Amfisiz Guitar Calinirmi???

Merhaba arkadaşlar şu konuyu çok merak ettim doğrusu.
Prosesör'e gitarı bağlayıp prosesör un çıkışından kulaklık bağlasam olurmu. Yani hiç amfi ile bir bağlantı olmucak.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
olur, ama uzun süre kulaklık kullanmak ilerde sorunlara yol açabilir, forumda ilgili bir başlık vardı bir ara, göz at istersen.
Yanıtın için teşekkür ederim. Evde amfi var aslında ama hem geceleri çalmak için hemde amfi den aldığım kulaklık çıkışında bir cızırtı var amfi nin kalitesinden olacakki zaten çok da gitar çalan biri değilim günde 2 saat felan.

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak biraz farklı ama temelde aynı gibi :D ben de analog pedallarımdan çıkış yapıp kulaklıkla çalmak istiyorum. Acaba böyle bir şey mümkün olur mu? (Tabi çevirici uç alarak ya da kendimiz bir şekild çevirici yaparak)

Az önce denedim, ses geliyor fakat sadece tek taraftan ve çok boğuk bir şekilde. Teorik olarak pek bir bilgim yok nedeniyle ilgili, bilen biri açıklayabilir.

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak biraz farklı ama temelde aynı gibi :D ben de analog pedallarımdan çıkış yapıp kulaklıkla çalmak istiyorum. Acaba böyle bir şey mümkün olur mu? (Tabi çevirici uç alarak ya da kendimiz bir şekild çevirici yaparak)
Bildiğim kadarıyla olmuyor. Araya bir preamp pedalı koymak gerekiyor. Ama tam emin değilim daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Bildiğim kadarıyla olmuyor. Araya bir preamp pedalı koymak gerekiyor. Ama tam emin değilim daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Her analog pedal aslında temelinde bir preamptır, Zincirinizde power amp pedalı yoksa ses alıyorum diyemeyeceğiniz kadar düşük sesle çalısırsınız :)

Aliexpress güvenli bir site midir ?
Ne açıdan?
Tüm siparişlerimde gözden çıkarabileceğim kadar harcama yaptım. Şimdiye kadar sorun yaşamadım, yaşanırsa da satıcıya ve siteye bildirebiliyorsun. Takip numarası Türkiye'de çalışmıyorsa o sıkıntı olabilir, benim 2 paketi postacı başka yere bıraktı.
Ürün olarak da sahte ise ya da orijinalse gördüğüm kadarıyla belirtiliyor. Orijinalse genelde üreticilerden oem(paketlenmemiş) halde satış yapılıyor.
Pek küçük bir oluşum da değil sonuçta, dünyanın en büyük e-ticaret sitesi.

peki o zaman bu setupla direk sisteme girmek istiyorsak da bize yine power amp pedalı falan gerekcek mi ? :/
Sahne sistemlerinde power amp bulunur zaten, Sen direk pedal çıkışını mikserin her hangi bir kanalına yollayabilirsin, O koca kabinleri süren bir power amp zaten var sistemlerde , Ancak Temelde preamptır dedim her analog pedal için, Güzel bir modelleme pedalın yoksa, Ses çok çiğ ve yavan gelecektir, Ses seviyesi gümbür gümbür olur yine ama, Zorda kaldıgında elbet çalabilirsin bu şekilde.

Sahne sistemlerinde power amp bulunur zaten, Sen direk pedal çıkışını mikserin her hangi bir kanalına yollayabilirsin, O koca kabinleri süren bir power amp zaten var sistemlerde , Ancak Temelde preamptır dedim her analog pedal için, Güzel bir modelleme pedalın yoksa, Ses çok çiğ ve yavan gelecektir, Ses seviyesi gümbür gümbür olur yine ama, Zorda kaldıgında elbet çalabilirsin bu şekilde.
Anladım dostum teşekkürler :) peki son olarak :( atıyorum ben bu setupımla direk ses kartına girdim kayıt yapmak için.Hiçbir şekilde poweramp,kabin simülasyonu falan da kullanmadım. Yani wah-preamp-delay-reverb-di box şeklinde ses kartına girersem dediğin gibi ses yine cılız mı duyulur? Power amp almamız gerekir mi? Ya da herhangi bir programla simülatör tarzı şeyler...

Anladım dostum teşekkürler :) peki son olarak :( atıyorum ben bu setupımla direk ses kartına girdim kayıt yapmak için.Hiçbir şekilde poweramp,kabin simülasyonu falan da kullanmadım. Yani wah-preamp-delay-reverb-di box şeklinde ses kartına girersem dediğin gibi ses yine cılız mı duyulur? Power amp almamız gerekir mi? Ya da herhangi bir programla simülatör tarzı şeyler...
Orda iş değişir, Sen sesi duymak istediğinde kulaklık ve ya monitörlerini destekleyen minik bir powerampın olacak zaten,- E Ses kartlarında zaten preamfi var gayet güzel çalarsın, Ama yinede kayıt programlarında bir kabin simülatörü kullanarak çok daha verim alabilirsin, ses kartım varken amfi açmıyordum evde.

Geri