Istanbul Luthierleri

Şimdiye kadar tecrübelerim dolayısıyla Beyoğlu Uğur Keçecioğlu, Kadıköy Uğur (Ugr guitars, soyadını bilmiyorum Yeldeğirmeni'nde yeri) bir daha gitmeyeceğim iki luthier. Eskiden her türlü işlem için İsmail Dalgın'a gider danışırdım. Çok saygılı, kibar ve işini çok severek yapan bir luthier. İstanbul'dan taşındı ne yazık ki. Son birkaç yıl içinde bu iki Uğur'a iş götürdüm. Beyoğlu'nda olan işçilikten, Kadıköy'de olan insan ilişkileri bakımından kaybetti maalesef.
Uğur'un (Elcik) tersine ben hiç rast gelmedim. İşçilik olarak da benim denediklerim arasında en iyilerinden biridir. Özenli çalışır. En azından enstrümanı alıp olmayan bir sorun icat etmez.

[/QUOTE]
Arkadaşlar, bugün forumdan @Dragonchaser abimizin atölyesine götürdüm aletleri.

Hem işçilik, hem fiyatlar, hem de ilgi/alaka son derece memnun etti, şu saatten sonra gitarlarımı kime emanet edeceğimi netleştirmiş oldum, tavsiye ederim.
Eyvallah Cenk kardeşim, her zaman elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız ;) Forumdan arkadaşlar ile tanışmak güzel oluyor bizim için, laflıyoruz bir taraftan da :)

Merhaba,
Siyah gövdeli bir gitarım var.
Gövdesinde bir iki yerde vuruk var.
15 yıllık bir gitar olduğu için kullanıma bağlı çizikler.
Tekrardan simsiyah ve ışıl ışıl olmasını istiyorum.
İstanbul'da, boyayı kazıyıp, dolgu yapıp, pırıl pırıl boyayacak makul fiyatlı, güvenilir işciliği olan kimi tavsiye edersiniz.
Not: Böyle bir işlem yaptıran ve fiyat bilgisi verebilen olursa çok sevinirim.

Merhaba,
İstanbul'da, boyayı kazıyıp, dolgu yapıp, pırıl pırıl boyayacak makul fiyatlı, güvenilir işciliği olan kimi tavsiye edersiniz.

İstanbul’da değil ama, Eskişehir’de trcustompaints’i gözüm kapalı öneririm. Ben bütün süreçleri uçtan uca kargoyla hallettim ve hiçbir sorun yaşamadım. Eğer isterseniz iletişim bilgilerini özel mesajdan gönderebilirim.

Görüşmek üzere.

Merhaba,

Eskisehirdeki Ömer usta isinde oldukca başarılıdır. İnsanlığı da bir o kadar iyidir. Instagram adresini yolluyorum.

Selamlar arkadaşlar. Feridun' a facebookta yazan 02164186847 numaralı telefondan ulaşamıyorum. Kimse açmıyor.
Güncel numarasını bilen varsa paylaşabilir misiniz?
Teşekkür ederim.

Merhaba. Anadolu yakasında, uzun süredir çalmadığım elektrik gitarımın ve akustik gitarımın bakımını yaptırmak için bir luthier arıyorum. Neresini önerirsiniz? Gitar bakımı için aşağı yukarı ne kadar ücret alınıyor? Sanıyorum Volkan Özdemir iyi?

yazarsanız cevap verir
Aslında çok acil bir işim yok kendisiyle ama akıbetini gerçekten çok merak ettim. Kapattıysa gerçekten üzülürüm, iyi iş çıkarıyordu, ben çok memnun kalıyordum.

Facebooku kapatmıştım uzun zaman önce, birisini bulup yazdırayım bari.Sonucu buradan yazarım

Facebook dan döndü bana Feridun Usta, bazen şehir dışında olduğunu söyledi . Cep numarasını da paylaşmış, forum da paylaşabilir miyim diye sordum, henüz dönmedi.

Facebook dan döndü bana Feridun Usta, bazen şehir dışında olduğunu söyledi . Cep numarasını da paylaşmış, forum da paylaşabilir miyim diye sordum, henüz dönmedi.

Tek kelimeyle Hakan Seçkin , abi son re finish işlemi yaptığı gitarını göster başlığında duruyor.

Hasanpaşa tarafına taşındı kendisi, hem evimin dibinde hem de toplu ulaşıma yakın. Projelerimle kendisine hayatı dar ediyorum ben mesela

Manyetik arızaları, üst eşik ayarı, fret işçiliği, mekanik / boya işçiliği üst düzey.

Fiyatlarından da memnunum, bir şeyi bir kere ve tam yaptırırım. Ucuz et/yahni olayı bu işlerde baya olası, yoksa gider marangoza yaptırırım sap.

Tek kelimeyle Hakan Seçkin , abi son re finish işlemi yaptığı gitarını göster başlığında duruyor.

Hasanpaşa tarafına taşındı kendisi, hem evimin dibinde hem de toplu ulaşıma yakın. Projelerimle kendisine hayatı dar ediyorum ben mesela

Manyetik arızaları, üst eşik ayarı, fret işçiliği, mekanik / boya işçiliği üst düzey.

Fiyatlarından da memnunum, bir şeyi bir kere ve tam yaptırırım. Ucuz et/yahni olayı bu işlerde baya olası, yoksa gider marangoza yaptırırım sap.
İlk kez duydum Mert, kayıt ediyorum. Teşekkürler

Geri