Hep Hayal Ettim

ben vazgeçmeden sağolsun parçaları isteyen arkadaşlar incelikle durumu yeni kavradıklarını ve parçaları istemediklerini her türlü yardımı gösterebileceklerini yazdılar.hepsine ve siz dostlara teşekkürler ederim .özellikle @insanatomystic ' in özelden yaptığı ince teklifine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.başınızı ağrttıysam affedin.

ben vazgeçmeden sağolsun parçaları isteyen arkadaşlar incelikle durumu yeni kavradıklarını ve parçaları istemediklerini her türlü yardımı gösterebileceklerini yazdılar.hepsine ve siz dostlara teşekkürler ederim .özellikle @insanatomystic ' in özelden yaptığı ince teklifine sevgi ve saygılarımı iletiyorum.başınızı ağrttıysam affedin.

Ne demek sevgili kardeşim? Burası sadece al sat yeri mi? Kara günde de insanın yanında olmak gerek :)
Parçaların alımından vazgeçen anlayışlı dostlar da her kimlerse selam eder, sevgilerimi yollarım. Onlar da işi fırsatçılığa dökmedikleri için sağolsunlar var olsunlar (y)

İnce mince değil teklifim. :) Dediğim gibi her kötü insandan haberdar oldukça, yada gördükçe fazladan iyilik yapmalıyız ki, denge bozulmasın. :) Nasıl bir gitarist olmak istiyorsan, öyle bir gitarist olman için elimden geleni yapıcam. Kaçarın yok. :)

Saygılar sevgiden bizden. Hem sana, hem de durumu anlayıp isteklerinden vazgeçen koca gönüllü insanlara. :)

Evet başımızı ağrıdı ama ağrıtan sen değil senin başına gelenler. Ve emin ol her seferinde başımız ağrıyor ve ağrıycak. Ağrımazsa sıkıntı zaten. :)

Eğer bu zararın telafisi için bir şeyler düzenlerseniz bende yardımcı olmak isterim. Ben çaylaklardan olduğumdan bu iş haddime düşmez. Abimizi rencide etmek gibi bir amacım yok. Bence rencide olunacak bir durumda yok. Hepimizin başına gelebilir böyle işler. Bence yardımlaşarak bunların üstesinden rahatlıkla geliriz. Umarım haddimi aşmamışımdır.

Ortada bir dolandırıcılık durumu varsa mutlaka suç duyurusunda bulunulmalı. 3 kuruşluk mal dahi olsa sadece başkasının başına böyle bişey gelmemesi için yapılmalı.

İkinci olarak sahte gitar kötü gitar demek değildir. Keşke sökmeden önce iyice bi deneseymişsiniz. Entonasyon ve sap problemi yoksa, akor falanda kaçırmıyorsa, en basiti üzerindeki çakma emgler sökülüp yerine epiphonedan çıkma bi manyetikle gayet iş görülür hale getirilebilir.

Ayrıca kimsenin sahte gitar sapı ihtiyacı duyacağını sanmıyorum. Alan kişide abidik gubidik bşyerde kullanacak belki evine süs diye koyacaktır. O yüzden eğer gerçekten işi kafanda bitirdiysen keşke sökmeyip o şekilde, forumdaki gitar eğitmenleri aracılığı ile ihtiyacı olan birine verseydin. Emin olun o beğenmediğiniz sahte gitarları dahi bulamayan insanlar var.

Son olarak düzgün bi strat toplamaya falan karar verirseniz bende alındığı gibi tastamam duran sx alderden çıkma full pickguard var. Onu verebilirim. Jacka lehimleyince mis gibi çalışır :)

Gözünün önünde olması insanın hoşuna gitmez. Baktıkça hatırlatır, üzer öfkelendirir, kaybedince iyi hissedeceğini düşünürsün kabul. Ne istersen yapabilirsin, ama şikayette bulunmadan vidasına dahi dokunma. Yanına kâr bırakma kimsenin.

Bir iki haysiyetsiz yüzünden de soğuma. İster kullan, ister elden çıkar sat hediye et, ister ashton al ister sx, ister cort, ister ibanez. Hangisi çalmana engel olacak? Sonuçta istediğimiz keyif değil mi :)

Elindeki gitar sahte de olsa, zamanında bizim başladığımız sunta gitarlardan kötü olamaz.
Vision sunta değil abi, söktüm, zımparaladım halis muhlis tahta :p
İşi bitince keşke vermeseydim diyeceksin, 100 tllik gitar böyle miymiş diyeceksin :p

Şu forumdaki yardımlaşmayı ve iyi niyeti görünce yorumlardan helal olsun diyorum hepinize. İnsanların bazen hobi, bazen de yüksek sanat kaygısı ile yaptığı bu "müzik" olayını bu tarz dolandırıcılık ile kirletenler komik geliyor. Sanatsal kişilik ve belli bir etik anlayışı olmadığı belli bu insanlarda. Bir insan, belli bir sanat,düşünce ve duygu görüşünü bulunmak ve aktarmak için kullandığı müzik aletini, niye başkasının rızası olmadan hırsızlık ve dolandırıcılık yoluyla elde etmeye çalışır ki ? Dolandırıcıların hiç mi düşünemiyor ? o dolandırdığın gitar ile bir kere nasıl çalacak bunu yapan ? ben çalamazdım şahsen. Başkasını kandırarak aldığın bir gitarla, nasıl sanat yapacak bir insan? baştan zehirli. Bu dolandırıcı insanların müzik ile ilgilendiklerini düşünemiyorum. Gerçekten Müzik ile ilgilenen biri böyle şeyler yapmaması lazım kesinlikle.
Bu arada geçmiş olsun hocam çokça. Üzüldüm.

Geri