Freeware Müzik Yazılımları (korsana Hayir!)

band in a box un arabirimi gerçekten sakat. gereken çoğu şey edit menüsü "settings for this song" ve o pencerede bulunan "title/chorus" bölümünde. parçanın nerde başlayıp nerde biteceğini oralarda belirledikten sonra kutucuklara akorları yazıyorsun (CMaj7, Bbmin7b5 gibi..) style menüsünden style seçiyorsun, basıyorsun playe çalıyor..

http://www.hitsquad.com/smm/ adresinde de tüm müzik program ve eklentileri geniş bir kategoriye ayrılmış durumda. Hangisini tıklarsanız o başlıkla ilgili program ve eklentiler a'dan z'ye sıralanıyor. Bunların içinde demo olarak bilgisayarınıza indirebileceklerinizin yanısıra freeware olanlar da var ve freeware diye belirtiliyor. Ben bu siteden de birçok şey indirdiğim için bu siteyi de tavsiye etmek istedim.

Yukarıdaki soruların başlıkla ilgisi yok tabi cevap alamazsınız arkadaşlar.
Uygun başlığa yazın, ya da ürün adı vererek başlık açın...

bu forumda bayağı profesyönel arkadaşlar var anladığım kadarıyla sormak istediğim şu ki
bahsetmiş olduğunuz programların benzerlerini gördüm yükledim ama hakkından gelemedim bi türlü ve silip attım. şöyle basit bir şeyler yapabilecek en azından 2 farklı partiyi üstüste oturtacak kullanması basit bir program yokmu yahu

Var. Eğer sadece gitar kaydı yapıp üstüne solo falan çalıcaksan en basit ve en kolay arayüze sahip olan program Goldwave. Freeware ve ya shareware olarak bulabilirsin nette olması lazım bir yerlerde. En kolay budur. Daha kolayı yok zaten :)

bana önerebileceğiniz iyi ses kayıt programı var mı?tabi freeware olması tercih edilir cok uzun zamandır arıyorum

takoz demiş ki:
bu forumda bayağı profesyönel arkadaşlar var anladığım kadarıyla sormak istediğim şu ki
bahsetmiş olduğunuz programların benzerlerini gördüm yükledim ama hakkından gelemedim bi türlü ve silip attım. şöyle basit bir şeyler yapabilecek en azından 2 farklı partiyi üstüste oturtacak kullanması basit bir program yokmu yahu

Acustica isimli kullanımı kolay bir program var. Ses kartını da oldukça güçlü kullanıyor. Noise Reduction için hala ben de kullanırım. Şu adresten indirebilirsin:

http://dl.filekicker.com/send/file/155812-T1OR/acous320us.exe

Merhaba arkadaşlar. High Cut ve Low Cut, Pass Filter özelliklerini barındıran ve bunları sağlam gerçekleştirebilen bir freeware ya da shareware yazılım var mı? Çok basit bir uygulama da olabilir. İş görsün yeter (Bendekileri anlatamadım da arkadaşıma :D ).

Selamlar,

Muzik adina yapilabilecek bircok seyi yapabilen ve kullanimi cok kolay olan bir yazilim da GarageBand. Aslinda bu yazilim tam olarak freeware sayilmaz. Herhangi bir Macintosh satin aldiginizda sistemin icinde bedava olarak geliyor. Ama eger sonradan alinip yuklenmek istenirse biryerlerde demo versiyonu falan bulunmuyor. Apple'in "iLife" isimli paketi icindeki diger 4 yazilim ile birlikte 50$ gibi bir rakama satiliyor. Bilgi icin http://www.apple.com/ilife/garageband/

Yazilimin icerdigi loop'lar ve enstrumanlarin sayisi ayrica satilan "Jam Pack"ler ile genisletilebiliyor.

Haa, unutmadan. GarageBand sadece Mac'ler uzerinde calisabiliyor ve sistemin minimum 10.3 (Panther) olmasi gerekiyor.

darkmatter

iyi bir karaoke programı bilen var mı? delmp3karaoke yi önerdiler fakat sadece türkçe yamasını bulabildim.. birkaç program daha var ama onlarda da şarkı çok fazla bozulmaya uğruyor...ayrıca bazılarının da xp ye uyumu yok... yardım ederseniz sevinirim...
ayrıca bir de iyi bir ses kayıt programı rica edeceğim sizden... mümkünse...

