Superonline Adsl Super Hizmet Rezaleti

Evet arkadaşlar buradan yazayım kimse başını yakmasın gidipte , bir bozuk modemi 45 gunde değiştiremeyen , arıza olduğunda bizim hizmet birmimiz yok ttneti arayın diyen pişkin ve yüzsüz hizmet anlayışını protesto ediyorum .Ruh sağlığını düşünen uzak dursun superonline adsl hizmetinden ....

Adsl'i bilemem ama fiber hizmetleri gayet iyi. Fiber kullanicisi olarak, ne zaman bir sıkıntım olsa ayni gün icerisinde eger ki sorun uzaktan halledilmezse hemen eleman gonderiyorlar eve. Sadece bir donem sorun yasandi, onda da eleman azlığından ötürü olduğu soylendi. Bu arada yer; Ankara. Kullandigim tarife: 250 gb akk + 100 mbit fiber internet.

Cok gecmis olsun, bolgesel farkliliklar var demek ki. Bir kurumsal firmada olmamasi gereken bir sey. İlgili yerlere sikayet ediniz, kendi bolgeniz disinda.

Adsl'de telekom altyapısı tekel.
Bölgenize bakan servis elemanı "Cuma öğlen arkadaşın oğlunun sünnetine gidicem, araya haftasonu geliyor orada kalırız pazartesi dönerim, size salı uğrarım" derse kime şikayet ederseniz edin getirtemez, servis yolu gözler, gel tezkere şarkısını söylersiniz.
Telekomda farklı mı, belki pazartesi geliyorlardır, rakibe yokuş yaptık buna yapmayalım diye.

Fiber için kendi altyapılarını döşüyorlar. Orada biraz ortam kızışmakta, müşteri savaşları başlamakta.

Adsl'i bilemem ama fiber hizmetleri gayet iyi. Fiber kullanicisi olarak, ne zaman bir sıkıntım olsa ayni gün icerisinde eger ki sorun uzaktan halledilmezse hemen eleman gonderiyorlar eve. Sadece bir donem sorun yasandi, onda da eleman azlığından ötürü olduğu soylendi. Bu arada yer; Ankara. Kullandigim tarife: 250 gb akk + 100 mbit fiber internet.

Cok gecmis olsun, bolgesel farkliliklar var demek ki. Bir kurumsal firmada olmamasi gereken bir sey. İlgili yerlere sikayet ediniz, kendi bolgeniz disinda.
Fiber hakkında size adsl hizmeti hakkında @taratur arkadaşıma katılıyorum. Eski oturduğum yerde fiber Superonline kullandım. Çok gereksiz iyiydi yani o derece. Bir gün kapıya geldiler bir kampanyamız var indirme aşım kotasını 100 gb yapalım birde telefon verelim dediler. Dedik tamam. Sonra evden taşınma durumu oldu ve fiber hizmetinin olmadığı bir yere geçmek zorunda kaldık. Adamlar öyle bir ADSL paket kitledilerki... ayda 75 tl 50 gb hız kotası 8 MBit. Oturduğumuz yerde hat arızalıyldı sürekli kopmalar vs. internet gelse bile 4 mb den fazla hız alamadım. Ne kadar aradıysam işlemedi. Sürekli aynıydı. Oradan taşınınca düzeldi problem. Birde yeni anlaşmada taahhütte yenilendi. 9 ayın dolmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yani kardeşim gerçekten geçmiş olsun ama sabaha kadar şikayet et bir halt değişmez. Fiberden para kırıyorlar zaten adsl de ne verirsek mantığındalar. Fiber alanına yoğunlaştıkları için maalesef durum böyle...

Bana da geçen ay 50 liraya aldığım 8 Mbit, 50 gb kotalı paketim için kampanya süreniz doldu, tekrar başlatıyoruz, bir sonraki ay faturanız yüksek gelebilir diyip 80 TL kitlediler. Ben de anında iptal ettim, gittim 50 liraya 24 Mbit, 35 GB TTNET'in paketini aldım.

Kampanya diye diye abone kap, sonra kampanya bitti de, faturayı itele... Oh ne ala memleket...

