Prs Gitarlar

LP-Man demiş ki:
25 1/2'lik sapla 24 3/4'lük sap çok farklı. PRS aslında fat strat gibi, Gibson gibi değil. Bence ondan gerek yok.

Seven çalar sevmeyen çalmaz bu tüm gitarlar ve gitar firmaları için geçerli. PRS firması yabana atılır bir firma değil. Gerek işçilik gerek ton açısından çok başarılı aletler yapıyorlar. Gibson'da bulamadığım şeyleri prs te bulabilirim ben belki. Yada tam tersi. PRS pek çok şey olabilir ama gereksiz bunlardan biri değil.

masterofpuppetsasd demiş ki:
LP-Man demiş ki:
25 1/2'lik sapla 24 3/4'lük sap çok farklı. PRS aslında fat strat gibi, Gibson gibi değil. Bence ondan gerek yok.

Seven çalar sevmeyen çalmaz bu tüm gitarlar ve gitar firmaları için geçerli. PRS firması yabana atılır bir firma değil. Gerek işçilik gerek ton açısından çok başarılı aletler yapıyorlar. Gibson'da bulamadığım şeyleri prs te bulabilirim ben belki. Yada tam tersi. PRS pek çok şey olabilir ama gereksiz bunlardan biri değil.

Gitarlarıyla yüzlerce albüm kaydedilen bir markaya "gereksiz" demen ilginç.

Hatta daha ilginci eminim ki dinleyipte "abi ne güzel ton" dediğin bazı albümlerdeki gitar PRS'tir.

masterofpuppetsasd demiş ki:
LP-Man demiş ki:

McInturff duydun mu? http://www.mcinturffguitars.com/ PRSin nerdeyse aynısı. O da fat strat. PRSin orjinalliği nerde?

Bilip bilmeden konuşmayınız. Stratocastera humbucker takın nerdeyse olur PRS CE22. Ama Gibson tonunu alamazsınız hiç bir şekilde. Ondan bence gereksiz. Ve ne diyip diyemeyeceğimi size de soracak değilim.

LP-Man demiş ki:
Bilip bilmeden konuşmayınız. Stratocastera humbucker takın nerdeyse olur PRS CE22. Ama Gibson tonunu alamazsınız hiç bir şekilde. Ondan bence gereksiz. Ve ne diyip diyemeyeceğimi size de soracak değilim.

takım tutar gibi gitar markası tutuyosun gibi geldi bana.

Peki arkadaşım tamam. Sen ne dersen o.

LP-Man demiş ki:
Stratocastera humbucker takın nerdeyse olur PRS CE22. Ama Gibson tonunu alamazsınız hiç bir şekilde.

Forumda son birkac gundur okudugum en sacmasapan cumle...

Stratta, PRSde, LPde agactan yapilmiyormu abicim? Strata humbucker takip PRS tonu alan adam pek ala maun bir PRSye bir adet humbucker takip LP tonuda alir....

Disclaimer : PRS tonu, LP tonu, Strat tonu ve Metalika tonu terimleri benim alakam olmayan tanimini bilmedigim terimlerdir. :LOL:

thunderhead demiş ki:
LP-Man demiş ki:
Stratocastera humbucker takın nerdeyse olur PRS CE22. Ama Gibson tonunu alamazsınız hiç bir şekilde.

Stratta, PRSde, LPde agactan yapilmiyormu abicim? Strata humbucker takip PRS tonu alan adam pek ala maun bir PRSye bir adet humbucker takip LP tonuda alir....

Disclaimer : PRS tonu, LP tonu, Strat tonu ve Metalika tonu terimleri benim alakam olmayan tanimini bilmedigim terimlerdir. :LOL:

disclaimer ne demek?

thunderhead demiş ki:
LP-Man demiş ki:

Matelika ton avcısının el kitabına göre en hakiki les paul tonunu daisy rock butterfly veriyormuş. Böyle acayip güzelmiş. 24.75" skala falan varmış. OMG !!! ediyormuş adamı. Kitabın yalancısıyım. 8)

Sap daha kısa. Gibsonda köprü humbucker daha köprüye yakın. Olmaz! Bilmiyorsunuz. Yapmayın etmeyin. Doktoru çağırın sorun... Gibson tonunun en önemli tarafı sapın kısalığı. Çok fark eder. PRS seviyorsunuz ok. Ama PRS fat strat gibi. Gibson gibi değil.

LP-Man demiş ki:
Sap daha kısa. Gibsonda köprü humbucker daha köprüye yakın. Olmaz! Bilmiyorsunuz. Yapmayın etmeyin. Doktoru çağırın sorun... Gibson tonunun en önemli tarafı sapın kısalığı. Çok fark eder. PRS seviyorsunuz ok. Ama PRS fat strat gibi. Gibson gibi değil.

Tamam iyi güzel de...

kimse prs gibson'a benziyor diye bir şey demediki zaten.

LP-Man demiş ki:
Sap daha kısa. Gibsonda köprü humbucker daha köprüye yakın. Olmaz! Yapmayın etmeyin. Doktoru çağırın sorun... Gibson tonunun en önemli tarafı sapın kısalığı. Çok fark eder. PRS seviyorsunuz ok. Ama PRS fat strat gibi. Gibson gibi değil.

Doktor kim ya?

