Grup Garez (Alternatif,Anadolurock)-Balıkesir

Grup GareZ - Balıkesir Üniversitesi Rock Müzik Grubu

grup_garez-garez%20sade%20log.jpg

Grubumuz 20 Aralık'ta kuruldu.Garez grubunun solo gitarcısı(Doğan) başka grubu olmasına rağmen ,Garez grubunun ritm elektro ve vokali olan Volkan ile grup kurma kararı aldı.Grubun iki temel taşı üzerine bas gitar ve bateri arayışında Özgen(bas) ve Erdi(bateri)'yi alarak grubu kurdular.Volkan'ın söz ve bestelerini Volkan'la beraber düzenleyen Doğan anadolurock,softrock çizgisinde bestelerin setup'ını oluşturdular.

Grubun 30 dan fazla bestesi olmasına rağmen,düzenleyebildikleri parça şu an itibari ile 11 tanedir.Geri kalan parçalar gün geçtikçe tamamlanacaktır.Demoların kaydını yapıp ilk demo albümüzü çıkaracağız.

Kadromuz

Doğan Erol Elektro Gitar-Klavye
Volkan Ömür Elektro Gitar & Vokal
Musa Bilen Bateri
Özgen Bass Gitar

1-Yol
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/yol.mp3

2-Yeniden
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/garezyeniden.rar

3-Kaderim-Bağlamalı Versiyon
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/kaderim.mp3

4-Sürtük-O nerde
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/onerde.mp3

5-Platoniklerdeyim
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/platonik.zip

6-Kaderim-Rock Versiyon
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/kaderimCOVER.rar

7-İlk ve Son-Enstrumantel
http://bote.balikesir.edu.tr/~bote0439/ilkvesonenstrumantel.zip

iletişim
http://www.grupgarez.anatolianrock.com
http://www.herkesdinlesin.com/grup_garez
msn : [email protected][/img]

Öncelikle ,Sercan dostum arkadaşları uyardığın için teşekkürler;)

Merhaba arkadaşlar ben kendi forumumada sorunuzu cevapladım ama buraya yazmak istedim.
Merhaba. Grubumuzun ismi noter tastikli değil. Parçalarımız evet tastikli.
Sizin isminizinde Garez olması çokta sorun değil bizim için,
çünkü bu işi amatörce yapıyoruz, sonuçta siz Balıkesirde, bizse Ankaradayız.
Ayrıca böyle durumlarda eğer iki grupta amatör ruhla bu işi yapıyorsa
grup ismini önce koyan bu ismin sahibi olmalıdır.

GaReZ grubu Şubat 2005 te grup dumanaltı adıyla kurulmuş
Mayıs 2005 tarihindede GaReZ olarak ismini yenilemiş, bu zamana kadar bu isimle gelmiş,
bundan sonrada bu isimle yoluna devam edicektir.
Biz ismimizi araştırarak koyduk,
eğer araştırmadan isminizi koyduysanız ve bizden sonra isminizi koyduysanız sizin isminizi değiştirmeniz gerekiyor
yok tam tersiyse bizim.
Etik olan şey bu bence.

Eğer birgün olurda iki gruptan biri ticari amaçlı bir albüm yaparsa o zaman kanunlar konuşur elbette.
Sonuç olarak biz dediğim gibi nerdeyse 2 yıl olacak GaReZ ismiyle yolumuza devam ediyoruz
ve bu ismi araştırdık internette ve böyle bir grup ismi yoktu.
Ki durum sizin bu ismi bizden daha sonra koyduğunuzu gösteriyor.
Çünkü yaklaşık 11 tane farklı sitede GaReZ grubuna air forum var.
Yani diyeceğim isminizi koyarken google dan acaba GaReZ diye bir grup varmı yokmu diye araştırsaydınız
GaReZ grubunun forumlarından birini mutlaka görürdünüz.
Ki bu durumdada grup ismi konusunda sizin birşeyler yapmanız gerekiyor gibime geliyor.
Ayrıca bu isimde bir grup ismi olup olmadığını araştırmadan bu ismin noter onayına almanız da garibime gitti,
eğer size ahlaki geliyorsa diyeceğim birşey yok.
Ama kanuni bir durum söz konusu olduğunda efendice ismimizi değiştirmeyi biliriz.
Ama durum şuan tamamen etikle alakalı ve bu durumdada siz birşeyler yapmalısınız.
Kolay gelsin.
Başarılar.

