Harmonika(mızıka)seçimi

Arkadaşlar böyle bir konu açılmamış hiç,belkide çok farklı bir enstrüman ama bu forumda illa çalan olduğunu düşünüyorum bu yüzden bu konuyu açtım :D Mızıkaya başlamak istiyorum başlangıç için 50 tllik bişey yeter gibi geliyor,çalan ve bilgili olan varsa tavsiye ediceği bir model söylerse çok sevinirim

öyle sandığın gibi kolay bir enstrüman değil. akustik gitara eşlik etmek için çalan arkadaşlar pek bilmez mızıka çalmasını. do majör bir mızıka alıp notasıyla bendiyle ıvırıyla zıvırıyla uğraşacaksın. dediğim gibi gerçekten çalmak istiyorsan hem nefes çalışması hem teori hem pratik derken insan bıkıyor. gitar çalarken yanında gıy gıy ses olsun istiyorsan hiç 50 lira falan harcama git japon pazarından al bir tane. mızıkalar gerçekten değerli metalden ve ağaçtan yapılınca güzel ses veriyor. elli liraya yağ tenekesinden aşırma bir tane alırsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
öyle sandığın gibi kolay bir enstrüman değil. akustik gitara eşlik etmek için çalan arkadaşlar pek bilmez mızıka çalmasını. do majör bir mızıka alıp notasıyla bendiyle ıvırıyla zıvırıyla uğraşacaksın. dediğim gibi gerçekten çalmak istiyorsan hem nefes çalışması hem teori hem pratik derken insan bıkıyor. gitar çalarken yanında gıy gıy ses olsun istiyorsan hiç 50 lira falan harcama git japon pazarından al bir tane. mızıkalar gerçekten değerli metalden ve ağaçtan yapılınca güzel ses veriyor. elli liraya yağ tenekesinden aşırma bir tane alırsın.
yok asla bir enstrümana zor demem asla ve asla,her enstrümanın kendine göre bir zorluğu vardır,aslına bakarsan mızıkayı parça çalmaktan çok doğaçlama çalmak için istiyorum blues ve türevi müzikler için,uğraşmayada hazırım zaten bi enstrümana başlıyıcaksan en inceliklerine kadar öğrenmek isterim,araştırdım hohner marine band classic buldum çok tavsiye edilen ama başlangıç için 100 tl vermek istemiyorum,gerçekten bi ilerleme kaydedersem bi ay sonra bile alırım daha üst seviye bişey sadece başlangıç için beni idare edebilicek bir mızıka sormuştum.

Geri