aldığım act.cam. (sj cam marka)
Basit bir alet. Ya bir dslr yada iyi bir telefon alacağım.

sj4000 leri gayet iyi biliyorum hocam umarım wifi li modelini almışsındır. F/P olarak gayet iyidir. Ben telefondan yana kullanırdım hem sürekli kullanacağın bir alet hemde video işlerini rahatlıkla görebilirsin.

Geri