Bateri programı

Selamllar ben bilgisayarda drum machine tarzında bir program arıyorum detaylı olmayan ritimleri kolayca hazırlayabilceğim bir program biliyormusunuz? Şimdiden teşekkürler

ya arkadaşlar bu 4 sayfayı da okuyamadım daha önceden sorulduysa pardon.
Ben bateri kayıtları arıyorum yani şöyle ben gitar çalıyorum çalarken bilgisayardan bi bateri sesi gelsin istiyorum yani loop mu deniyo pattern mı bilmiyorum bi yardım ederseniz sevinirim

[edit: lol üstteki mesajı bile görmemişim :D]

içime bir ateş düştü. Sadece iyi bir müzikseverim. ancak şimdi bir iki deneme melodiyi seslendirmek istiyorum. içinde enstrumanlarında bulunduğu, effect verebileceğim, kesip yapıştırmaların olduğu, daha doğrusu buna miks deniliyor, yanılmıyorsam, aslında komple bir programdan bahsediyorum, işte böyle program arıyorum, deneme sürümü bana yeter. Büyük ihtimal sıkılırım. Ama en azından birkaç deneme yapmalıyım. Böyle programların ismini merak ediyorum. Detaylı program. Ayrıca korsan cd kullanımı ile ilgili olarak bir iki kelime de etmeden geçemeyeceğim. Bu konu sadece bizim değil, dünyanın sorunu. Türkiye de bu işin pastasından terör örgütlerinin de payelendiğini düşünürsek, belki hassasiyetler daha iyi anlaşılır. Bir tercih meselesi. Kültür sorunu. 25 banka batırıldı diye kıyameti koparıyoruz. Ama %50 kayıtdışı ekonominin devlete maliyeti her yıl 25 bankanınkinden 2 kat fazla. Devleti halk soyuyor. Fiş almıyarak, vergi ödemeyerek. Zengin olamıyoruz. Ben aylık geliri 2000 $ olan biri olsam korsan kullanmam. Zaten kullanmıyorum. Ama olaya bu açıdan bakmak lazım. Bir de Cd leri korsan olarak satılan müzisyenlerin, başka ülkelerdeki melodileri apartarak, orasından burasından alarak, albüm yapmalarının üzerinde durulmalı. Sırça köşkte oturan komşusuna laf atmamalı. Sen çalma ki halka korsana hayır diyecek yüzün olsun. Devlet ne yapsın ki. Devletin başında bir düzine hokkabaz.Devlet her şeye yetemez. Halkımız açık gözlü olacak. Hollanda'da geçe yarısı bir tanıdığım, taksiyle seyahat ediyor. Otele gelince: burda ineyim diyor. Adam: hanfendi burda durmak yasak diyor. Tanıdğım, yasak, ama kim görür diyor. Adam ben görüyorum ya diyor. İşte sorun burda. Bizim böyle kültürümüz yok. Bizim siyasetçimiz, mercedeslerde geziyor. Onların ki bisikletle. Halk kanunlara sahip çıkıyor, bizim halk açığını arıyor. Size yemin ediyorum, bu ülkede kolay para kazanmanın 1 milyon yolu var. Elektriği kaçak kullan, al sana kolay para, devletin ruhu duymaz., suyu kaçak kullanan, al sana kolay para. Malesef kanunlar, ona uyanları bağlıyor. Ona uymuyanlar rahat içinde. Herkese iyi günler. Sıkılmadınız umarım. Ama lütfen birisi bana anlattığım cinsten bir kaç program ve deneme sürümünü indirebileceğim yerleri söylerse sevinirim.

selamlar herkese. benim sıkıntım. linux işletim sistemi altında çalışabilecek ve en az acid pro. gibi verim alabileceğim bir program bulabilmek. Var mı bir önerisi olan?

mrb ben gitarı bilgisayara bağladım ve distortion effect li bi şekilde duymak istiyorum vaya daha çeşitli effectler de olabilir bunu başarabilen bi prog. war mı? bilenler yardımcı olsun lütfen

Geri