PickPocket

emre slm,
kaan'dan just wait for me yi almıştım gerçekten çok ii olmuş bu arada 14 mart yeni bronxta konser varmış orda olucaz...

Merhabalar.. "Pickpocket" ı bundan neredeyse 1 sene önje arkadaşımın sitesi sayesinde tanımıştım.. www.nu-metal.tv şu www.numetal.org oldu bu site...Neyse dinlediğim gibi özellikle "just wait for me" ye aşık olmuştum..Hatta H2000 e gidemediğim için üzüldüğüm ALT ile birlikte 2. grup... bu arada selamlar Orkun abi album çıkaracak olduğunuzu daha yeni öğrendim umarım küzel olur.. ve yeniden "pickpocket" Roxy daki başarınızdan dolayı tebrikler bu arada gitaristinizi sürekli görüyorum arka sokak civarlarında ama tanışmak nasip olmadı hatta daha dün geje "Kurban" konserinde de gördüm...her zaman yanınızdayı albumun çıkış tarihini de söylerseniz çok sevinijem..başarılar...

Evet arkadaslar epeydır gıremıyordum album bıttı ve artık bandrollu olarak sızlere sunucaz umarım beğenırsınız H-2000 de bu sene maın stage de cıkıcaz umarım basarılı bır performans sergılerız kendınıze ıyı bakın album pıyasa ya cıkak uzere kendınıze tekrar ıyı bakın ...
H-2000 DE GORUSMEK UZERE :))))))

Geçen gece yuxexes de ızledim cidden hoşuma gitti.Özellikle yarışmada birinciligi getıren sarkı... Bu aksamda tekrarı var kaydedicez inşallah
Başarılar ..saygılar sevgiler..

Ben de yuxexes'te izledim arkadaşları, tebrik ediyorum kaliteliler. Ama eleştrimek istediğim bir nokta var. Vokalistin sesi oldukça geniş oktavlı belli, ben olsam biraz daha melodik vokal yazmaya özen gösterirdim. Fazla çığlık atmaya çalışmazdım, çünkü bu tarza gitmiyor, emo-core yapan bir grup olarak vokalin grup üzerindeki ağırlığını iyi kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Vokal herşeydir, vokal biraz daha özenli olursa inanmıyorum ki başarı beraberinde gelmesin...

Ben ilk defa yüxexes'te duydum izledim gördüm yani gerçekten güzel... sağlam hatta ertesi gün birkaç kişiye abi böyle bir grup varmış biliyo musun falan dediğimi hatırlıyorum :) umarım albümünüz yakın zamanda çıkar başarılarınızın devamını dilerim

Ya özen gösteriyorum, dikkatle dinliyorum ama bir türlü ısınamıyorum Pickpocket'ın müziğine... Neden anlamadım?? Umarım bu ısınamama sorununu albümü dinleyince atacağım. Ayrıca yaptığınız müzikten dolayı da kutluyorum çok.

ps: Benan'a selamlar. :)

Abi pickpocket ne zamanın birincisi? gecen senenin mi? Bi de roxy müzik gunleri birincisi mi? yoksa baska organizasyon mu benim kafam karıştıda.....

bu arada yuxexes de bende izledim güzel sewdim ellerine sağlık..Yukarıdaki arkadasa katılıyorum Turkce bir şeyler çok daha güzel olabilir...

Yaa acik soolemesi gerekirse bence vokalinizin biraz daha kasmasi gerekio emre ayriatten barbaros da biraz daha aktif olsun sahnede.... cunku cogu kisi roxy i sansa kazandiginiza inaniyo...

slm ben alp,
ya ankara dayım limondayken tv de yüxexes te gördüm programın tekrarında izledim.Ya yanlış anlamayın da biraz climb olmuş bazı sarkılarda kötü deil benim hoşuma gitti.bi de bencede türkce sözlü sarkılar yapın abicim.türkiyede yeteri kadar zor bu iş zaten sizde söylediniz.bi de solist heralde heyecandan detone oldu istediği gibi brutal yapmamış gibi geldi bana.efectleriniz ve ikinci vokal in sesi programda hiç gelmedi.bende vokal yapıyorum.temizden brutal brutaldan temiz sese geçiş yoruyo bide heyecan olursa...vokalistin ses rengi yakalıyo dinleyeni bi yerden ama brutal zor iş yırtılmak gerekiyo galiba.aslında brutal vokali gruptan baska biri yapsa daha verimli olur.bence yani, kolay gelsin arkadaşlar
ya bide yanlış görmediysem sizin gitarist te zoom gfx-707 vardı galiba.onla iletişime geçmek isterim.yanına metalzone mu baglamıştı?

oyle yani Alive grubu size başarılar diler arkadaşlar.

