Prs Gitarlar

Satmayı düşünerek bence de gitar almayın. Hatta modlamayla da uğraşmayın derim çünkü pek gerek yok. PRS SE'lerin manyetikleri gayet iyi. İki gitarımda da farklı manyetikleri deneyip orijinallere geri döndüm. Üst eşik dışında herhangi bir değişiklik bence lazım değil.

Wide fat sap ve kahverengi top'a şiddetle karşı değilseniz Fredrik Akesson modelini tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle iyi günler.
Elimdeki gitarları (İbanez s470, Schecter Hellraiser c1, Fender Mexica Strat) nakit ihtiyacımdan dolayı satmak zorunda kalmıştım. Bir süredir bütçe olarak beni yormayacak bir gitar arıyorum. Tekrardan Schecter almayı düşünüyordum ancak PRS gitarlar hakkında çok olumlu yorumlar almaya başladım. Hem hafifliği hem tonal açıdan yelpaze genişliğide beni etkiledi. 2. el olarak 3000 tl ye kadar önerilerinizi ve gitar hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Amerikan PRS S2'yi bile o bütçeye bulmanız güç. O zaman kore PRS SE'lere bakarsak Ibanez S470 yada Shecter Hellrasider C1'den daha iyi gitar olup olmadıkları tamamen subjektif'tir. Yani denersin seversin yada sevmezsin ama hardware olarak çok da üstün olduklarını hele C1'e göre diyemem. Biraz daha bütçeyi arttırmanız lazım.

PRS S2 bulunur esasında fakat ülkeye geldikleri çok olmadığı için ikinci ele de pek düşemediler daha. SE'ler çok iyi gitarlar fakat aynen senin eski Schecter'den çok farklı gitarlar bekleme kalite olarak. Sadece şunu diyebilirim ki Schecter'de gitar seçmen gerekirken PRS'de kalite kontrolün çok üst düzey olması dolayısıyla gitardan gitara fark bulamayacaksın. İnanılmaz nadir istisnalar hariç gitarlar hep iyi.

Gerçekten kararsızım bir aralar Schecter Blackjack blk düşündüm sonra tekrardan hellraiser a dönmeyi düşündüm şimdilerdede bi jeff loomis fr6 bakınıyorum ama bütçe olarakta fazla çıkamadığım için çeşitli öneriler arıyorum.

Bu sizin gitarın kasasını klavyesini çalımını tonunu vb. beğenmeniz ile ilgili. Gitarlardan anladığım kadarı ile emg'lerle yardırma peşindesiniz. Tarzınız belli kafanızda.
Deneyin beğendiğinizi alın. Size gitarını denetmeden satmak isteyen olursa zaten almayın ondan. :)

Edit: 3000 liralık bütçe de az değil hani. Kötü gitar almazsınız.

Bu sizin gitarın kasasını klavyesini çalımını tonunu vb. beğenmeniz ile ilgili. Gitarlardan anladığım kadarı ile emg'lerle yardırma peşindesiniz. Tarzınız belli kafanızda.
Deneyin beğendiğinizi alın. Size gitarını denetmeden satmak isteyen olursa zaten almayın ondan. :)

Edit: 3000 liralık bütçe de az değil hani. Kötü gitar almazsınız.
3000 tl bütçe aslında iyi bir rakam ne istediğimi ne çalacağımıda bilen biriyim çok şükür :) ama dediğim gibi artık denedikçe bile gitarlar sanki aynıymış gibi geliyo böyle yanımda biri olucakta tamam bu iyi al bunu diyecek bunu bekliyorum sanırım. :D

Tam olarak ne tarz çalmak istediğini söylersen, özellikle de ikinci el 3000 liraya çok güzel bir gitar alabilirsin, az bir bütçe değil. Sıfır alacağın gitarlara vereceğin paraya yazık.
Daha çok rock metal türevlerini çalıyorum seçim olanağı çok olduğu içinde kararsız kaldım. Ltd mh1000 lere bakıyordum bi ara ama piyasada pek bulunan modellerde değil. Horizon düştü bi ara elimde yine para yoktu alamadım.
Pişmanım,Kararsızım,Yoruldum...

Bence eğer aceleniz yoksa elinizdeki parayı tutun, üzerine de ekleyebilirseniz eklersiniz, o paralara çok güzel ESP ler düşüyor, mutlaka bir tane kapaklarsınız, v kasa sizin için sorun değilse bir tane satılık olması lazım hatta. Japon Jackson sl serisi gitar bulursanız da kaçırmayın kesinlikle, bir tane japon sl2h geçti ki elimden, gibson sattırdı bana, 2 bin lira civarı satmıştım ben. Aceleniz varsa da Ibanez prestige serisi hiç bir zaman üzmez diyorum :) Ben olsam o paraya Gibson SG Standard alırdım o ayrı konu :D
Açıkçası aklımda bitane rg2550 alıp artan parayıda bi kenara koyup tekrar biriktirip daha sonra rg yi satıp horizon 2 almak da var ama bilemiyorum elimde şuan gitar yok ve özlem çekiyorum :D

Forumda bi tane rg1570 olması lazım 1000liraya 2000lirayi kenara koyun biraz nakit biriktirirsenizde yeni bir gitar alirken satar veya takas arti nakit olarak verirsiniz prestige serisi sizi üzmez diye düşünüyorum

Yukarida okudugum kadariyla MH1000 bakmissin, bende satilik olarak MH1000 Deluxe var LTD. Ilgini cekecekse konusabiliriz, tabii Istanbul ici olabilir teslim

Adım schecter fanboy'a çıkmayacaksa eğer, bu bütçeyle hellraiser hybrid veya banshee elite serilerini çok net düşünürdüm. Hellraiser passive ve custom serileri de son derece tatminkardır. Prs se fabrika olarak schecter ve Ltd ile aynı adresten çıkıyor. Bu nokta da devreye kişisel beğeni unsurlarınız devreye girecek.

Yine de, her anlamda sunduğu bol çeşit ve kendi olumlu deneyimlerim sebebiyle schecter derim.

Adım schecter fanboy'a çıkmayacaksa eğer, bu bütçeyle hellraiser hybrid veya banshee elite serilerini çok net düşünürdüm. Hellraiser passive ve custom serileri de son derece tatminkardır. Prs se fabrika olarak schecter ve Ltd ile aynı adresten çıkıyor. Bu nokta da devreye kişisel beğeni unsurlarınız devreye girecek.

Yine de, her anlamda sunduğu bol çeşit ve kendi olumlu deneyimlerim sebebiyle schecter derim.
Açıkçası bende schecter gitarları hem görünüş hem elektronik aksam olarak beğeniyorum ama seçenek de çok olunca aralarından en içime sineni almaya çalışacağım. Bir günümü ayırıp tüm gitarları denemeye gidicem sanırım.

Bende bir sorun sormak istiyorum hocam PRS gitarlarla ilgili thomannda PRS se standart 24 ve custom 24 gördüm aralarındaki fark sadece manyetik farkı mı yoksa bir fark var mı baktım pek bilgiye ulaşamadım vere aralarındaki fiyat farkı neredeyse 500 TL yakın

Standard 24 bildiğim kadarı ile endonezyada yapılıyor, custom 24 ise kore... Standard 24 custom 24'ün daha cafcafsız olan modeli maple veneer cap, body binding falan yok.

Geri