Bilgisayar Ve Gitar

Selamlar. Gitarı bilgisayara bağlama işini çözdüm.
Amma velakin bi distortion alacak program bulamadım.
Sorularım şunlar;
1) Her müzik dalı için programda distortion bulunur mu?
2) bu programları nereden bulabilirim?
ayrıca pedalım yok. Ve de marshall mg15dcr'da istediğim ton olmuyor bazen onun için bu konuyu açma gereksinimi duydum. Özellikle @hackeiommi senin tavsiyelerini bekliyorum

Valla o şeklilde PC'e bağlayıp iyi distortion tonu alamazsın. Hele ki on-board ses kartıyla çok zor. Keyif vermez. Mg15 distortiondan ziyade dağınık-fuzz-drive için tasarlanmış bir yapıya sahip. Aynısını zamanında kullandım. Yani iyi bir amfiye geçmenizi veya pod veya sansamp gibi modelleyicilere geçmenizi öneririm.

fl studio'da distortion , flanger , chorus , vs vs bi çok efekt var. ayrıca kendi efekt modellemeleri mevcut mesela ac dc tonu , classic hard rock tonu , jaguar tonu gibi indir bi dene bişey kaybetmezsin

Valla abi, işin bilgasayar yönü pek anladığım bir konu değil. Bildiğim kadarı ile laptop için bir ses kartı lazım, yoksa doğru programı bulsan da seste gecikme oluyor.

Ampli Tube, Bias, Guitar Rig gibi progranlar var, bunlar genelde amfileri, kabinleri taklit eden programlar. İçlerinde efekt pedalları da var hatta. Bias ücretsiz sanırım, diğerlerini bulabileceğin kaynakları forum kuralları gereği burada belirtemem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şöyle anlatayım. bu ralar rammstein çalmak istiyorum ama sess bi tuhaf. Guitar pro alayım dedim 100 dolar. eğer ki prosessörün adaptörünü bulursam ki oda tarihi eser(digitec rp50) bi ihtimal

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hakan abi ses istediğim gibi olsa ormam zaten. Adamlar neyle çalıyosa anfiyi o kadar karıştırdım pu**y için istediğim ton yok yahu:)))

MG15 ile Rammstein tonu alman çok zor zaten. Adamlar dev gibi amfiler, akordu düşük kaliteli gitarlar ve efektler ile o soundu alabiliyorlar. O tonlara ancak @arkham_rock un dediği prosesörler ile yaklaşabilirsin.

Veya bir ses kartı alıp dediğim programları edinerek işi halletmeye bakacaksın.

İnternette ararsan baya bilgi bulursun. Gitardan düzgün ton almanı sağlayan ürünler. Bunları mg15'e bağlayıp clean tonda (mümkünse hiç drivesız) çalıştırabilirsin. Ben sansamp gt2+marshall cd10 ile gayet tatminkar tonlar duydum. Bildiğin hi-gain pmli tonlar alınabiliyordu. Tabii beklentin Rammstein olmasın fakat çalışma, heves, pratik ve hani o gitarı hissetme için yeterli.

Forumda da araştırırsan her türlü bilgi mevcut. Hem aletler hem kullanımı hakkında.
TECH 21 - CHARACTER SERIES

Örnek ses:

Bu videoda hiçbir amfi yok. Direkt ses kartının line-in'inden girip kayıt yapmış abi. Ürün gördüğün minik pedal. Mesa tonlarını veriyor. Analog preamp+kabin simülatörüne sahip. Sansamp California.

İnternette ararsan baya bilgi bulursun. Gitardan düzgün ton almanı sağlayan ürünler. Bunları mg15'e bağlayıp clean tonda (mümkünse hiç drivesız) çalıştırabilirsin. Ben sansamp gt2+marshall cd10 ile gayet tatminkar tonlar duydum. Bildiğin hi-gain pmli tonlar alınabiliyordu. Tabii beklentin Rammstein olmasın fakat çalışma, heves, pratik ve hani o gitarı hissetme için yeterli.

Forumda da araştırırsan her türlü bilgi mevcut. Hem aletler hem kullanımı hakkında.
TECH 21 - CHARACTER SERIES

Örnek ses:

Bu videoda hiçbir amfi yok. Direkt ses kartının line-in'inden girip kayıt yapmış abi. Ürün gördüğün minik pedal. Mesa tonlarını veriyor. Analog preamp+kabin simülatörüne sahip. Sansamp California.

abi bi yerde gördüm şimdi 627 tl :)

Geri