Istanbul Luthierleri

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda highwaystar30 tarafından 18 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

 1. Konuyu geniş tutmak istedim arkadaşlar ama aslında çok spesifik bir sorunum da var, siz takılın yine... Luthier Feridun bey (Kadıköy) gitarımı belki 6 aydır tutuyor sap tamiri için, üç hafta demişti... çok iyi referansları var internette kendisinin o yüzden çok toleranslı davrandım saygı gösterdim... artık dolandırıldığım sonucuna varmaktayım, sadece benim vazgeçmemi bekliyor diye bir düşünceye kapılıyorum ve bu temelde hareket edeceğim... çok kati olarak bunun aksi bir görüşü olan söylesin sağolun
   
 2. Ben de çok kere ismini duydum fakat bir iş yaptırmadım özellikle bu tür sıkıntılı şeyler duydum kadıköy'de geçen Volkan özdemir gitar keman atölyesine gitar verdik ve gayet güzel ayarladı hemde bir gün için de orayı önerebilirim eğer tünel tarafındaysan Fatih yılmaz yada mothership guitars'a gidebilirsin ben genelde fatih yılmaz yada mothership guitar's a yaptırıyorum işlerimi gayet temiz işçiliği olan ustalardır.
   
  guitar26, highwaystar30 ve mustafa bunu beğendi.
 3. Ekrem Usta (gitar atölyesi - kuledibi) ve birlikte çalıştığı Yasin. Tek geçerim.
   
  WayTooBaD bunu beğendi.
 4. fatih yılmaz benim de tafsiyemdir.
   
  hekofali ve guitar26 bunu beğendi.
 5. Arkadaş ayar yaptırmıyor. Sap onarımı yaptırıyor. Bu konuda Feridun Usta gibi enstruman yapımcıları kesinlikle daha başarılı işler yapar.

  Yalnız 6 ayda 1 iş yapmamak ne demektir? 2 hafta bile sürmemeliydi.
   
  highwaystar30 bunu beğendi.
 6. Arkadaşın sorusu İstanbul'da hangi Luthier'i tercih etmeli değil, mevzubahis Luthier'i tanıyor musunuz, güvenmeli miyim vs şeklinde bir soru.
   
  HmzGkgz, Mustafa İLKER ve highwaystar30 bunu beğendi.
 7. Dediğim luthierler'de bu işi yapıyor türkiye de tek feridun usta yapmıyor bilmem farkındamısınız ? 6 ayda bir sap onarımı yapmayan luthier zaten hiç yapmasın. Ve zaten ismi geçen kişi hakkında bir çok bu tarz yorumlar duyduğumu söyledim ve işinin yarım kalmaması için işini hakkı ile yapan bir kaç usta önerdim.
   
 8. Dolandırılmak biraz ağır bir ifade kaçabilir. Eli ağır kaldı, bir türlü işime el atmadı, umursamadı demek daha uygun sanki. Gitarınızı yapıp başkasına sattı ise durum dolandırıcılağı girer.

  Ben Volkan Özdemir'e ve bir alt sokağındaki İsmail Dalgın'a pek çok işimi yaptırdım. Hatta Volkan'ın headstock kısmı kırık bir 1969 SG Special onardığını da şahidim. Benim Nighthawk'ı da İsmail onarmıştı ben almadan önce. İkisi de iyi iş çıkarır bu konuda. Elleri kalabalık değilse çabuk hallederler.
   
  highwaystar30, uvidinli ve WayTooBaD bunu beğendi.
 9. Ben yıllardır Feridun'a gitarlarımı götürürüm. Partcaster projem bile bir ay sürmüştü, burada geçen sürenin anormal bir duruma işaret ettiğini düşünüyorum. Hani yazınızda iletişim konusunda değinmemişsiniz ama görüştünüz mü yakın zamanda kendisiyle? Genelde cepten veya whatsapp'ten ulaşılabiliyor kendisine de...
  Onun dışında ben de Volkan Özdemir'i önerebilirim. Gibson gitarın eşik tamirini yapmıştı, o da oldukça ilgiliydi.
   
  highwaystar30 ve WayTooBaD bunu beğendi.
 10. tee

  tee

  İstanbul'da iken Kadıköy'de bulunan Volkan Özdemir'e gidiyordum bu tarz işler için.tek geçerim
   
