Transpoze (Alternative) -Ankara

"Neredeyse" ile demeye getirdim zaten. ;) Anlayan anlamıştır. Müziğinize sözüm yok, var ama yok, ama yaklaşımlarınız hakikaten de kötü ve bu çok üzücü.

Çok bildiğimi iddia etmiyorum, ama bilgi almaya gelenler var, bilirler. Arkadaşlar bana daha 2 aylık taptaze bir grup olduklarını söyleyip dururlar, her türlü eleştiride önüme pişirip pişirip dunarlar ama aile olacak kadar bir zaman geçtiğini sanmıyorum, bozar ya da bozmaz önemli değil.

Emo, emodur, bu başlık ya da başka başlık.

Sevgiler...

Sorun da burda işte arkadaşım.
2 aylık bir grup bu kadar iyi, kitle sahibi ve tam bir aile oldukları için çekilemiyorlar. Sizde atalarımız yalancı çıkmasın diye "Meyve veren ağacı taşlarlar" ilkesine araçlık ediyorusunuz :)

Konunun dışına çıkmıyorum ve söylediğin şeylerin bir kısmını yutuyorum farkındaysan.. Başlığı kirletmemek amacıyla.. ;)

bizim yaklaşımlarımızda bir sorun olduğunu zannetmiyorum.bizim amacımız müzik yapmak ve 'müzik' le alakalı her türlü eleştiriye açığız.ama eleştiri 2 türlüdür.birinci kısımdaki eleştiriler,gerçekten iyi şeyler yapmak adına,grubu desteklediğini gösteren,yapıcı eleştirilerdir.olumlu veya olumsuz hatta olumsuz olursa mükemmel olur ki ne yaptığımızı,ne yöne gittiğimizi bilelim..gelelim 2. tür eleştirilere.bu eleştiriler genellikle ağır bir dille yazılan,gruba destek vermek için mi yoksa grubun hatalarını,herkesin gözleri önüne''abartı'' bir biçimde serip,grupla dalga geçmek için mi yapıldığı bilinmeyen,amaçsızca yazılan yazılardır.biz her zaman 1.türden eleştirileri kabul ediyoruz ve çok seviyoruz.2.türden dediğimiz eleştirilerden de herkesin ettiği gibi biz de nefret ediyoruz.eğer müzik adına konuşacaksak,1.tür eleştiri yapmak isteyen herkese forumumuz sonuna kadar açıktır.ama 2.tür eleştiri yapmayı düşünenlere şimdiden söyleyelim,cevabımız çok ağır olur.TRaNSpoZE olarak amacımız sadece ve sadece müzik yapmak ve müziğimizle tanınmak.son olarak müzik kazansın diyoruz.saygılar..

seLLisonfire demiş ki:
Sorun da burda işte arkadaşım.
2 aylık bir grup bu kadar iyi, kitle sahibi ve tam bir aile oldukları için çekilemiyorlar. Sizde atalarımız yalancı çıkmasın diye "Meyve veren ağacı taşlarlar" ilkesine araçlık ediyorusunuz :)

Şimdi "meyve veren ağacı taşlarlar" burada yanlış cümle. Ben arkadaşlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Görüştüğüm grup elemanları bunun tersini iddia edemezler. Hatta düşünüyorum ki, sen dinlemekle ve "çok iyiydiniz" demekle kalıyorken ben ötesine de geçiyorum. Yine grup elemanlarının aksi bir iddiada bulunacaklarını sanmıyorum. Tamam, üslubum sert olabilir ancak önceki sayfada mesajından alıntıladığım yazıyı tekrar okuyacak olursan, benim getirdiğim eleştiri kesinlikle gruba değil, direkt sana! Hatta grup bir eleştiriye gayet olumlu ve ılımlı bir yanıt vermişken, benim gibileri gaza getiren mesajlar atarak, eleştiriye eleştiren bütün herkese. ;)

Sevgiler...