Neye nasıl yorum yapıcağımıza Doktor karar vericek değil heralde. Kimse Gibson Les Paulle aynıdır bu gitar demedi ki...Benim ilk mesajımı okursan Gibson ve Fenderin tam arasında duran bir marka dedim. Bu da heralde bu başlıkta yapılmış en iyi tespittir. Sende lafı buna getiriyosun. Bunda hem fikiriz. Hem fikir olmadığımız nokta markayı "gereksiz" bulman ve Fat strat Fendere Hunbucker taksak PRS olur tespitin.

ozibozi demiş ki:
Selam arkadaşlar,
PRSlerde mi yoksa Gipsonlardamı cıncınlı tonu daha iyi alırım? Bir arkadaşım PRS olabileceğini söylemişti çünkü hard korecular kullanıyormus da gitarı.

Belki buna belki daha önce duyduğumdan gaza geldim. Bu arada bir ce22im vardı. Yeşil, emerald. Çok iyi değildi.

bence bu gibson prs karsılastırması ıcın bı youtube u arastırın derım adamlar guzel ıncelemıs ancak prs sankı bıraz daha onde gıbı cunkı tek bır gıtar ıle gıbsondan bıraz daha genıs bı yelpaze sunuyo tabı bı zewk meselesı ha bı gobson um olması ıcın neler vermezdım o da ayrı mesele ama prs ı de yabana atmayalım...

cancaliskan demiş ki:
LP-Man demiş ki:
Sap daha kısa. Gibsonda köprü humbucker daha köprüye yakın. Olmaz! Yapmayın etmeyin. Doktoru çağırın sorun... Gibson tonunun en önemli tarafı sapın kısalığı. Çok fark eder. PRS seviyorsunuz ok. Ama PRS fat strat gibi. Gibson gibi değil.

Doktor kim ya?

Neye nasıl yorum yapıcağımıza Doktor karar vericek değil heralde. Kimse Gibson Les Paulle aynıdır bu gitar demedi ki...Benim ilk mesajımı okursan Gibson ve Fenderin tam arasında duran bir marka dedim. Bu da heralde bu başlıkta yapılmış en iyi tespittir. Sende lafı buna getiriyosun. Bunda hem fikiriz. Hem fikir olmadığımız nokta markayı "gereksiz" bulman ve Fat strat Fendere Hunbucker taksak PRS olur tespitin.

Cancanlı fatstrat. ok mi? İşte bu bence gereksiz! Bu arada doktor benim idolüm.

hehe bu arada..polemik olmasın Doktor dediğin Drb heralde..saygısızlık anlamında demiyorum tabi ki , demeye çalıştığım yapıcağımız yorumlar yalnışta olsa bizim yorumumuz. Herşeyin en doğrusu diye birşey yok.Gitarlar hakkından forumun en bilge insanı ama bu tarz bir yaklaşımın pek bi küçümsedi burda konuşan diğer arkadaşları ve beni.

pı ra sa. 10000 dolarım olsa aklıma gelmez bi tane almak:) şaka maka ben gitarın imajını beğenmiyorum tonu çok sağlam olabilir anlatmaya çalıştığım şey o kadar para verip böyle yeni yeni türemiş paralı mtv gruplarının elinde görmek uyuz eder beni. ha fender yok mu adamlarda gibson yokmu var. ama onların çok daha sağlam bir geçmişi var. aslında en iyisi jackson baba. :) ben tamamen geyik amaçlı yazmıştım ilk mesajı aslında yani alınır tabi prs niye alınmasın ama işte diyorum zevkler değişik olur ben giderim fender alırım ne biliim gibson alırım paramla... yoksa bana 300 dolarlık gitar versende çalarım ben onu. kavga çıkmış benim yüzümden iyidir prs yaw:) bu arada 12 tane cort almak da mantıksız değildir hani benim 1 tane çok baba gitarım olacağına 3 tane orta seviye gitarım olsun razıyım...

elerosse demiş ki:
hani benim 1 tane çok baba gitarım olacağına 3 tane orta seviye gitarım olsun razıyım...

bu görüşün değiştiği zaman beni anarsın abi :) forumda bi çocuk vardı bişiler geveliyodu diye böyle.

Bende öyle düşünürdüm. Taaa ki !
Herkesin bi Taaa ki'si vardır..

Kaçınızın bu gitardan oldu bilmiorum. 3 4 sene bir yeşim ce22 çaldım. Ondan internetten bakıp falan ahkam değil. Şimdi bir Gibson SG stndrdım var ve öyle böyle değil. Deneyerek öğrendim. Takılan takılsın PRS süper gitar, çok gerekli gitar diye. :LOL:
Ayrıca PRSten büyük Hamer USA var. ;)

LP-Man demiş ki:
Kaçınızın bu gitardan oldu bilmiorum. 3 4 sene bir yeşim ce22 çaldım. Ondan internetten bakıp falan ahkam değil. Şimdi bir Gibson SG stndrdım var ve öyle böyle değil. Deneyerek öğrendim. Takılan takılsın PRS süper gitar, çok gerekli gitar diye. :LOL:

Abi gitara sahip olmaya gerek yok , sana çalımı çok iyi gitar,sapı çok rahat demiyorum. "İşçilik" görülebilen , "Sesi" kayıtlardan duyulabilen birşey. Bunlarda yorum yapıyorum. Bana göre Yoğun Maun gövdesiz ve EMGsiz gitarların Overdrive ve Drive tonları cılız. Fakat bu onları "gereksiz" kılmıyor.

Geri