Şİmdi daha net anlaşılıyorki siz bizden daha sonra kurulmuş bir grupsunuz (20-aralık-2006) ve bizim tarafımızdan kullanılan bu ismi bizden sonra kullanmaya başlamışsınız.
Kullanmadan önce keşke araştırmış olsaydınız.
Ama sağlık olsun olabilir böyle şeyler.
Madem amatör ruhla birşeyler yapıyoruz, dediğim gibi etik olarak hareket etmek gerekiyor
ve bu durmdada sizler yeni bir isim bulmalısınız.
Kolay gelsin arkadaşlar...
Yolunuz açık olsun

Slm arkadaşlar .AnkaraLI GAREZ grubu bu isimle önmelı birçok organızasyonda ve kayıtta yer aldı ...bu isimle kendine bi yer edindi...sizin de aklı başında insanlar oldugunuzu düşünerek bu sorunu bı an önce halletmenizi istiyoruz .Biz noter tasdıkı almayı ıhtıyac duymamıştık çunku dedıgım gibi uzun zamandır garez olarak varız... saygılar

Öncelikle Grup Hayırlı Olsun Doğancım..

Ama isim olayı pek hayırlı olmamış..bizimde başımızdan geçti böyle bi olay..ama asılsızdı adamlar ismi kapmak için yalan söylemişler..tastikledik ismimizi adamlardan bi daha ses çıkmadı..!! :LOL:

Ama bu arkadaşlar yalan söylemiyor,ve sizden çook önce kurmuşlar grubu başlıkları var v.s bence değiştirin isminizi doğancım...

Bakın arkadaşlar Balıkesirde bulunan gerçek GaReZ'in, yani Şubat-2005'te Ankara'da kurulan GaReZ grubunun dinleyicilerinden msnden haber geldi; Balıkesire geliyormuşsunuz diye. Umarım yaptığınız bu dengesizliğin bilincindesinizdir. İşi saygısızlaştırıyorsunuz. Zaten yakında oradaki arkadaşlardanda tepki alıcaksınız, yakındır!
GaReZ adında bir grup olduğu halde ,aynı adda bir grup kurmak saygısızlığında bulunduğunuz yetmezmiş gibi birde çıkıp bu isimle konser afişi asıyorsunuz terbiyesizce!
Yeni bir isim bulmak o kadarmı zor???!!!
bu kadar düşünmek konusunda yetersizmi beyinleriniz!!!
Ama yok siz bu yaptığınız saygısızlığa devam ederseniz sizin adınız ortada!!!
Başkada bir açıklama yapmaya gerek yok sanırım!!!

bencede yapılan terbiyesizlik ve yüzsüzlükten başka bişey değil.değiştirin isminizi.

ayrıca balıkesirdeki konserinizi izledim hiç beğenmedim... :evil:

""

GaRReZ demiş ki:
Bakın arkadaşlar Balıkesirde bulunan gerçek GaReZ'in, yani Şubat-2005'te Ankara'da kurulan GaReZ grubunun dinleyicilerinden msnden haber geldi; Balıkesire geliyormuşsunuz diye. Umarım yaptığınız bu dengesizliğin bilincindesinizdir. İşi saygısızlaştırıyorsunuz. Zaten yakında oradaki arkadaşlardanda tepki alıcaksınız, yakındır!
GaReZ adında bir grup olduğu halde ,aynı adda bir grup kurmak saygısızlığında bulunduğunuz yetmezmiş gibi birde çıkıp bu isimle konser afişi asıyorsunuz terbiyesizce!
Yeni bir isim bulmak o kadarmı zor???!!!
bu kadar düşünmek konusunda yetersizmi beyinleriniz!!!
Ama yok siz bu yaptığınız saygısızlığa devam ederseniz sizin adınız ortada!!!
Başkada bir açıklama yapmaya gerek yok sanırım!!!

Dostum öncelikle tabirlerin hiç hoşumuza gitmedi.Sen müzik yapıyorsan dinleyicilerinde varsa onlara örnek olacak tabirler yapmalısın ki bunu sende göremedim.Bu beyinleriniz yetersiz. vs.. kelimelerine hiçbirşey demiyorum.Ama ismimiz tescillidir.Ama Grup Garez olarak.Ve Aydında bir grup daha var Garez olarak peki onlara neden aynı tepkiyi vermiyorsunuz.Biz ismi kurarken sizin olduğunuzu bilmiyorduk ve şu anda 3 tane garez grubu var dostum ve durumdan şikayetçi değiliz.Dediğim gibi ismimiz Grup Garez olarak tecillidir.Sizinki Garez burada anlaştık mı.Ayrıca sizin dinleyicileri biizm gruba çekme niyetimiz de yok.Bizim grubun kadar besteniz yok incelediğim kadarıyla.Dinleyicilerimiz belli.Burdaki beyenmedik yorumlarına hiç kafamıza takmıyoruz taraflı bir dinleyici olduğu aşikar.Yaptığımız konserlerde ne kadar iyi iş yaptığımızı biz biliyoruz.Edremit konserinde bir daha gördük.Afişi asmamız hiç de terbiyesizce değil.Dediğim gibi sen yazana kadar garez grubu olduğunu bilmiyorduk.Sizin dinleyicileri çekme gibi de niyetimiz yok.Herşey ortada.