_apeiron_ demiş ki:
bizim yaklaşımlarımızda bir sorun olduğunu zannetmiyorum.bizim amacımız müzik yapmak ve 'müzik' le alakalı her türlü eleştiriye açığız.ama eleştiri 2 türlüdür.birinci kısımdaki eleştiriler,gerçekten iyi şeyler yapmak adına,grubu desteklediğini gösteren,yapıcı eleştirilerdir.olumlu veya olumsuz hatta olumsuz olursa mükemmel olur ki ne yaptığımızı,ne yöne gittiğimizi bilelim..gelelim 2. tür eleştirilere.bu eleştiriler genellikle ağır bir dille yazılan,gruba destek vermek için mi yoksa grubun hatalarını,herkesin gözleri önüne''abartı'' bir biçimde serip,grupla dalga geçmek için mi yapıldığı bilinmeyen,amaçsızca yazılan yazılardır.biz her zaman 1.türden eleştirileri kabul ediyoruz ve çok seviyoruz.2.türden dediğimiz eleştirilerden de herkesin ettiği gibi biz de nefret ediyoruz.eğer müzik adına konuşacaksak,1.tür eleştiri yapmak isteyen herkese forumumuz sonuna kadar açıktır.ama 2.tür eleştiri yapmayı düşünenlere şimdiden söyleyelim,cevabımız çok ağır olur.TRaNSpoZE olarak amacımız sadece ve sadece müzik yapmak ve müziğimizle tanınmak.son olarak müzik kazansın diyoruz.saygılar..
Ben ilk defa forumunuzu okuduğum andan itibaren ikinci tür bir eleştiri görmedim hiç. Benim sayfalar önce getirdiğim bir eleştiriye getirdiğiniz cevaplar da bunun göstergesiydi zaten. Hem o eleştirinin de yıkıcı değil, yapıcı olduğunu düşünüyorum ki, gruptan iki kişiyle sık sık konuşur olduk bu konular üstüne. Müzik yapma isteğiyle yanıp tutuştuğunuzu gayet iyi biliyorum. Ama siz beni ikinci sınıf eleştirilere sokuyorsanız o zaman artık arkanızda da değilim, bunu bilmenizi isterim. Bir önceki mesajımda dediğim gibi sert bir üslubum olabilir ama amacım eksiklerinizi sadece size göstermek, yoksa forum kullanıcılarının önüne sermek ya da grupla dalga geçmek benim haddime değil. (Kimim ki ben buna hakkım olsun, sadece bilmenizi istediklerimi yazdım.)

Tartışma yaratmak hiç huyum değildir ancak sevgili seLLisonfire'a anlatmaya çalıştığım şey benim grubu eleştirmediğim, grubu eleştiren kişinin başka bir dinleyici tarafından eleştirilmesiydi. Uzun bir tartışmaya sebep olduğum için kimse kusura bakmasın. ;)

Ayrıca grubunuzda var olduğunu iddia ettiğim yaklaşım sorunu yaptığım bir eleştiriden iki dakika sonra MSN'de markaja alınmamdı. :)

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
_apeiron_ demiş ki:
Ben ilk defa forumunuzu okuduğum andan itibaren ikinci tür bir eleştiri görmedim hiç. Benim sayfalar önce getirdiğim bir eleştiriye getirdiğiniz cevaplar da bunun göstergesiydi zaten. Hem o eleştirinin de yıkıcı değil, yapıcı olduğunu düşünüyorum ki, gruptan iki kişiyle sık sık konuşur olduk bu konular üstüne. Müzik yapma isteğiyle yanıp tutuştuğunuzu gayet iyi biliyorum. Ama siz beni ikinci sınıf eleştirilere sokuyorsanız o zaman artık arkanızda da değilim, bunu bilmenizi isterim. Bir önceki mesajımda dediğim gibi sert bir üslubum olabilir ama amacım eksiklerinizi sadece size göstermek, yoksa forum kullanıcılarının önüne sermek ya da grupla dalga geçmek benim haddime değil. (Kimim ki ben buna hakkım olsun, sadece bilmenizi istediklerimi yazdım.)

Tartışma yaratmak hiç huyum değildir ancak sevgili seLLisonfire'a anlatmaya çalıştığım şey benim grubu eleştirmediğim, grubu eleştiren kişinin başka bir dinleyici tarafından eleştirilmesiydi. Uzun bir tartışmaya sebep olduğum için kimse kusura bakmasın. ;)

Ayrıca grubunuzda var olduğunu iddia ettiğim yaklaşım sorunu yaptığım bir eleştiriden iki dakika sonra MSN'de markaja alınmamdı. :)

Sevgiler...

sen beni ciddi anlamda yanlış anladın.sana kimsenin 2.tür eleştiri yaptığını tabi ki söylemedi zaten öyle bişey yapmadığını herkes biliyor.benim o yazıyı yazmaktaki amacım,ilerde meydana gelebilecek olayları şimdiden önleyebilmek ki daha önce de bir çok forumda çok tatsız olaylar yaşandı.bizim forumda da yaşanmaması tek amacımız.o yazının hiçbir satırı kesinlikle seninle alakalı değil,emin olabilirsin.bizim amacımız insanları kırmak,küstürmek değil,aksine insanların bizi tanıyıp,yaptığımız müziği sevmelerini sağlamak...eleştirilere her zaman açığız,nasıl eleştiriler olduğunu 2 mesaj yukarda bahsettim zaten(kesinlikle 1.türden eleştiriler).düşüncelerini bizimle paylaşan herkese teşekkürler..

