Turgay Asan

Arkadaşım, bu İhanet isimli şarkının videosu, Youtube 'de var mı?
Varsa adresini yazar mısın ? :):)

Aslında bende bu klibin peşindeyim ama hiç bir yerde rastlamadım.
Zaten yayınlamış olsa kendi sitesinde mutlaka yayınlanırdı.
Siyah beyaz bir klipti ama güzeldi, ben çok beğenmiştim.

Şimdi Heavy Metal Zamanı

Bu yazı
ana sayfasındaki haberlerden alıntıdır.

"En son, Ankara Saklıkent, III. Rock Station Rock festivalindeki üstün performansı ile izlediğimiz Turgay, müzik çalışmalarına yeniden başladı. Onu ilk kez 1999'da Turgay & Frekans (DERİN BOŞLUK) albümü ile tanımıştık.

Vokal : Turgay ASAN
Gitar : Mehmet KURUL
Gitar : Tolga ERCAN
Bas : Gürdal SÖNMEZ
Davul : Burak ERTETİK

Çalışmalarının Eylül sonuna kadar süreceğini ve daha sonra Türkiye'deki bütün rock organizasyonlarına katılarak konserlerine devam edeceğini söyleyen Turgay; "Şimdi Heavymetal Zamanı" diyerek yoluna devam edeceğini söylüyor. Ve şöyle devam ediyor :
- " Müzikten uzak kalmadım aslında, geçen süre içinde metal ağırlıklı pek çok şarkı hazırladım. Şimdi o şarkıları dillendirme aşaması içindeyiz. Provalar çok başarılı devam ediyor.
Grubun yeni elemanları zaten işinin ehli. Hiç bir sorun yaşamadan hızla sürdürüyoruz çalışmalarımızı.
Eylül ayı itibariyle, bize gelecek bütün tekliflere açığız. Organizatörlerin bizden haberdar olması için şimdiden kolları sıvadık ve her yere haber salmaya başladık :)
:: Yeni bir albüm hazırladığını ve bu albümü piyasaya sürüp sürmeyeceğini sordum. Şöyle cevap verdi :
- O albümü çok büyük bir hevesle hazırlamıştım. "Yalancı Cennet" adını verdiğim albümün kayıtlarında oluşan ve benim kulağıma hoş gelmeyen bazı sesler hevesimi kursağımda bırakmaya yetti!
İlerleyen günlerde neler olur bilemem, belki bu kadro ile yeniden girerim stüdyoya... Ama benim için asıl önemli olan şey albüm değil zaten, seyirciyle birlikte olmak, şarkılarımı onlarla birlikte söyleyebilmek. Şehir şehir gezerek konserler vermek...
Hayatın tadı ve anlamı bu noktada başlıyor benim için.
Eylülden sonra yollardayız... :)

Uzun bir aradan sonra Turgay, yeniden müziğe hızlı bir dönüş yaptı.
Şu sıralar yeni grubuyla sıkı bir çalışma içinde. Eylül ayından itibaren konserlerine başlayacak...

n541739234_1175469_5300.jpg

Turgay Asan sitesinden alıntı yaptım :

Tarih: Cum Hzr 01, 2007 6:44 am Mesaj konusu: Turgay Asan Grup resimleri

--------------------------------------------------------------------------------

Uzun bir ayrılığın ardından yeniden çalışmalara başladık.
Yeni grup elemanları ile sürdürdüğümüz provalar (eğer bir aksilik olmazsa) Eylül ayı sonunda bitecek.
Öncelikle, Samsunda özel bir konser verdikten sonra festivallere doğru yola koyulacağız.
Samsun konserinin tarihi henüz belli değil... Sanırım Eylül ayının son haftası yada Ekim'in ilk haftası ... Günlerden cumartesi iken, sevgili dostum Arda Turaç 'ın deyimiyle "Samsun'dan bir duman yükselecek"

Tüm gelişme ve ayrıntıları sitemizden sıklıkla yayınlamaya devam edeceğiz.
Her zaman BARIŞÇI ve ROCK'çu KALIN.....
Turgay Asan........

Turgay Abi' yle alakalı bir başlık bulabilmiş olmak beni sevindirdi.2001 yılında, Derin Boşluk isimli albümünü aldım.Ama dinleye dinleye kasetin ilk 2 şarkısının başında bozulmalar oldu.Bende, 4 sene önce kaset dağıtım firmasına mektup gönderdim bu konuyla ilgili.Ama, adreste bulunamadıkları için geri geldi mektup.Turgay abi' ye de ulaşamadım.
Çok başarılı bir müzik adamı.Vecdi Abi' yle aralarında sorun var sanırım.Çünkü, Vecdi Abi' ye Turgay&Frekans' la ilgili sorularımı hep yanıtsız bıraktı.
Umarım, Turgay Abi ve grubu müthiş bir albümle tekrar aramızda yerini alır.
Yeni Baştan, Derin Boşluk, Zaman Geçer ve İhanet şarkıları albümün en güzel şarkıları.Yalnız, Zaman Geçer şarkısının sonunda davul atağını çok aşırı uzatmış olmaları şarkının güzelliğini biraz gölgelemiş bence.Ama, herşeye rağmen kısıtlı imkanlarla çok kaliteli bir soundla ve güzel şarkılarla "Derin Boşluk" isimli bir albümünü bizlere sundular.

Turgay Asan & Rockband konseri!

Bu yıl 7.’si düzenlenen OMÜ Bahar şenliğinde Turgay Asan & Rockband ’de sahne alacak. Derin Boşluk albümünden tanıdığımız Turgay Asan; yeni oluşturduğu kadrosuyla yoluna devam eden eski tüfeklerden.
Konser 23 Mayıs 2008 tarihinde, saat: 18.00’da başlayacak. Yer: Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Kampüs alanı.
Samsun’da yaşayan ve gelebilme imkanı olan herkes konsere davetlidir.

dün akşam (15.05.2008) grubun provasındaydım. çok güzel bir hardrock ziyafetinin, izleyenleri beklediğini ifade edeyim.
yukarıda kadroda yeralan ali vardağlı(davul) yerine burak ertetik konserde baget sallayacak.

Herkese merhaba arkadaşlar.
Ben Turgay&Frekans'dan Erdem.
Turgay&Frekans 2010 "Yeni Baştan" tekrar stüdyoda ve çok yakında sahnelerde.

Turgay ASAN vokal
Emre HACIOÐLU bas
Serhan KAPTAN gitar
Ali Erdem GÜL gitar&geri vokal
Ali VARDAÐLI dadul

45458_429080629234_541739234_4633856_4653587_n.jpg