Müzik hayatınızda size başarılar.Umarız bizden önce bir yerlere gelirsiniz.Bu cümlelerim bir erdemdir.Polemiğe gerek yok.Hepimiz müzik adına bişeyler yapıyoruz.

Ve de sizleri saygıya davet ediyoruz arkadaşlar.Bu cümleleriniz gereksiz aşağılayıcıdır.Ama hiçbirşey demiyoruz.Hepimiz son derece saygılı insanlarız.Gerisini siz düşünün ve bir özürü rica ederiz grubumuzu tanımadan sarf ettiğiniz cümleler için.

böle şeyler oluyor arkadaşlar.Ama tartışmayı bırakıp müzik için bişeler yapmak lazım düşüncesindeyim ben.Mesela sivasta da paranoya var istanbulda da.Bütünleme isimli sivastan da bi grup çıktı ankaradan da. Böle tartışmaların çok yersiz olduğunu düşünüyorum.Bütün amatör gruplara müzik hayatlarında başarılar diliyorum...

saygılar-sevgiler...

musimo demiş ki:
böle şeyler oluyor arkadaşlar.Ama tartışmayı bırakıp müzik için bişeler yapmak lazım düşüncesindeyim ben.Mesela sivasta da paranoya var istanbulda da.Bütünleme isimli sivastan da bi grup çıktı ankaradan da. Böle tartışmaların çok yersiz olduğunu düşünüyorum.Bütün amatör gruplara müzik hayatlarında başarılar diliyorum...

saygılar-sevgiler...

işte son noktayı arkadaş koymuş.tartışmalarımız gereksiz.aşağılamalarınız rencide etmeniz de hiç hoş olmayan gereksiz noktalar.
amatör gruplara başarılar müzik adına.

Re: ""

nimbusdogan demiş ki:
Dostum öncelikle tabirlerin hiç hoşumuza gitmedi.Sen müzik yapıyorsan dinleyicilerinde varsa onlara örnek olacak tabirler yapmalısın ki bunu sende göremedim.Bu beyinleriniz yetersiz. vs.. kelimelerine hiçbirşey demiyorum.Ama ismimiz tescillidir.Ama Grup Garez olarak.Ve Aydında bir grup daha var Garez olarak peki onlara neden aynı tepkiyi vermiyorsunuz.Biz ismi kurarken sizin olduğunuzu bilmiyorduk ve şu anda 3 tane garez grubu var dostum ve durumdan şikayetçi değiliz.Dediğim gibi ismimiz Grup Garez olarak tecillidir.Sizinki Garez burada anlaştık mı.Ayrıca sizin dinleyicileri biizm gruba çekme niyetimiz de yok.Bizim grubun kadar besteniz yok incelediğim kadarıyla.Dinleyicilerimiz belli.Burdaki beyenmedik yorumlarına hiç kafamıza takmıyoruz taraflı bir dinleyici olduğu aşikar.Yaptığımız konserlerde ne kadar iyi iş yaptığımızı biz biliyoruz.Edremit konserinde bir daha gördük.Afişi asmamız hiç de terbiyesizce değil.Dediğim gibi sen yazana kadar garez grubu olduğunu bilmiyorduk.Sizin dinleyicileri çekme gibi de niyetimiz yok.Herşey ortada.

Müzik hayatınızda size başarılar.Umarız bizden önce bir yerlere gelirsiniz.Bu cümlelerim bir erdemdir.Polemiğe gerek yok.Hepimiz müzik adına bişeyler yapıyoruz.

Ve de sizleri saygıya davet ediyoruz arkadaşlar.Bu cümleleriniz gereksiz aşağılayıcıdır.Ama hiçbirşey demiyoruz.Hepimiz son derece saygılı insanlarız.Gerisini siz düşünün ve bir özürü rica ederiz grubumuzu tanımadan sarf ettiğiniz cümleler için.