  WayTooBaD bunu beğendi.
 11. En son ne zaman konuştunuz kendisi ile ? Acaba çok mu başı kalabalık idi ? Yakın zamanda ikiz babası olmuş kendisi (ben de bir ortak tanıdıktan duydum). Aslında titiz iş yapar, düzgün birisidir ve piyasada da tutulan biri (bir keresinde atölyesinde Erkan Oğur ile karşılaştım...). Dolandırılmak gibi bir korkunuz olmasın derim, ancak bir konuşmak lazım tabii.
   
  highwaystar30 bunu beğendi.
 12. Bunlardan biri SRV'nin karşısındaki dükkan, değil mi ?
   
 13. Aynen, hemen çaprazında. İsmail Dalgın.
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 14. Matt guitars - Hakan Seçkin. Gitarımı çalanın dibi düşüyor. Zira benim her gün düşüyor. Ülkemizde çok yüksek standartlarda iş yapabilen bir iki kişiden birisi.

  Dipçe: 4 5 farklı lüthier işçliği/gitarı vs deneyerekten kuruyorum bu cümleyi.
  Ayrıca konu ile ilgili açtığım başlık: bkz. Matt Guitars Fret Değişimi.
   
 15. Uzun süredir olmasa da tüm baslarımı Feridun ustaya götürürüm. Gitar konusunda takıntı derecesinde özenli olmama rağmen en ufak bi sorun yaşamadım, gerçekten titiz ve temiz iş yapar, aynen çok hızlı çalışmaz ama şikayet edeceğim kadar gecikme de yaşamadım şu ana dek.
   
  highwaystar30 bunu beğendi.
 16. Kesinlikle başka bir durum ya da yanlış anlaşılma vardır. Bende kendisine götürürüm gitarlarımı. Hatta bir süre gitarı gidip alamadığım olmuştu işten çıkışta yetişemiyordum. Ben getireyim teklifinde bulunmuştu. Gerçekten kendisine verdiğim gitarlarımı alırken sıfır gitar alıyormuş gibi pırıl pırıl alıyorum.
   
  highwaystar30 bunu beğendi.
 17. Volkan iyi çocuktur, işini iyi ve çabuk yapar, fiyatları da makuldür. Onu bir gün şarkı söylerken dinlemek çok enteresan olabilir, sesi Barış Manço tınısında çünkü...
   
  Son düzenleme: 19 Şubat 2016
  mtsv ve forbidden_city bunu beğendi.
 18. Feridun Tanrıkut çok düzgün bir insandır. İyi aile babasıdır. Çok çok uzun süre gitarlarımla ilgili işlerimi lokasyon sebebi ile ona yaptırdım. Temiz iş çıkarır. Ancak yoğunluk kaynaklı bir manyetik değişim işini bile 5 günden aşağı yapmaz. Kesinlikle dolandırma vakası olduğunu düşünmüyorum. Sadece ailesini Bodrum'a taşıma durumu vardı.

  Uzun bir süredir yine lokasyon ve Beşiktaşlı oluşu nedeni ile Volkan Özdemir'e gidiyorum. Oldukça süratli ve özenli iş çıkarıyor. Fatih Yılmaz ve Erdem Koca da çok iyidir. Ama tekrar söylüyorum, Feridun çok düzgün ve iyi ahlaklı bir arkadaştır.
   
  mtsv ve highwaystar30 bunu beğendi.
 19. Dolandırılma demeyelim yanlış olur, yıllardır kaç gitarımı, basımı elden geçirdi tanırım kendisini. Bu aralar biraz sıkışık yani son bir yıldır biraz yoğunluğu oluyor, ben de şahsen epeyce geç aldım bazı gitarlarımı ama dolandırılma diye düşünmeyin alakasız olur. Çok uzadıysa konuşun durumu tabi en iyisi.
   
  highwaystar30 bunu beğendi.
 20. Dün akşam birisinin dolduruşuna geldim arkadaşlar, dolandırma lafı yanlış ve saçma oldu, birisi kafama soktu... Feridun bey de kusura bakmasın böyle bir yayın yapmak istemezdim... sadece tuhaf, abartılı bir durum..
   
  hackeiommi, OzanKaya ve osman_nazik bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş