Vox Cooltron

Merhabalar Vox tonlarina hayranligim maksimum duzeyde oldugu icin Vox Cooltron Big Ben Overdrive veya Brit Boost almak istiyorum.Internetten tonlarinin demolarini dinledim ve gercekten tam yakalamaya calistigim tonlari sunuyorlar.Bu pedallari denemis, kullanmakta olan arkadaslarin tarafsiz yorumlarini bekliyorum.
Bir de bu pedallar mydukkan.com haricende Tunelde nerede satiliyor?

Kimseden tarafsız yorum beklememek gerek, onu baştan söliyim. :D Bu pedalları Tünel'de Dec Müzik'in karşısındaki dükkanda bulabilirsin, ben bi kere denemiştim o dükkanda ama kendi gitarını götür kesin, çünkü dükkanda gitar yok. :D Gerçekten Bulldog Distortion'u Gibson Les Paul Studio'yla Vox 15 watt amfiye bağladığımda Slash tonuna yakın bi ton veriyodu. Çok sevdim pedalı, ben de almayı düşünüyodum ama bi sürü başka pedal aldım arada, dükkan taksit yapmadığı için yalan oldu bu..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Vine_Inlay demiş ki:
Kimseden tarafsız yorum beklememek gerek, onu baştan söliyim. :D Bu pedalları Tünel'de Dec Müzik'in karşısındaki dükkanda bulabilirsin, ben bi kere denemiştim o dükkanda ama kendi gitarını götür kesin, çünkü dükkanda gitar yok. :D Gerçekten Bulldog Distortion'u Gibson Les Paul Studio'yla Vox 15 watt amfiye bağladığımda Slash tonuna yakın bi ton veriyodu. Çok sevdim pedalı, ben de almayı düşünüyodum ama bi sürü başka pedal aldım arada, dükkan taksit yapmadığı için yalan oldu bu..

Tarafsiz yorum derken; Vox yuksek bas ve midlerinden dolayi genel olarak pek sevilen bir marka degildir.O yuzden ikinci el bulamiyorum zaten seven satmiyor, sevmeyende almiyor :roll: Benim de hosuma giden ozelligi o yuksek midleri :) Millet Marshall delisi ben de Marshall'i sevmiyorum...

Bugun gittim bir baktim pedallara stokta var mi diye.Aradigim iki pedalda stokta var.Yarin gitarimi kapip denemeye gidecegim eger o internetteki demolarindaki tona yakinsa zaten hic dusunmeden almayi dusunuyorum.

Bir de bu iki alet (Big Ben Overdrive ve Brit Boost) preamp gorevinde kullanilabiliyor mu?

Vine_Inlay demiş ki:
BuzzGibi demiş ki:
Bir de bu iki alet (Big Ben Overdrive ve Brit Boost) preamp gorevinde kullanilabiliyor mu?

Bunlar overdrive ve boost pedalı, lambalı preamfi görevi görseler emin ol bu fiyat olmazdı. :D

guitarplayer.com'dan aletler hakkindaki yazilari okudum, elemanlar kayitta direk olarak kullanilabilir gibilerden biseyler yazmislardir. Belki de yanlis anlamisimdir...Neyse yarin bi deneyeyim su aletleri de icim rahat etsin...

Evet aletleri 1 saate yakin bir sure hem amfide hem mikserde en ince ayrintisana kadar denedim.(Eminim ordaki biyikli herif arkamdan acayip kufurler etti :LOL: )
Neyse gelelim yorumlara:
1-Gercekten gurultulu calisan pedallar, ozellikle sisteme girilince bu bir kat daha artiyor.Ama optimum ayarlarda(dusuk drive modlarinda) bu gurultu kesinlikle rahatsiz edecek durumda degil.
2-Pedallari ilk amfide denedim (vox ad50vt).Pedallari ilk olarak Ac30 modellemesinde denedim ve aldigim tonlar tek kelimeyle mukemmeldi!Neredeyse pedallarin demolarindaki tonlari yakaladim diyebilirim.Ama isin kotu yani diger amfi modellemelerinde pedallardan yeterli tonlari alamadim.
3-Brit Boost'taki Treble Booster'i cok isinamadim acikcasi; treblle'leri arttirirken midleri ciddi oranda dusuruyor ve gitarin tonu cilizlastiriyor(
Yuksek bass ve midlerden hoslandigim icin tabi bu kesinlikle benim zevkim).
4-Eger amfide kullanilacaksa kanimca Big Ben'i, Brit Boost'a gore daha basarili buldum.
5-Gelelim aletlerin sisteme girildigi duruma...Sansamp Gt2'den Tweed simulatorunu actim fakat iki pedallada ton cok ciliz ve yapaydi.Marshal simulatoruyle biraz daha kaliteli tonlar yakaladim fakat amfiyle denememe gore gercekten cok basarisizdi(Kabin simulatoru kullanmamamdan kaynaklanan yetersizlikte bariz bir sekilde belli oluyordu.)
6-Eger sisteme girilerek kullanilacaksa Brit Boost'u, Big Ben'e gore daha basarili buldum.Fakat burada yine bir celiskiye dustum ve Brit Boost'un driveleri yetersizdi...

Sonuc olarak satin alma olayimi erteledim iyice dusundukten sonra bir daha denemeye gitmeyi dusunuyorum...(Tabi bi'dahaki girisimde adam kapidan sokarsa :LOL: )
Ve bir de alacak arkadaslara dikkat diyorum.Bir gun once gittigimde soylenen 275 Ytl, bir gun sonra 300 Ytl olmustu!

Not:Gitar olarak Usa Fender Strat ve sisteme girildigi zaman ise preamp olarak Sansamp Gt2 kullandim, herhangi bir kabin simulatoru kullanmadim.

Bulldog distortion pedalı hakkında bilgisi olan var mı? Ciddi ciddi düşünüyorum almayı eğer iyiyse. Hele ki sitedeki tonlara yakınsa aldım gitti.

kenna demiş ki:
Bulldog distortion pedalı hakkında bilgisi olan var mı? Ciddi ciddi düşünüyorum almayı eğer iyiyse. Hele ki sitedeki tonlara yakınsa aldım gitti.

Ben hepsini denedim...
Sitedeki tonlarini cok yakaladim diyemem.Ekstra olarak cok gurultulu calisan pedallar...
Seymour Duncan Twin Tube'le karsilastirinca sanslari kalmadi pek :roll:
Ben de almanin ucundan donmustum...
Tabi zevk meselesi fakat ben Vox tonlarini deli gibi seven biri olmama ragmen bu pedallara pek isinanamadim.

Aslında bu pedallar pilli ve tüplü bi pedal olarak çok gürültülü sayılmazlar, yani tüplü pedallar normalde daha da gürültülü oluyo. =) Benim için gürültü sorun değil gerçi, zira üste bi de BOSS BD-2 bağlıcam booster olarak, ikisini girdiğim alet de Mesa/Boogie V-Twin. =)

Bulldog Distortion'un özellikle ikinci kanaldaki treble olayını sevdim ben.

Geri