Arkadaşım öncelikle benim grubumun demosunda 3 beste olması , kendi bestelerinizin bizden daha çok olduğu anlamına mı geliyor. Bu nasıl bir düşünmekten yoksunluktur, nasıl bir acizliktir ya!!!!
Afyonda ki garez dende haberim var, onlarlada konuştum ama onlar hiç yoktan konuştular adam gibi. Size yazılan şeyler kaç vakittir şu forumda duruyor bu zamana kadar insan bir şey yazar be. Yukarıya bakarsan yaptığınız şeyi onaylamayan ve sizi ta ne zaman uyaran insanların mesajları var. Hiçmi okumuyorsun!!!!
Sen onlara hiç bakmıyorsun, her nedense bu durumu önemsemeyen, şurdada burdada aynı ismi taşıyan gruplar var diyen bir arkadaşın yazısını kendine kriter olarak alıyorsun.
Bu nasıl bir amatör ruhtur ya. İnsan müzik adına, sanat adına birşey yapıyorsa en başta adımını düzgün atmalı.
Ulan biz günlerce düşündük bu grubun adını koyarken , araştırdık, aynı ismi kullanan bir grup olmasın , başkalarının düşünüp koyduğu grup ismini kullanmayalım ayıp olur diye.
Size ta en başta dedim tabi okuduysanız. Eğer zahmet edip google a garez diye yazsaydın bilmem kaçtane forumda Garez adında bir grubun olduğunu görürdünüz. Ama bir insan bunu yapmaktanda aciz olmamalı.
Şunu açık seçik söylüyorum ki size özür dileyen en adi şerefsizdir. Nasıl bir terbiyesizlik bu ya bide utanmadan özrü rica ediyoruz felan yazıyorsun.
Sen tut garez adında bir grup olduğu halde aynı ismi taşıyan bir grup kur, utanmadan bide biz noterden onayladık siz onayladınızmı diye sor bide özür bekle...........
Hepimiz müzik yapıyoruz ama insan orjinal olmayı, farklı olmayı başarabilmeli herşeyden önce. Daha düzgün bir isim koyamamışsınız kendinize , müzikten bahsediyorsunuz.
Size düşünmekten mahrumsunuz derim tabi. Onca harf , onca kelime varken neden bu isim??? Madem amatör olduğunuzu iddaa ediyorsunuz, gerçekten bir amatör gibi davranın. Özür dilemesi gereken sizlersiniz. Ben sizden başka bu durumu onaylayan tek bir insan tanımıyorum. Hiç bir grup üyeside kendi grubunun isminin başkaları tarafından kullanılmasını istemez, en azından benim tanıdığım müzisyenler böyle.
Ayrıca dinleyici konusunda hiç bir endişem yok, beni dinleyen senide dinlesin, herkesin bileceği iş bu.
Son nokta asla bu olamaz, bence yukarıda ki yazılarıda oku.
En başta doğru adım atmak, orjinal olmayı, karışıklıklara mahal vermemeyi başarıp sonrada doğru düzgün müzik yapmak adına!!!!

""

arborvitae demiş ki:
youtube da videonuzu izledimde artık gülüyorum sadece ya isim polemiğini geçtim yani :D :eek: 8O :LOL: bence garez ismini hak etmiyosunuz haddin başarılar :LOL:

dostum yine alttan alarak cevabımı yazıyorum.lütfen bu konuya bu tür gülüyorum isim polemiği ismi haketmek gibi sözcükler sarfetmeyin.ha beyenmemiş olabilirsin parçayı eyw.ama bunu grup isimleri aynı diğe belirtip söylemen hoş değil.hukuki yollara başvurmayalım.ki böyle giderse papaz olan taraf siz olursunuz belirteyim.alnımız ak devam ediyoruz.herkes kendi işine baksın.bu forumda belirtme bunları ekle msnmi ordan halledelim bi sorunun varsa her türlü hallederiz.kaşınan taraf olmayın.

[email protected]

Birde ustten alda cevabini yaz istersen!!! Hadi hukuki yollara bir basvurda gor bakalim kim papaz olacak!!! Gor bak bakalim bir ismi kullanan bir grup oldugu halde o ismi kullanmak ve ustune ustluk arastirip etmeden noterden tastiklemek ne demek sana hukuk guzel bir dille anlatir. Iste o zaman bir isim bulmaktan aciz beyinleriniz tak eder sanirim. Sizin alninizin akligi bumu!!! Boyle cirkeflikler boyle forumlarda belirtilmeliki insanlar gorsunler kimin ak kimin kara oldugunu!!!!

hadi başvur koçum ya bekliyorum baş vur bakalım nolcak ben erdekteyim aynı zamanda gel bide bana baş vur..Ama bunlara girişmeden önce düşüncektiniz böyle bir ismin olup olmadığını yaptığınız hareketin etik olup olmadığını önce vicdanınıza sonra beyninize başvurcaktınız bi düşünün bakalım biz bööle bişi yapsaydık nolurdu ya ismi geçtim artık logoyu bile aynı kullanıyosunuz eyvallah yani GaReZ felan biraz yaratıcı olun baride yeni bişiler kazandırın hem logo hem müzik yönünden bide anket yapın isterseniz bu konuda etik mi deilmi olur mu olmaz mı diye ha hadi bakim kalın sağlıcakla...

Geri