Prs Gitarlar

İddiaya girerim elindeki texas special stratın köprüsünden çıkan ses bir çok PRS ile boy ölçüşür. buna kıl oluyorum. Pahalı gitar, ama fat strat sonuçta. ondan sattım benimkini. Gereksiz demem o. Tele gereklidir. Les Paul gereklidir. Strat gereklidir. Gretch gereklidir. Danelektro gereklidir. ama PRS gereksizdir. ;)

LP-Man demiş ki:
İddiaya girerim elindeki texas special stratın köprüsünden çıkan ses bir çok PRS ile boy ölçüşür. buna kıl oluyorum. Pahalı gitar, ama fat strat sonuçta. ondan sattım benimkini. Gereksiz demem o. Tele gereklidir. Les Paul gereklidir. Strat gereklidir. Gretch gereklidir. Danelektro gereklidir. ama PRS gereksizdir. ;)

peki abi...değerlendiricem bu eleştirini. çünkü ciddi anlamda elime 2.500usd geçse PRS mi alırım yoksa Gibson Les Paul Moderllerinden paramın yettiğini mi sorunsalında PRS'e kaymıştım. Bu kadar dediğine göre bi bildiğin vardır. Eyw.

Yabancı forumlarda benim gibi çok var. Çok. 2500 doları yatıran kötü ettim diyene kadar över gitarını. Doğal. Ben kafamı taşlara vuruyorum, o PRSi alacağıma siyah bir les paul stndrd alabiliyordum. Sesi de güzeldi. yelpaze dedik, cancana aldandık, tremolo lazım diye kendimizi kandırdık. Tüh yani tüh.

LP-Man demiş ki:
Yabancı forumlarda benim gibi çok var. Çok. 2500 doları yatıran kötü ettim diyene kadar över gitarını. Doğal. Ben kafamı taşlara vuruyorum, o PRSi alacağıma siyah bir les paul stndrd alabiliyordum. Sesi de güzeldi. yelpaze dedik, cancana aldandık, tremolo lazım diye kendimizi kandırdık. Tüh yani tüh.

geçen forumda Taka PRS Tremonti aldı...uygun fiyata düştü ama...çok çok şık gözüküyordu resimlerden , e seside inanılmaz. Tabi zevk renk meselesi ama farklı çizgiler olmalı gitar piyasasında. Amerikaya master yapmaya gidersem , denerim gibson ve prs leri heralde. O noktada bu eleştiriler ne kadar fayda edicek :) çünkü aslolan gitarı eline aldığındaki o ilk izlenim.

parasına göre. Santana çok iyi mesela. Güzel, çok güzel gitarlar yapıyorlar. Ama lanse edildiği gibi gibson rakibi, gibson yerine alınacak gitarlar değillr.

LP-Man demiş ki:
parasına göre. Santana çok iyi mesela. Güzel, çok güzel gitarlar yapıyorlar. Ama lanse edildiği gibi gibson rakibi, gibson yerine alınacak gitarlar değillr.

ona bende hem fikirim , gibson'ın yerine geçicek bir durumu yok. Fakat kendi çizgisini yakalayabilmiş ender markalardan.Kasası Les Paul çizgisine teğet geçsede bence baya cancanlı doru diyosun , renk ve finish yelpazesiyle.

yanı bence zevk meselesı bıraz yani gibson gibi koklu bı marka ile prs gibi kendini kanıtlamaya calısan kendi cizgisini bulamaya calısan ancak kalıtesı de asıkar olan bır gıtar klasik dusunenler gibson alır guzeldır ust noktadır ama dıerı de gıdıp prs alırsa ayıp kaka püh püh olmaz cunkı yanı gercekten kalıtelı gıtar sımdı aradıgın tona baglı bıraz

şu an üyesi olduğum şu forum için gerçekten içler acısı bi durum var, şu 4 sayfalık prs başlığını bi okudum da hayretlerden hayret beğendim, , dünyanın en prestijli gitarstlerinin kullandığı, işciliğinin çok özel ,tonunun inanılmaz, yenilikci bi vizyon edinmiş koskoca paul reed smith i burda 2 tane bebe bebelik küçümsüyor, beğenmeyebilirsiniz, kötü diyebilirsiniz(neye gore kime gore?) , tonu hoşunuza gitmemiştir, ama dünyanın sayılı gitaristlerinin kullandığı, insanların gidip 3500 dolara laik gorduğü bi markaya laf atmak sadece komik, ama forumumuz malesef boyle hiçbişe bilmeyip de kendini alim zanneden tiplerle doldu.. bu duruma alışıp hiçbiyere cevap yazmıyodum ama artık tutamadım kendimi, adam gitmiş en büyük marka jackson yazmış nedir bu futbol takımımı ?!! konusacaksak boş konusmayalım.. burada bilgi paylaşımı yapmaya çalısıyoruz. !!eminim bu konusan kişilerin çoğunun hayallerini süsleyen ton prs ten çıkacaktır,

dipnot, prs sahibi fln değilim, sadece defalarca çaldığım her çaldığımda da hayran kaldığım bu markaya insanların ucuz yorumlar yapması beni rahatsız etti,

sevgiler.

