Fruity loops pro

kullanıyorum ,davul yazmakta son derece rahat , lakin bir sakatlık var ,
ya sevgili Cedaylar bu programda üçleme vuruş yazamıyor muyuz yoksa ben mi bulamadım -16-32-64 lük pattern lar var böyle standart ,kare kare buraya kadar hoş da üçleme vuruş yazmak için ne yapmalıyım ,bir de her yazdığım pattern için mesela farklı tempo kullanmak istiyorum ama tempo ile oynayınca tüm pattern ların temposu aynı şekilde etkileniyor ,ya ben bulamıyorum galiba ,yoksa böyle program olmaz ,di mi ?
aynı mantıkta çalışan ve de soruna ilaç pozisyonunda bir program önerebilir misiniz ay ne kibarım bugün...
Skatheist kardeş senin resminden de çok bilgili olduğun sonucunu çıkardım ... fotoğrafa poz verirken bile adeta çeken cihazın teknik özelliklerini sorgulamaktan gözüne uyku girmeyen bir sima gördüm ,bu genç yaşta bilgeliğin getirdiği , sokakta karşıdan gelene doğru "Ben Matrixim peki sen nesin ULAAAN" pozizyonundaki bakışın senden korkmama yol açsa da senin gibi uzman dostları eve kırmızı halı üzerinde buyur etme prensibimi asla etkilemez ,zira kamçılar hehe
 
Bende kullandım bir ara amao sorundan bende muzdaripim onun için midi kullanman tavsiyem başka türlü triplet yazman cok zor eger sound font kullanıyorsan davul bölümündeki gereksiz sesleri silip onların yerine sample lar yerleştirirsen (ben öyle yapıyorum) güzel bir netice alırsın(ben alıyorum)

istersen bir bak
www.soundclick.com/crazylead
 
üçleme yazamayan arkadaş için.
abi song settings den, pattern in 16 vuruş sa 32 ye çıkar, bi de onun altında beat length var onu da 4 ten 8 e çıkar, tempoyu da 2 katına çıkar, anca o zaman oluyo triplet, ama tüm patternleri baştan yazman lazım. biraz kıllı iş yani.
sen en iyisi midi yaz, başka programa işlet, yada soundfont kullan, DLS die de bi sey var o da güzel.
ille de program diyosan ReBirth le aynı firmadan çıkan Reason var. Sesler çok kaliteli, kullanım güzel, Çok ii program yane.
 
Satch_yt'nin söylediğinden başka şekilde yapamazsın tripletleri, ben zamanında çok düşündüm her seferinde FL studio'dakilere mail atmayı bu konu hakkında... Daha sonra düşündüm onlar da bunu farkındadır heralde. Eminim bir sonraki sürümünde tripletlere de yer verilecektir.

Yalnız şunu söylemeliyim, Pattern'i 64'e çıkarmak en mantıklısı bence, uzun bir triplet yazacaksan, tripletler 64'lük patternlerde 3 kere tekrar edince başa dönüyor, en kısa yöntemi bu yoksa çok fazla pattern harcamak zorunda kalırsın.
 
abi biz yapıyoruz üçlü vuruş da
ama şöyle:
üçlüyü ayrı bi wave ya da .sng kaydediyodu sanırım fruity loops hatırlamıyorum işte kendi uzantısında kaydediceksin.
Yani sadece o atağı ve ritmi...
Sonra şarkına Channel lardan birine yerleştiriceksin.
Biz böyle bulduk çaresini , acayip ataklar yapılıyo o zaman ve gerçekçi...
 
Geri
Üst