2.500 - 3.000₺ Elektro Gitar Tavsiyesi (sert Tonlar Için)

Daha önce de görmüştüm umarım bu başlık altında ESP, Schecter kavgası olmaz tamam Schecter da mükemmel gitarlar üretiyor ancak ne bileyim bir de ısrlarla her yerine Kore de üretilmiştir diye damga vuruyorlar hocam :D Bu arada Jeff Loomis NT ye sahipmişsiniz kaç aydır kullanıyorsunuz durumundan memnun musunuz ?

Bu banaydı sanırım. Zevkler ve renkler Schecter'ların kötü gitarlar olduklarını söylemedim, sadece şu anki sıfır fiyatları ile çok daha iyi gitarların ikinci ellerinin alınabileceğini savundum ben. Japon yapımı bir ESP kore yapımı bir Schecter dan %90 ihtimalle daha iyi işçiliğe ve daha iyi malzeme kalitesine sahip olacaktır. Tonun paraya eşit olmadığını biliyoruz, ama ne kadar ekmek o kadar köfte sonuçta.

Peki aynı işi daha uygun fiyata yapıp daha pahalı olan kadar sağlam olan bir cihaz daha mı iyidir daha mı kötüdür ?

Kore gitar kötü gitar demek değil. Tersine Kore'den, Endonezya'dan sahnede bile kullanılabilecek gitarlar çıkıyor. Ama, biraz ticari kafada hesaplı kitaplı da hareket etmek gerek. Yarın gönlün Jackson vb. başka bir gitara kaydı mesela. İkinci el ESP'yi satarken kesinlikle zarar etmezsin. Ama sıfır herhangi bir gitarda zararın büyük olur.

Daha önce de görmüştüm umarım bu başlık altında ESP, Schecter kavgası olmaz tamam Schecter da mükemmel gitarlar üretiyor ancak ne bileyim bir de ısrlarla her yerine Kore de üretilmiştir diye damga vuruyorlar hocam :D Bu arada Jeff Loomis NT ye sahipmişsiniz kaç aydır kullanıyorsunuz durumundan memnun musunuz ?

Bence EMG manyetikli Hellraiser derim. Ama ağırlar sıkıntı orada. Ağırlık problem değilse önerim bu.

Kore gitar kötü gitar demek değil. Tersine Kore'den, Endonezya'dan sahnede bile kullanılabilecek gitarlar çıkıyor. Ama, biraz ticari kafada hesaplı kitaplı da hareket etmek gerek. Yarın gönlün Jackson vb. başka bir gitara kaydı mesela. İkinci el ESP'yi satarken kesinlikle zarar etmezsin. Ama sıfır herhangi bir gitarda zararın büyük olur.

Buna da katılıyorum ama neden 3000'e bir gitar alacaksınız ? 2. el düşünün 1500'e temiz bir Hellraiser birde gene o civara LTD EC-1000 tamam. Napcan 3000 liralık gitarı. Farklı akort düzenin olur.

Buna da katılıyorum ama neden 3000'e bir gitar alacaksınız ? 2. el düşünün 1500'e temiz bir Hellraiser birde gene o civara LTD EC-1000 tamam. Napcan 3000 liralık gitarı. Farklı akort düzenin olur.

Ben yukarıda dediğim gibi, işin hesap kitap yönüne de değinmek maksadındayım. Ayrıca neden olmasın? İnsanın genç yaşında ikinci gitarı ille de 800-1500 liralık bir gitar olacak diye bir kural da yok. O ESP'yi ben bu genç arkadaş için bir piyango gibi görüyorum. Yoksa bakşa bir markayı kötülemek veya küçümsemek gibi bir niyetim kesinlikle yok.

İşin yazmadığım bir boyutu da var, onu es geçmeyeyim, belki o zaman daha iyi anlaşılır amacım. Ben 3000 civarına ikinci el bir ESP almanın, aynı fiyata sıfır bir Schecter alınmasından daha iyi olacağını düşündüğüm için arkadaşın ESP'yi almasına taraftarım.