Abi ben geçen dream de izledim live performance da.Baya iyiydi yani özellikle emo-core un çift gitar olması daha güzel bi olay tabi.biz de emo cuyuz ama vokaller o kadar sert diil bizde ama ben sevdim abicim albümünüzü gördüm mü alırım hemen. :)
Saygılar Sevgiler Başarılar

Ha unutmadan söyliyim,gerçi ne kadar haddime ama ; abi Türkçe bişeyler yapsanız varya çok güzel olur.Sonuçta Türk'üz biz abi bizi sevicek olanlar kendi dilimizde şarkılarımızla sevmeli diil mi??

ankaradan selamlar arkadaslar...oncelıkle herkesınde dedıgı gıbı ılk canlı performansınızı dream de ızledım sampler hıc gelmıodu bana kalırsa ama yınede kımyanız cok hosuma gıttı...alp arkadasımızın da dedıı gıbı bıraz clımb olmus sankı produksıyonda gokalp ergen ın yardımı olması ve davulcunuzun clımb ın davulculugunu yapıo veya yapmıs olması bayaa etkılı heralde bu benzerlıkte...bu tabıı kı kotu veya elestırdıgım bısey degıl cunku clımb ın kalıtesı ve yerı bellı ve bıraz da olsa onları andırmak muzıkal anlamda ıyı bı etkı yaratır ınsanlarda bence...sıze basarılar dılıyorum bu tıp muzıge ıhtıyac var ozellıkle turkce olduun da baska bı guzel oluyo sarkıların tadı :D

bence roxy'yi kazanmak büyük başarıdır-her ne kadar ödülü pek tatminkar olmasa da- ve müziğinizi beğendik.yüxexes'te de gayet başarılıydınız.başarılarınızın devamlı olmasını dileriz..
ayrıca bu albüm konusunu da takip ediyoruz...

ben açıkçası beğenmedim yuxexes 'teki performansınızı.ama bu kadar ses getirdiğinze göre vardır birşeyler.bencce turkce parçalar yapmalısınız ayrıca vokalin biraz daha çalışması gerek gibi.ama takip edebildiğim kadarıyla iyisiniz enstrumantal anlamda da.başarılarınızın devamını dilerim...

Rockistanbul'da izledim sizi ilk kez canlı olarak.Seyirciyle diyaloga girememe durumu vardı sizde genel olarak,gerçi seyirci de çok diyaloga girilesi bir güruh değildi.Just Wait Me isimli şarkının hastasıyım bir kere bunu belirteyim,ama Icq'dan ya solistinizle yada gitaristinizle konuşuyordum bir aralar,2003 Kasım yada Aralık olabilir,ingilizcede Just Wait Me diye bir tabir mevcut değil maalesef.Just Wait for me diye kullanılabilir ancak.Sadece Wait for Me de olabilirdi ama söylediğim gibi Just Wait Me diye bir tabir sözkonusu değil.
Bunun dışında konsere biraz geç geldim ama sanırım Angel çalmadınız,duyamadım,kaçırdığım süre zarfında çalınmış olabileceğini düşünmüyorum.
Day by Day çalmadınız,dikkatimi çekti bu da.Sleeping diye bir şarkı çaldınız,solist bateriye fısıldarken duydum şarkının adını,fena değildi.
Performansınız genel olarak gayet iyiydi,beğendim,ettim.Merak ettiğim nokta,albüm çıktı demişsiniz nedir ne değildir?Nerde çıktı,ne zaman çıktı,daha da önemlisi İstanbul'da nerde bulabiliriz albümü?Kadıköy,Akmar?

Geri