The Intel®/Fender Telecaster® Concept Guitar!

Lan hadi gitara bilgisayar takacaktınız onu anladım iyi ama, kardeşim, 100 senelik Telecaster'ı mı buldunuz bu teknolojiyi yükleyecek ? Murat kaportaya Ferrari motoru takmak gibi bişey :)

Gerçi mantıklı düşününce en uygun satıh bu gitarda galiba. Üstü altı boş işte.

Yıl 2025: Abi, ben gitarımı upgrade ettirdim geçen, bi bellek takviyesi yaptım, şimdi tonlar düzeldi mis gibi çalıyo :)

Elixir tellerin minimum sistem konfigürasyonu: Dikkat bu telleri "gitarsayarınıza" takmak için minimum Pentium 8 ......... :p

Windows GuitarXP'de güvenlik açığı.....

GuitarXP for Dummies.

eskiden:

Fender Telecaster
Alder Gövde
Gövdede poliüretan cila
3 parça Maple sap, maple klavye
Sapta poliüretan cila
Medium-jumbo fretler
2 USA Telecaster Single coil manyetik

5 yıl sonra:

Fender Telecaster
Intel Core 4 quattro 2.5 ghz işlemci
4 GB DDR-3 RAM
2000 GB hard disk
14'' LCD monitör
Wireless PCMCIA card
(manyetik falan da lazım tabi, onlar ayrı)

:mrgreen:

Bide bence kayıt içinde çok dandik olmuş yani gidip bu gitarı alıp o kadar para bayılacak kadar lüx bir kayıt yapacaksam bari gitar içine sığdırılmış bir bilgisayar yerine giderim stüdyoda kullanılan bilmem kaç katlı stüdyoda kullanılan bilgisayarlardan ve ses kartlarından alırım bi bilgisayar içine sığdırılmış laptoptan çok daha iyi kayıt yaparım...

Diceksiniz ki ya dışarda canın istediğinde kayıt yapmak istediğinde falan...da.....ben soruyorum hangimiz bugüne kadar otobüste "ah ulan şurda bi kayıt yapsaydım" dediniz ki...yada kayıtı niye sokak ortasında veya dışarda yapıyoruz ki deli miyiz biz...veyada PC teknolojisi deli gibi gelişmişken neden ben gitar üstündeki PC'yi kullanıyım ki stüdyoda kayıt yaparken...

Çok gereksiz bi icat olmuş bence keşke daha farklı çalımla ilgili canlı performans ile ilgili birşeyler yapsalarmış...hani ışıklı gitar yapsalar falan daha kullanışlı olurdu en azından sahnede eğlenceli gözükürdü..

gördüğüm kadarıyla bu gitarı görüpte bahane edip hala fendere bok atmaya calısanlar var :) adamlar artık en güzel gitarları üretti değişik şeyler arıyorlar,concept takılıyorlar naberrr :D

Bence insanların bu başlıkta yazdıkları "abartı tepki vermenin" tam karşılığı :)

İlk olarak hangi büyük proje veya hangi uç fikir direkt uygulamaya konulmuş, direkt kullanılmaya başlanmış onu sormak isterim... Bundan 10 yıl önce kaç kişi internet kullanıyordu mesela? Bundan 10 yıl önce kaç kişi amfi modelleyicisi kullanıyordu? Bırakın da insanlar şimdilik otobüste metal müzik kaydetmesinler :mrgreen:

Bilgisayar herşeyin içine giriyor artık bunun geldiğini görmek de çok zor olmasa gerek..

Bu gitarla iligli olarak ilk düşünmemiz gereken şey şu, karşınızdaki firma "Fender" Yani bırakın da sizin akıl edebildiğiniz şeyleri onlar da, mühendisleri ve tasarımcıları da akıl edebilsinler ki aldıkları 1000lerce dolar boşa gitmesin değil mi?

Şimdi siz dip gürültüsü yapacağı için veya otobüste gitarı çıkartıp kayıt yapamayacağınız için bu gitarı eleştiriyorsunuz, yerden yere vuruyorsunuz. Bir de diyorsunuz ki bari "telecaster" gövdesine koymasalardı da murat kaportalı bwm olmasaydı. Bu olayı fenderin çok az bilinen ya da telecaster, stratocaster gibi "efsane" olmayan bir modeline koysaydı kimbilir neler diyecektiniz. Ya da bir şey demeyecektiniz ama hiç konuşulmayacaktı.. :)

Yani bana sorarsanız Fender Telecaster ile çok doğru bir seçim yapmış. Başta büyük ihtimalle bu veya bunun gibi bir teknolojinin başarısız uygulamalarını görürüz, kısa bir süre sonraysa yavaş yavaş gitarların üstünde bu tarz şeyleri kullanmaya başlarız, bana öyle geliyor...

Kimse de kimseyi zorlamıyor zaten, adamlar bir fikir vermiş. Belki bu fikir başka üreticilere yeni ufuklar sağlayacak, bizde daha verimli ürünlerle karşı karşıya kalacağız.

Tabi bu ürünün internete veya amfi modelleme teknolojisine kıyasla kullanışlılığı ve gerekliliği tartışılır ama yine de bir bakıma ileriye doğru iyi bir adım olmuş. Yalnızca biraz fazla büyük bir adım olmuş, bunu yapana kadar çok daha gerekli şeyler yapılabilirdi.

Di mi mesela 12. perde demirini manyetik yapsınlar sonra biz daha akustik ses alalım birinci perde demirini de yapabilirler böyle egzantrik şeyler ortaya çıkar :D

Geri