Öncelikli olarak zevk ve tercih meselesi . Schecter'ın bazı gitarları işçilik manasında yukarıda denildiği gibi sıkıntılar çıkartabiliyor. Mesela benim platinium damiende fret sorunları vardı .düzgün çakılmadığı için 13. Perde de cızlama yapıyordu . Fretleri düzgün çaktırıp sorunumu çözdüm . Gitar tasarım olarak çok hoşuma gitmişti ve aldım.Bu arada iki gitarı da sahnede aktif olarak kullanıyorum Mesela ton olayına gelecek olursak . Bu kesinlikle kişisel zevk meselesi . Ben emg 81.85 e bir türlü alışamadım . Açıkçası hoşuma da gitmiyor. Maddi açıdan rahat olduğum bir dönemde değiştirmeyi düşünüyorum .Emg nin de kendi içinde farklı modelleri var . Hellraiser solo 6ımda yanılmıyorsam 81 69 var ve çok memnunum. Dediğim gibi işçilik olayından markayı karalamak anlamsız. Kimi gibson sever . Kimi fender ,esp vs.. Bende schecter markasını ve gitarlarını beğeniyorum . 3. Gitarımı alsam yine schecter bakarım . Tavsiye olarak V kasa istediğin için bence esp düşünmelisin . ESPnin V kasa gitarlarını ben kişisel olarak çok beğeniyorum . Ve V kasa gitar alıcak olsam gider esp alırdım :) Bu arada kusuruma bakmayın, mobilden girdiğim için , imla ve yazım yanlışlarım olabiliyor ...

Selamlar. Üstadlar baya bilgilendirici yazmışlar ben de eksik kalmayım damlayım hemen. :D

Öncelikle amfiniz gayet yeterli. O yüzden direk olarak gitar mevzusuna geçiyorum.

Tabi ki, Schecter'lar güzel gitarlar ama hiç daha fazla konuşmaya gerek yok. O ESP'yi kaçırmayın bu fiyata. Onu alamazsanız da;

Dolar coştu malum, kesinlikle ikinci ele yönelin. Önceliğiniz forumda olsun bence. Şu sıralar çok güzel gitarlar var Alım-Satım'da ve referans konusunda Sahibinden tarzı sitelerden çok çok daha güvenilir bir yer burası. Küçük bir araştırmayla çok güzel gitarlar bulunabilir.

İkinci olarak Jackson'a bakabilirsiniz. Tabi ki Jackson bir klas bu yüzden de düzgün gitarları çok pahalı. İkinci elde kaliteli, uzun süre götürebilecek Japon Soloist'ler bulabilirsiniz. Ama benim de diğer arkadaşlar gibi ilk tavsiyem ESP olacaktır.

Hepinize teşekkür ediyorum galiba Sayın Spitz'in ESP sini alacağım.

Sen dua et V şekil gitar sevmem. Yoksa şunu yemiştin şimdiye:

978324.jpg

:D:D:D

schecter segmenti gitarlarla diğer gitarlara ilişkin bir iki kelam edeyim ben de.

iş görmeye her gitar iş görüyor açıkcası fiyat farkını çoğunlukla ufak detaylar ve boya altında size verilen gitarın hangi kalite ağaç olduğu kaç parça olduğu gibi şeyler belirliyor. schecter gitar aldığım zaman uygun bir fiyata, ulan bunun fretlerini bodoslama kesmişler düzgün törpülememişler, finish niyetine cila dandikmiş veya kapaklar da dandik plastikmiş gibi şikayetlerim olmaz. çünkü öyle beklentiye girmeden iş görsün diye alırım. esp veya jackson'ın premimum modellerinde üretici böyle şikayetler olmasın diye ihtimamla gitarı üretiyor. manyetik ringleri yamulmuş, fret elimi kesmiş vs diye düşünmem. olay detaylarda bitiyor bence, çok hırpalanmamış bir amerikan jacksonı "okşayarak" diğerlerinden ayırt edebileceğimi de düşünüyorum. iddialıyım lol...

