Gitar(daha Çok Kasa)seçimi

Biz ne yazarsak yazalım, sen bir gitar alıp başlangıç yapmadan neyin ne olduğunu kavrayıp ihtiyaçlarını belirlemen mümkün değil :)
Bence satarken zarar etmeyeceğin ikinciel bir tele al, düşük bütçeyle başlangıç için çıkan tondan daha önemlisi aldığın gitarı beğenip beğenmemen, eğer tipini beğendiğin bir gitar alırsan onunla daha fazla zaman geçirme ihtimalin artar:)
edirnede oturduğum için bırak teleyi ikinci el ibanezden başka bişey bulabiliceğimi düşünmüyorum :D peki squier bullet hss veya sss mi dersin sx stl aldermi

Eğer Squier'ın en alt serisi, en ucuz donanımlısı, sunta gövdelisi bir bullet ile mutlu olacaksan itiraz etmem :)

Benim bir yerde itirazım var. Şu anda modelleyici amfi kullanmayı düşündüğü için, kağıt üzerinde; teorik olarak tele ile idare edebilir gibi geliyor bana. Yine de tabii bir dükkanda tele + Line6 amfi denesin görsün derim. Sen ne dersin?
arkadaşımda bullet vardı zaten o yüzden gitardan soğudum yinede bi sorıyım dedim :D ya bu mydükkanda baya sx stl/alderı öve öve çıldıran adamlar vardı kalite bakmından squier affinity teleden falan daha iyi diyenler vardı beklemediğim kadar göğe çıkarılmış şaşırmıştım baya :D

Edirnede olası bir sıkıntıda, şunu bana düzelt diyebileceğin bir luthier bulma şansın olmadığı için, sx veya squier gibi ucuz gitarları internetten sipariş ile alma sakın :) bir iki hafta sonra foruma yeni konu açarsın sx gitarım 13. perdede bızzz bızzz ses yapıyor diye :) gönderdiğim linki incele, ikinciel bir şeyler bul :)
Tüm Illerden Gönüllü Gitar Deneyicileri

Edirnede olası bir sıkıntıda, şunu bana düzelt diyebileceğin bir luthier bulma şansın olmadığı için, sx veya squier gibi ucuz gitarları internetten sipariş ile alma sakın :) bir iki hafta sonra foruma yeni konu açarsın sx gitarım 13. perdede bızzz bızzz ses yapıyor diye :) gönderdiğim linki incele, ikinciel bir şeyler bul :)
Tüm Illerden Gönüllü Gitar Deneyicileri
getirtme sıkıntısı yokya müzik dükkan var allahtan 2 tanede :D adamda 3-5 tane sx varda sss hepsi ben getirtsem onu almak zorundamı olucam peki :D :D :D

Bu başlıkta Les paul'e diss atılmış. Attırmaaaammm :D
22740_Les_Paul_Custom_Quilt_NA_Gloss_CS403106_1.jpg

Bu güzelliği nasıl beğenmezsiniz???

Bu başlıkta Les paul'e diss atılmış. Attırmaaaammm :D
22740_Les_Paul_Custom_Quilt_NA_Gloss_CS403106_1.jpg

Bu güzelliği nasıl beğenmezsiniz???
ya les paul candır ona lafım yok hele gene ton olarak laf atamamam çarpılırım valla,les paulda çok güzel stratmı lpmi desen lp derim ama lpmi telemi desen tele derim :D :D uygun fiyata iyi performanslı en azından öyle bahsedilen bi gitar bulduğum için işin içine soktum ama uygun fiyatlı lp varsa niye olmasın :D yoksa bu güzelliği nasıl beğenmiyim ya

Getirtme! Gerekirse otobüse atla İstanbul'a gel, gitarı deneyerek al. Getirme işi sakat, hele bir de iyi bir gitar gelmezse aman aman! Sonra kargo ile uğraş, yolla yenisi gelsin falan. İstanbul'a gelmek daha ucuza patlar :)
püf noktalar ne peki seçerken okuduğuma göre en azından sx piyongo gibiymiş işte kimi sx var fender sesi veriyo kimi fender var sxten kötü hesabı diyiyim :D

püf noktalar ne peki seçerken okuduğuma göre en azından sx piyongo gibiymiş işte kimi sx var fender sesi veriyo kimi fender var sxten kötü hesabı diyiyim :D

O kadar çok nokta var ki, bunların çoğu da tecrübe ile ediniliyor. Sustain, rezonans, perde işçiliği, elektronik donanımın en azından switch ve potansların kabaca da olsa test edilmesi, gitarın akustik sesinin açıklığı, yüksekliği, entonasyonun doğru olması vs. vs. O an gitarın üstünde bulunan telin eskiliği, yeniliği bile etkili olur performansında.

O kadar çok nokta var ki, bunların çoğu da tecrübe ile ediniliyor. Sustain, rezonans, perde işçiliği, elektronik donanımın en azından switch ve potansların kabaca da olsa test edilmesi, gitarın akustik sesinin açıklığı, yüksekliği, entonasyonun doğru olması vs. vs. O an gitarın üstünde bulunan telin eskiliği, yeniliği bile etkili olur performansında.
Aslında bunla ilgili kapsamlı bi konu açılsa harika olur işte alınırken dikkat edilmesi gerekenler,yapılması gereken ayarlar nası yapıldığı vs vs

O değil de arada öyle çok fark duyamadım ben, yine de tele'nin tonundaki bir farklılık daha çekici geldi. Slash yanlış gitarı seçmiş. :D
Tele ilginç alet hoca, illede country çalınır, blues yapılır gibi bir durum yok, köprüden kaynaklı (manyetik köprü plakasına gömülü) single strat köprü manyetiğine oranla çok daha rahat rock soundları verebiliyor, les paul diye dinlediğimiz led zeppelin kayıtlarının bir kısmında jimmi page tele kullanmış :) öyle humbuckerlı tele falan da değil :D

ddd
Tele ilginç alet hoca, illede country çalınır, blues yapılır gibi bir durum yok, köprüden kaynaklı (manyetik köprü plakasına gömülü) single strat köprü manyetiğine oranla çok daha rahat rock soundları verebiliyor, les paul diye dinlediğimiz led zeppelin kayıtlarının bir kısmında jimmi page tele kullanmış :) öyle humbuckerlı tele falan da değil :D
Direk canlısı :)

Geri