Gitar Bulamama Sorunu

Öncelikle merhabalar herkese, açıkçası olay bulamamak değil de karar vermek. Yaklaşık 6 aydır 7 telli gitar bakınıyorum gerek sahibindende olsun gerek ebay/reverb/sevenstring olsun, ve açıkçası çok güzel fırsatlar kaçırdım ama o zaman almaya karar verseydim paranın hepsi ailemin cebinden çıkacaktı ve riske atmak istemedim. Şu an yaklaşık 700$ param var ve her ne kadar kabul etmek istemesemde ailem yine yardım edecek ve şu an önümde iki seçenek var; Nazgul/Sentinent setli UV777BK ve ESP E-II JL7. Maalesef ikisi de yurtdışında ve fiyat olarakta yaklaşık 1200$, 1-2 hafta öncesine kadar sahibindende bir arkadaş UV7PWH satıyordu ve fiyat konusunda yardımcı da olabilirim demişti ama şu an satılmış sanırım ilan yok çünkü. Sizce riske girip almalı mıyım yoksa Türkiye içinden bakmaya devam mı etmeliyim, ve ayrıca şöyle birşey de var burada Schecterdan başka 7 telli gitar yok gibi ve açıkçası hiç ısınamadığım bir marka ve öyle olunca da buradan bulabilme ihtimalim %10lara düşüyor. Bayağı da erteledim neyi nasıl yapmalıyım karar veremiyorum.

Her ne kadar kendi şahsım adına yurtdışı riskine girmesem de UV777 her türlü akar... ESP'ymiş şuymuş buymuş fasa fiso. Hele bir de Nazgul/Sentient varsa tadından yenmez.

Jesse Liu sig. ile UV777 bütünüyle farklı. Yalnızca görsel ve ergonomik olarak değil, donanım da komple ayrı dünyalar denebilir. Ek olarak; nazgul/sentient set her kullanıcıyı memnun etmeyebiliyor ki bizzat km-7 kullanıyorum, sentient'den üzerine benzin döküp yakacak kadar nefret ettim. Neck pozisyonunda bir iş yapacaksam kayıtta mutlaka 707tw yüklü hellraiser'a geçiyorum. Nazgul de nev-i şahsına münhasır bir manyetiktir. Aşırı parlak ve kemikli gelebilir. Aklınızda olsun.

Sanırım daha önce de fanned fret arıyordunuz. Tam olarak ne istediğiniz netleşirse, ve özellikle schecter konusunda nelere ısınamadığınız konusunda daha açıklayıcı olursanız belki burada önyargılarınızın yıkılmasına yardımcı olabiliriz.

Ibanez, Esp, Ltd ve 2-3 butik marka da dahil olmak üzere yurtdışında ve burada birçok farklı nitelikte 7 telli deneme şansım oldu. Bunların hiçbirinin sahip olduğum ve denediğim schecter modelleri ile kıyaslamayacağım gitarlar olduğunu söyleyebilirim. Esnek olmaya bakın derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Her ne kadar kendi şahsım adına yurtdışı riskine girmesem de UV777 her türlü akar... ESP'ymiş şuymuş buymuş fasa fiso. Hele bir de Nazgul/Sentient varsa tadından yenmez.

Haklısınız, efsane gitar sonuçta. Ama bildiğiniz kumar oynamak oluyor ki ben daha satıcıyla iletişime bile geçmedim nedir ne değildir bilmiyorum.

Bahsi geçen UV7PWH linktekiyse diğer forumdan ulaşabilirsiniz sanırım:

Satılık İbanez UV7pwh & DBZ Barchetta Eminent FR7 | Ankara

Yurtdışından gelecekse de V kasa 7 telliyse bir alternatif, kişisel olarak Ibanez'i tercih ederdim.
Akabinde sevenstring ve ebay'e ara ara 7 telli ESP horizon'lar düşer 1000-1500 dolar civarına, onları kovalamayı düşünürdüm biraz daha bekleyip.