walla ordaki ince espriyi anlayamadıysan o senin sorunun... ayrıca madem merak ediyorsun jackson un üst model bir gitarını bütün prs lere tercih ederim oldu mu?

LP-Man demiş ki:
Kaçınızın bu gitardan oldu bilmiorum. 3 4 sene bir yeşim ce22 çaldım. Ondan internetten bakıp falan ahkam değil. Şimdi bir Gibson SG stndrdım var ve öyle böyle değil. Deneyerek öğrendim. Takılan takılsın PRS süper gitar, çok gerekli gitar diye. :LOL:
Ayrıca PRSten büyük Hamer USA var. ;)

Geçtiğimiz yaz tam 2 haftamı gece gündüz PRS CE24 çalarak geçirdim. Defalarca da Gibson Les Paul ve SG çaldım. O yüzden şimdi söyleyeceğim şeylerin tecrübeye dayandığını belirteyim. PRS kesinlikle ne Fat Strat ne de Gibson Les Paul değildir.

Dediğin gibi gibson skalası daha kısadır, manyetiklerinin konumlandırması farklıdır. Ama fender skalası da PRS'ten uzundur. PRS'lerin çoğunda Gibson'un kullandığı ağaç kombinasyonu kullanılır ama gövde daha incedir. Fat strat'la ise ne ağaç olarak, ne de elektronik aksam olarak yakından uzaktan alakası yoktur. Bir kere bunu açıklığa kavuşturalım.

Gereklilik konusuna gelecek olursak, kendi fikrine sahip olmaya hakkın var ama bunu yanlış şekilde paylaşamazsın. PRS Gibson ve Fender markalarının ana özelliklerinin barındığı, çok kaliteli gitarlar yapan bir firmadır. Sana göre gereksiz olabilir çünkü sen kendi ihtiyaçlarına hitap eden tek bir gitar bulmuş olabilirsin. Ama benim gibi, hem fender hem de gibson seven ve bunların herhangi birini tercih edemeyen biri için gerekli bir gitardır. Herhalde gereksiz bir gitar olsaydı eskiden Strat ve SG benzeri bir yamaha çalan santana PRS kullanmazdı değil mi? İbanez de Jackson da esasen Fat Strat değil midir ? Bunlara gereksiz diyeceğini hiç sanmıyorum.

Bu arada sürekli bahsettiğin Les Paul'le sahip olduğun SG arasında skala, manyetik ve marka dışında hiçbir benzerlik olmadığının, ton olarak da birbirlerinden çok farklı olduklarının farkındasındır umarım LP-Man ;)

manyetik_porecesi,
"Bu arada sürekli bahsettiğin Les Paul'le sahip olduğun SG arasında skala, manyetik ve marka dışında hiçbir benzerlik olmadığının, ton olarak da birbirlerinden çok farklı olduklarının farkındasındır umarım LP-Man" demişsin. Eksik biliyorsun sanırım. LesPaul standardlar Scale Length: 24 3/4", ve SGler Scale Length: 24 3/4". Gibson.comdan kontrol edebilirsin. Elbette farklılıklar var, gövdesi daha ince, sap manyetiğinin yeri farklı. Doktorun yardımı ile yazdım zaten http://www.gitarpedal.net/forum/viewtopic.php?t=321 ten bakabilirisin. Gereksiz lafı benim şahsi kötü tecrübemden de. McCarthy çok güzel, o kadar param olursa alabilirim gereksiz olsa da. Dediğim gibi kafamdaki bir şeye belki cevap veriyordum. hep gibson kıyaslaması olur. Yanlış, o manada gereksiz. CDde dinlediğimiz bir çok ton için gibson ve fender yeter. Mesela ikinci gitarım da gereksiz, g&l, fender varken. :LOL:

2000 dolara alınacak bir sisteme girdiğim 600 dolarlık Jacksonumla yaptığım kayıtları forumun %99,9'na prs ya da gibson diye iteleyebileceğimi iddia ediyorum...

Geri