baya bir yıl önce arkadaşların bar grubunda dönemlik geçici olarak çalmam gerekti, yerini dolduracağım arkadaşımın 7 telli bir hellraiser'ını aldım. iki sahneden sonra illallah edip benim de bahaneyle bir 7 telli gitarım olsun diye ucuz bir ltd alıp rahat etmiştim. schecterın ağırlığından ve kötü action'ından hiç memnun kalmadım. belki kaliteyi arttırmışlardır bu ara bilemiyorum.

schecter segmenti gitarlarla diğer gitarlara ilişkin bir iki kelam edeyim ben de.

iş görmeye her gitar iş görüyor açıkcası fiyat farkını çoğunlukla ufak detaylar ve boya altında size verilen gitarın hangi kalite ağaç olduğu kaç parça olduğu gibi şeyler belirliyor. schecter gitar aldığım zaman uygun bir fiyata, ulan bunun fretlerini bodoslama kesmişler düzgün törpülememişler, finish niyetine cila dandikmiş veya kapaklar da dandik plastikmiş gibi şikayetlerim olmaz. çünkü öyle beklentiye girmeden iş görsün diye alırım. esp veya jackson'ın premimum modellerinde üretici böyle şikayetler olmasın diye ihtimamla gitarı üretiyor. manyetik ringleri yamulmuş, fret elimi kesmiş vs diye düşünmem. olay detaylarda bitiyor bence, çok hırpalanmamış bir amerikan jacksonı "okşayarak" diğerlerinden ayırt edebileceğimi de düşünüyorum. iddialıyım lol...

baya bir yıl önce arkadaşların bar grubunda dönemlik geçici olarak çalmam gerekti, yerini dolduracağım arkadaşımın 7 telli bir hellraiser'ını aldım. iki sahneden sonra illallah edip benim de bahaneyle bir 7 telli gitarım olsun diye ucuz bir ltd alıp rahat etmiştim. schecterın ağırlığından ve kötü action'ından hiç memnun kalmadım. belki kaliteyi arttırmışlardır bu ara bilemiyorum.

Abi bence kişi alacağı gitarı gidip deneyerek, en ince ayrıtısına kadar incelerse işçilik problemlerinin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Çünkü schecter'ın her gitarında işçilik hatası var diyip karalamak yanlış olur. Sonuçta bui gitarlar Çin'de üretilmiyor . Ayrıca ben de ilk mesajımı bu konuda atmış oldum . Hepiniz çok güzel insanlarsınız . Burda bilgi alışverişinde bulunup, başkalarının fikirlerini ve deneyimlerini okumak ufku fazlasıyla açıyor... Bu arada Jackson demişken eski RR3'üm aklıma geldi şimdi :/

abi bence kişi alacağı gitarı gidip deneyerek, en ince ayrıtısına kadar incelerse işçilik problemlerinin sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Çünkü schecter'ın her gitarında işçilik hatası var diyip karalamak yanlış olur. Sonuçta bui gitarlar Çin'de üretilmiyor . Ayrıca ben de ilk mesajımı bu konuda atmış oldum . Hepiniz çok güzel insanlarsınız . Burda bilgi alışverişinde bulunup, başkalarının fikirlerini ve deneyimlerini okumak ufku fazlasıyla açıyor... Bu arada Jackson demişken eski RR3'üm aklıma geldi şimdi :/
hatadan ziyade bazı noktaların üzerinde diğer seviye gitarlar kadar durulmuyor diyelim. mercedes vs vw gibi. kötü mü ikisi de değil, lakin üretimde gösterilen özen farklı.

Geri