klavye ve gitar pro programı

• Konuyu açan Vergessenheit
  • Başlangıç tarihi
V

Vergessenheit

gitar pro programında gitara göre çevrilmiş olan klavye tablarını nasıl okuyabileceğim ve nasıl beste yazıcağım hakkında bir bilgi verirseniz sevinirim.. ayrıca gitar pro da klavye üzerindeki tuş sayısı ile kullandığım workstation dakiler uyuşmuyor.. nasıl uyarlayabilirim.. ve son sorumda gitaristler için olan gitar pro programı gibi klavyeciler için olan başka bir program var mı..varsa nerden bulabilirim ?

yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim şimdiden..

Vergessenheit demiş ki:
gitar pro programında gitara göre çevrilmiş olan klavye tablarını nasıl okuyabileceğim ve nasıl beste yazıcağım hakkında bir bilgi verirseniz sevinirim.. ayrıca gitar pro da klavye üzerindeki tuş sayısı ile kullandığım workstation dakiler uyuşmuyor.. nasıl uyarlayabilirim.. ve son sorumda gitaristler için olan gitar pro programı gibi klavyeciler için olan başka bir program var mı..varsa nerden bulabilirim ?

Dostum şöyle yardımcı olmaya çalişim. Zaten bildiğib gibi guitar proda keyboard tuşları ekranda görünür hem bu sana görsel açıdan takviye olur. Birde tabların altında görülen notasyon zaten artık senin başka bir şeye ihtiyaç duymanı gerektirmez. Bu zaten gitara göre olan tab sistemini keyboard için de yeterli klar. Tuş sayısını ayarlıyamassın sanırım standart piano oradaki. ama bahsettiğin şey eğer guitar prodaki klavyede dikkat etti isen çok kalın ve çok ince sesler veren tuşlara basamassın çünkü tablar ve notasyon sol anahtarının başta olduğu ölçülerde yapılıor. Yani mesela fa anahtarında daha kalın seslere iniliyor bildiğin gibi.

Creative'in Cakewalk express diye bi programı var Creative ses kartı driver cd sinin içinden çıkmıştı baya beğenmiştim işini görür klavye için istiyosan

(midi programi)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GianCARLO demiş ki:
Creative'in Cakewalk express diye bi programı var Creative ses kartı driver cd sinin içinden çıkmıştı baya beğenmiştim işini görür klavye için istiyosan

(midi programi)

dostum sagol ama benim bahsettiğim şey sadece klavyeyi çalıcağıma yönelik.. çünkü daha başlayalı kısa süre oldu ve dediğin ekipmanları kullanacak yetiye sahip değilim.. ben şu an elimde olan gitar pro için yada internetten buna benzer bir program için bahsediyorum..

eğer seni yanlış anladıysam kusura bakma..

spree demiş ki:
Vergessenheit demiş ki:

Dostum şöyle yardımcı olmaya çalişim. Zaten bildiğib gibi guitar proda keyboard tuşları ekranda görünür hem bu sana görsel açıdan takviye olur. Birde tabların altında görülen notasyon zaten artık senin başka bir şeye ihtiyaç duymanı gerektirmez. Bu zaten gitara göre olan tab sistemini keyboard için de yeterli klar. Tuş sayısını ayarlıyamassın sanırım standart piano oradaki. ama bahsettiğin şey eğer guitar prodaki klavyede dikkat etti isen çok kalın ve çok ince sesler veren tuşlara basamassın çünkü tablar ve notasyon sol anahtarının başta olduğu ölçülerde yapılıor. Yani mesela fa anahtarında daha kalın seslere iniliyor bildiğin gibi.

abi mümkünse bana biraz daha yardımcı olmak için özel mesaj ile yolladığım msn adresimi kaydedebilirmisin çünkü sana eğer cevap vermek istersen bir iki soru sorucam..

bu memlekette klavye çalan bir hayırsever yok mu ? eğer biliyorsanız yada yardımcı olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen fikirlerinizi paylaşın.. her ortaya atılan fikir benim için şu aşamada çok önemli

Guitar Pro'da tablature görüntüsünü kapatıp standart notasyonu açabiliyorsun. Görünüm menüsünden filan olabilir.

Tab yerine notalar oluyor karşında, işini görür zannediyorum.

Hayır arkadaş ondan bahsetmiyor.
Arkadaşım bak şimdi Guitar Pro da daha doğrusu Dünya nın her tarafında tab lar tersten oknunur yani orda gördüğün en üstteki 15. perde gitardaki ince mi telindeki 15.perdeyi ifade eder diğerlerinide bu şekilde düşün artık,ilk başlardaokumakta zorlanabilirsin ama zamanla alışılabiliyor cok rahat..
Koaly gelsin :)

IsKeLeToR demiş ki:
Hayır arkadaş ondan bahsetmiyor.
Arkadaşım bak şimdi Guitar Pro da daha doğrusu Dünya nın her tarafında tab lar tersten oknunur yani orda gördüğün en üstteki 15. perde gitardaki ince mi telindeki 15.perdeyi ifade eder diğerlerinide bu şekilde düşün artık,ilk başlardaokumakta zorlanabilirsin ama zamanla alışılabiliyor cok rahat..
Koaly gelsin :)

dostum sağol ama demek istediğimi sanırım tam olarak ifade edememişim..bir tab nasıl okunur biliyorum..uzun zamandır gitar çalıyorum..sorunum şudur..

gitar pro da gitar klavyesi yerine klavyeyi açtığımda sürekli orta kısımdaki tuşlardan notalar çalınıyor..ancak orjinalinde bazen klavyenin başına yada en sonuna giden sololar görebiliyoruz..bunu nasıl çevirebiliyoruz diye soruyorum..

Geri