Türkiye'de yapılmış en iyi korku filmi ?

Sizcede Türkiye'de güzel bi korku filmi yapılmalı mı ?

• Toplam oy veren
    1,095
Drakula İstanbulda anaokulu çocukları için bir korku fimi evet, benim içinse komedi. Exorcist ise komikten de öte! Manken vücut koymuşlar kız kafasını çeviriyor. arkadan dolabı iten adamın ewli gözüküyor falan! Okul'a gelirsek alakası yok korkuyla aslında, sadece Galip Tekin'in canavar çizimleri deli olmuş. türkiye'de korku filmi yapılması bayağı güç, ama birkaç sene beklerseniz ben yaparım :p

drakula istanbulda bulunması çok zor bi film. Sanırım 60larda filan çekilmiş. Belki daha eski.

korku filmi aslında basit ama türkiyede türk filmlerinin hitap ettiği kesim korku filmini pek kaldıracak gibi değil.buda the ring in gişe başarısızlığından belli zaten

aslında bizde çok malzeme var..çünkü türk milleti kadar olmayan şeylere yada kendi uydurduklarına inanan bir millet daha olacağını sanmıyorum o yüzden çok iyi konular çıkabilir :fikrimvar

En iyi türk korku filmi hangisi bilmiyorum ama geçenlerde can sıkıntısından kanalları gezerken Erol Taş herifin birinin kulağına "Nı ha ha ha ha" şeklinde gülerek kocaman bi şiş sokuyodu. Filmin korkunç olarak nitelendirilmesi için yetecek bi sahneydi bence..Evet evet..En korkunç film o..Ama adını bilmiyorum..

Street_Spirit demiş ki:
drakula istanbulda var gülmekten altıma ediyodum o film koku diemi yapılmış komedi diemi...
drakula istanbulda bilinen ilk türk korku filmidir... ayrıca film çekildiği döneme göre oldukça başarılı bana kalırsa...filmi bulan olursa ben onu uzun zamandır arıyorum... iletin lütfen...

drakula istanbulda'yı bende merak ettim.Nası bişe acaba.Bu arada küçük emrah filmleri oldukça korkunç,özellikle Nuri Alço'nun olduğu sahneler :D Sarı bıyık falan o ne yaa öff korkunç! Emrahtada ne kaş varmış zamanında ya,bi kaş hareketinden bütün filmin konusu çıkartabilirsin :D

türkiye'de 'korku filmi' olarak tasarlanmış ve çekilmiş filmlerin hiçbirinin korkuyla veya gerilimle alakası olmadığını ve hatta yapılış amacının tam aksine hepsinin birbirinden vasat komediler haline dönüştüğünü düşünüyorum.. yani.. bırakın türkiye'de yapılmış en iyi korku filmine karar vermeyi öyle bir film var mı yok mu önce ona karar verin..

Türkiye'de korku filmi çekilmemiştir pek, Okul filminden önce hep planım ilk korku filmini çekmekti araştırmalarım Dracula İstanbul'da filmi dışında çekilmiş bir korku filmi olmadığı yönünde sonuçlanmıştır ve hala bu yöndedir yani korku türü biraz farklıdır gerilimle karıştırılır genelde.
korku filminin çekilemeyişinin nedeni ise bizim toplumsal yapımız, malzeme var gerçekten, anadoluda dinleyin 10 kişi 30 film çıkarırsınız ama hem müslüman hem de eleştiriye kapalı bir toplumda cinlerle, hayaletlerle veya hortlaklarla yapılan filmlerin inandırıcılığı olmuyor ve geçmiş dönemlerde hoşta karşılanmazdı, günümüzde bu tabuların bir kısmını aştığımızı göz önüne alırsak yakın gelecekte korku sinemamız gelişecektir diyebilirim...

Geri