Evet buydu, hatta yanlış hatırlamıyorsam bu forumda da konusu vardı sanırım arayacağım bugün bir daha. DCM100, RG7DUC, Boden OS7 gibi gitarları kaçırdıktan sonra açıkçası daha fazla beklemek kötü etki yapıyor :banghead:

Jesse Liu sig. ile UV777 bütünüyle farklı. Yalnızca görsel ve ergonomik olarak değil, donanım da komple ayrı dünyalar denebilir. Ek olarak; nazgul/sentient set her kullanıcıyı memnun etmeyebiliyor ki bizzat km-7 kullanıyorum, sentient'den üzerine benzin döküp yakacak kadar nefret ettim. Neck pozisyonunda bir iş yapacaksam kayıtta mutlaka 707tw yüklü hellraiser'a geçiyorum. Nazgul de nev-i şahsına münhasır bir manyetiktir. Aşırı parlak ve kemikli gelebilir. Aklınızda olsun.

Sanırım daha önce de fanned fret arıyordunuz. Tam olarak ne istediğiniz netleşirse, ve özellikle schecter konusunda nelere ısınamadığınız konusunda daha açıklayıcı olursanız belki burada önyargılarınızın yıkılmasına yardımcı olabiliriz.

Ibanez, Esp, Ltd ve 2-3 butik marka da dahil olmak üzere yurtdışında ve burada birçok farklı nitelikte 7 telli deneme şansım oldu. Bunların hiçbirinin sahip olduğum ve denediğim schecter modelleri ile kıyaslamayacağım gitarlar olduğunu söyleyebilirim. Esnek olmaya bakın derim.

Evet fanned fret ve extended range kriterlerine sahip olan gitarlara bakıyordum da açıkçası kargo ücretlerini gördükçe insanın hevesi kaçıyor. Forumlarda okumuştum evet sentinentten pek memnun değiller ki şu an farkettim pek güvenilir birine benzemiyor satan kişi o yüzden o da elenmiş oluyor. Schecter da sevmediğim şey sapı, tek modelini deneyebilme şansım oldu o da Blackjack idi sanırım ve biraz aptalca olabilir ama headstock şeklini hiç beğenmiyorum. KM-7 yi gerçekten övüyorlar aslında bir deneme fırsatım olsa fikrim oluşmuş olur. Butik markadan kastettikleriniz sanırım Agile ve Legator gibi markalar, onlara da baktım açıkçası kalite kontrol konusu şans diyorlar genellikle ve hardcase kargo ücreti falan filan ile birlikte 1200$ gibi bir fiyata geliyordu sanırım onun yerine daha sağlam birşeyler tercih etmek daha mantıklı geliyor bana. ESP'yide seçeneklerimin arasında tutmamın tek sebebi V kasa olması açıkçası, V kasa gitarlar bana hep daha rahat gelmiştir. Yine V kasa konusunda alternatif olarak Agile var ama dediğim gibi riske girmek istemiyorum pek.

Eğer 1200 dolara dediğiniz gitar linktekiyse bence bir düşünün derim. Ben olsam bu kullanıcıdan almazdım...

Ibanez Universe UV777 Steve Vai Signature black | Reverb

Açıkçası hiç dikkatli incelememiştim, uyarı için teşekkürler bu durumda bu da seçenekler arasından çıkıyor.

Son düzenleme:
Bence ibanezin en kral 7 tellilerinden biri K7 dir. JL7 kullandığım sırada arkadaşım satın almıştı. Bize getirdiği gün çok övdüğüm JL7 den soğudum resmen, bi hafta sonrada takasladım :) K7 de rahat 1 senedir bende duruyor arkadaş evlenme işleri çıkınca bıraktı gibi oldu gitar işini. Zannetmiyorum satacağını ama eğer bi sor dersn sorabilirim satarmıymış diye.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence ibanezin en kral 7 tellilerinden biri K7 dir. JL7 kullandığım sırada arkadaşım satın almıştı. Bize getirdiği gün çok övdüğüm JL7 den soğudum resmen, bi hafta sonrada takasladım :) K7 de rahat 1 senedir bende duruyor arkadaş evlenme işleri çıkınca bıraktı gibi oldu gitar işini. Zannetmiyorum satacağını ama eğer bi sor dersn sorabilirim satarmıymış diye.

Tabii ki, sizin için de sorun olmazsa sorarsanız sevinirim.

Geri