Koku: Bir Katilin Hikayesi

Kitabından bihaber izledim gayet beğendim..evet ağır işleyen bir film..fakat filmlerden sıkılmamak gibi bi huyum var zaten :) sonundaki orgy sahnesi mükemmeldi :)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

ben filmini izlemedim açıkçası çok merak ediyorum.ama kitabını olkudum.kitap genelde esas elemanın ruh halini anlatıyo.betimleme de çok.ama ilginç bi öykü ve sıkılmadım kitabı okurken.ama öyle bi kitabı fimle çekmek ve seyirciyi uytmadan yapmak herkesin harcı değildir.
ayrıca kitabın sonu biraz uçuk geldi bana..

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

vallahi ben filmi çok büyük önyargıyla izlemişim, herkes kötü bir yorum yaptı zamanında film için. çok kötü, çok yavaş çok saçma.. ama bence güzeldi..

Film güzel ama Patrick Suskind'in anlatımı altında epey bir ezilmiş, gerçi bu anlatımın da altında ezilinmeyecek gibi değil ama neyse. Kitabı okuyanların beklentileri çok çok fazla olunca yorumlarda öyle oldu kannımca :)

ben kitabı falan okumamıştım aslında sadece filmi izledim ve bence çok kötüydü kesinlikle korkunç bi sondu ya böyle bi hikayenin amacı ne olabilirki hiç anlamadım ben

kitabı okumuş,çok beğenmiştim..sonra filmi yapılıyor diye konuşmaları duyup şaşırmış ve sevinmiştim..sinemaya gittiğimde korku da vardı kitabı kadar güzel olur mu diye..ana karakteri bakımsız,çirkin bekliyordum kitaptan dolayı..ama değildi..ve film de kitabı kadar güzel olmuştu...

krmz demiş ki:
ben kitabı falan okumamıştım aslında sadece filmi izledim ve bence çok kötüydü kesinlikle korkunç bi sondu ya böyle bi hikayenin amacı ne olabilirki hiç anlamadım ben

herşeyde amaç aramamak gerekli, o sonda istediğini elde eden bir insanın amacına ulaştığı zamandaki buhranını göstermek olabilir amaç mesela ancak önemli olan birşeylere araç olmasıdır...

EccE demiş ki:
Film güzeldi,heyecanlıydı bence ama farklı bir son olsa daha iyi olurdu.

daha farklı bir son bulup sen bu filmi yeniden çekebilirsin ;)

çekimleri harika bir film,, sonu cidden saçma olsada o sahneler cidden güzeldi.. saçımı bi anda turuncuya boyatmaktan vazgeçtim ama ben :)

Çoğu betimlemede boğulan,daralan bir insan olmama rağmen kitaptaki betimlemeler oldukça başarılıydı. O kadar ki adeta o kokuları duyumsuyordum :)

Sırf bu yüzden bile sinemaya aktarılmasının çok zor olacağını düşünüyordum. Ama kesinlikle kötü olmyan, ortalamanın üstünde bir şekilde aktarılmış beyaz perdeye. Kitabı kadar etkilemese de şahsi kanaatime göre başarılı buldum filmi.

Geri