silent_guitar demiş ki:
_apeiron_ demiş ki:

Sevgiler...
cidden yanlış anlaşılma oldu ömerin anlatmak istedi 1.türden eleştri olumlu olumsuz eleştiri grup açısından iyi olan eleştri 2.eleştride olumsuz olan şeyleri forma abarta abarta yansıtmak saygılar sevgiler

nolmuş burda yaaaaa :D nese hallolduuna sevindim arkdaşlar 1.türden eleştiriye herzaman açığız ama 2.ye ne siz bulaşın ne de biz şimdiden tşekkürler hepinize

transpoze 26 nisan istanbul koç üniversitesinde saat 22.00
transpoze 17 nisan salı radyo bilkent(96.6)canlı yayında saat 20.00
transpoze 19 nisan perşembe biziz rock barda(duman&kurban night)saat 22.00 giriş 10 ytl hepinizi bekleriz...

Severek takip ediyorum sizleri beyler.Güzel organizasyonlara imza atıyorsunuz.Tebirikler.Sanırım 1 defa izleme sansı buldum sizleri ve davulcunuzun gecislerini cok abartı ve sert buldum ama düzelecekdir tabikide görüşmek üzere.
Başarılar.

Xx-Pitbull-xX demiş ki:
Severek takip ediyorum sizleri beyler.Güzel organizasyonlara imza atıyorsunuz.Tebirikler.Sanırım 1 defa izleme sansı buldum sizleri ve davulcunuzun gecislerini cok abartı ve sert buldum ama düzelecekdir tabikide görüşmek üzere.
Başarılar.

yorumun için çok teşekkürler Xx-Pitbull-xX.heavy metal-thrash kökenli bi baterist olduğum için alternatif müziğe biraz uyum sorunu yaşadım ama yavaş yavaş düzeltiyorum sorunumu.kısa zaman sonra bu problemi tamamen ortadan kaldıracağıma inanıyorum.saygılar..

arkadaşlar en kısa sürede yeni kadyoyla tekrar karşınızdayız.konser ve istanbula yeni davulcumuzla devam edicez en kısa sürede yeni davulcumuzu sizlere açıklayacağız...saygılar

anaa olm ömer nooldu la nire gittin cigerim koçyigidim ?_? cidden abi üzüldüm yaa ayrilmana gruptan nese bahtin açik olsun kardeş.. ha istanbulami gidionuz la trasnpoze :D ii aga ii yoljuluklar kolay gele

teşekküler emre böyle daha ii olacaktı.şimdiki davulcumuzdan daha çok verim alacağımıza inanıyoruz ömere de başarılar hayatında...saygılar

10_1176666742.jpg

Türkiye 'nin en gözde iki grubu Duman ve Kurban elemanları şu sıralar vatani görevlerini yerine getirmek üzerine askerliklerini sürdürüyorlar. Geçtiğimiz günlerde tekrar bir araya gelen ve büyük bir sükse yaratarak hayranlarını sevindiren Kurban ve Türk Rock müziğinin vazgeçilmez isimlerinden tüm kesimlerden büyük beğeni toplayan Duman grubu parçaları ile doyasıya eğleneceğimiz bir gece bizleri bekliyor.

Duman ve Kurban şarkılarını canlı dinlemeyi özlediyseniz bu gece tam sizegöre. 19 Nisan PERŞEMBE akşamı Ankara'nın gözde mekanlarından Biziz Rock Bar' da gerçekleşecek Duman & Kurban Cover Gecesine hepiniz davetlisiniz.

_apeiron_ demiş ki:
TRaNSpoZE grubundan ayrılıyorum.tüm grup üyelerine tek tek teşekkür ederim.yolları açık olsun.her zaman yanlarındayım..

Sağol Ömercim bizde her zaman senin yanındayız...

En azından şimdilik Eski "Mars" Yeni "Bomba Etkisi" grubundan Derun Bizlerle olacak... Her Çarşamba NEDJİMA ve 19 u Biziz; 26 sı İstanbul Koç Üniversitesine bekliyoruz..Görüşmek üzere...

Geri