Mikser Ile Çoklu Kanal Açma Ve Preamfi Bağlantısı Nasıl Olur ?

Elimde 2 tane preamfi ve stereo kompresör aleti bulunmakta.Amacım 12 kanallı mikser ile hücum kayıt almak.Daha önceden denemişliğim olmadı kanal kayıt dışında herhangi bir kayıt.

Stereo out ile preamfilere bağlantı yapıp ses kartına aktarmak mantıklı olur mu ? Yoksa aux return send yöntemi ile mi eklemem gerekiyor?
(Amacım preamfiyi kanallara dağıtmak ve çoklu kanal açmak)

Ayrıca hücum kayıtın başlıca kuralları hakkında da bilgi almak isterim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2 preamfi 1 kompresor ile stereo bağlatıp davul,gitarlar,vokal,back vokal kaydetmek istiyorum ama hepsini ayrı kanallarla almalıyım.12 kanallı mixer ile hücum kayıt almak istiyorum.

Bana gereken şey, donanımı ve kanal çokluğunu nasıl kuracağımdır.

Elimde bulunanlar ;
Preamfiler

Mindprint En Voice Mk ii
Blue Robbie

Kompresör

Dbx 266

Ses Kartı Biraz Düşük

Roland Quad Capture

Mixer ;
Yamaha Mg 16 /4 (Alacağım)

Yinede yazayım 4 mikrofon davul,vokal,back vokal,gitar(bas,elektrik),klavye

Bence preamfileri vokal mikrofonlarını sürmek için kullanın, çıkışlarını doğrudan line kanallarına girin.

Davulu doğrudan miksere bağlayın.

Gitar amfisini de mikrofonla doğrudan miksere.

Bas gitarı da line alabilirsiniz. Amfinin "rec out" gibi bir çıkışı varsa oradan...

Davulu iki bus kanalına stereo gönderip, o bus'a insert olarak dbx'i girin (olabiliyorsa). Davul biraz toparlandı mı sound oturuverir :)

Bence preamfileri vokal mikrofonlarını sürmek için kullanın, çıkışlarını doğrudan line kanallarına girin.

Davulu doğrudan miksere bağlayın.

Gitar amfisini de mikrofonla doğrudan miksere.

Bas gitarı da line alabilirsiniz. Amfinin "rec out" gibi bir çıkışı varsa oradan...

Davulu iki bus kanalına stereo gönderip, o bus'a insert olarak dbx'i girin (olabiliyorsa). Davul biraz toparlandı mı sound oturuverir :)

Effect olarak compressor aletini send return den alabilirim sıkıntı olmaz o konuda .Mixerden alırsam sesleri kaliteden ödün vermek zorunda kalırım.
Ben preamfileri dağıtabilme yolunu bulmak istiyorum . Mixer çok kaliteli bir alet değil çünkü . Teşekkürler.

Geri