Mevcut altyapıda iki farklı fiber hat var. Telekom'un döşedikleri ve superonline'ın döşedikleri.
Superonline bu işe önceden başladığı için ulaşmak istediği noktalara fiber hatları çekti, evlere kadar da fiber kablolar döşedi.
Türktelekom ise dağılım gücünü kullanarak superonline'dan daha hızlı hareket etme kabiliyetini kullandı ve superonline hat çekerken o da kendi hatlarını çekti ve daha fazla yere döşedi. Ancak bir sıkıntı var ki, türktelekomun evlere çektiği hatlar hala bakır kablo. Yani türktelekomdan aldığınız hizmet, adsl'den çok da farklı değil. Superonline'ın Telekom'dan önce sattığı fiber interneti kullanan bir yerde oturuyorsanız şanslısınız. Zira bundan sonra %100 fiber internet hizmeti alma ihtimaliniz zayıf.

Benim oturduğum yerde fiber olmadığı için superonline adsl'e mahkum kaldım, nisan başında bitiyor internet taahhüdüm. 1 nisan itibariyle de 4,5G saçmalığı devreye girecek ve yeni paketlerin devreye girmesi lazım. Fark ettiyseniz tüm servis sağlayıcılar deli gibi reklam verip yeni kampanyalar yapıyorlar. Üstüne hepsi de 24 ay taahhütlü. 3G tarifelerdeki internet paketleri de ucuzladı, hatta Vodafone her hafta 2gb bedava vermeye başladı. Nisan sonrasında daha hızlı hizmet ve daha yüksek AKN ile birlikte daha ucuz kampanyalar çıkarmadan önce yakaladıklarını almaya çalışıyorlar. Ben de yeni kampanyaları bekleyeceğim sanırım.

Tek istisna kablonet. Onun zaten tarifeleri fena değil, kullananlar da ya çok memnun, ya hiç değil. Nisan başında fiyatlar düşmezse de ona geçerim diye düşünüyorum. Var mıdır aramızda uydunet/kablonet kullananlar?

Tek istisna kablonet. Onun zaten tarifeleri fena değil, kullananlar da ya çok memnun, ya hiç değil. Nisan başında fiyatlar düşmezse de ona geçerim diye düşünüyorum. Var mıdır aramızda uydunet/kablonet kullananlar?

Ben ülkede geniş bant denen hizmet çıktığından beri kablonet kullanıyorum. (kablonet ile ve 64 kbs ile başlamıştı bu olay) Son zamanlarda her yerde fiber internet reklamları falan, sanki ülkeye fiber yeni gelmiş gibi bir hava var ama uydunet alt yapısı zaten fiber bir alt yapı. 2000'li yılların başından beri biz uydunetçiler olarak fiber internet kullanıyoruz :) Evinizde uydunet şebekesi varsa hiç o adsl denen taş devri teknolojisini kullanmayın. Uydunet ile kaliteli alt yapıdan dolayı daha düşük pingler, dolayısıyla çok daha hızlı tepki veren sayfalar görürsünüz. Ben herhangi sorun yaşamıyorum. Senede 1 kez belki kesinti oluyordur.

Adsl hat aboneliğimde 8mbit'e kadar diyen bi sözleşme ile sürekli bina tesisatınız kaldırmıyor diyerek 4mbit veren ve sürekli hat kesintisi yaşatan ttnet. 24 ay süremin bitmesiyle 10 lira civarı aylık bi fark ile bana 24 mbit fiber internet ve beleş bir zyxel modem verdi. İşin garibi 4 mbit üstünü kaldırmıyor dedikleri apartman tesisatı şuan 1 haftadır 24 saat açık bir modem ile hız testlerinde 23 mbit kesintisiz internet veriyor.

Anlamak zor iş...

Günümüzde @Single_FACTOR 'un de dedigi gibi ADSLi bitirmeye çalışıyorlar. Neden? Nedeni basit. Siz adsl'de kullansaniz, fiber de kullansaniz serverlara yuksunuz. Adsl kullanan daha az para veriyor ve artık adsl'e fiber kadar duzenleme gelmedigi için müşterilerin daha cok problemi oluyor. Az para, cok sorun, ve servera ayni derecede yuk.

Bir gün herkes fiber internetli olacak. :D ki günümüzde google internet balonlari projesini pilot bolgelerde baslatip bedava 4.5g internet veriyorken, 8mbit'e kadar adsl pek işe yarar görünmüyor.

Son düzenleme:
Geri